Jak začít znova po 16 letech

Obecně o Diablu.
Odpovědět
Psychotoxic
Wraith
Příspěvky:182
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Jak začít znova po 16 letech

Příspěvek od Psychotoxic » 20.06.2014, 03:55 hod.

No tak som sa konečne rozhodol že si tuto pecku zahrám znova. Najprv som si hovoril že to hrať nebudem, že mám pekné spomienky na to keď som to hral prvý krát, a nebudem si ich ničiť tým že si to zahrám znova.
Ale k veci, chcel by som sa opýtať ako si Diablo po toľkých rokoch zahrať či s modom, alebo bez modu. A keď už s modom tak aký z týchto štyroch: Hell mod, Awakening mod, Belzebub mod, HD mod

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Jak začít znova po 16 letech

Příspěvek od NargarotH » 20.06.2014, 22:54 hod.

Zahraj si to prvně bez modu, hrál jsem Hell mod, dost těžký.
R.I.P. 27.3.2014

Uživatelský avatar
Marast
The Butcher
Příspěvky:1057
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Marast#2705
Bydliště:Ivančice

Re: Jak začít znova po 16 letech

Příspěvek od Marast » 21.06.2014, 02:23 hod.

Ona je těžká i klasika bez módu. Když si rozjedeš multiplayer, který je podle mne mnohem zábavnější, tak problémy budeš mít už v katakombách na nightmare. A i takový butcher má v základní obtížnosti dvakrát více životů než v SP hře, takže taky výzva. ;)
"Released from a dark curse and bound to a higher calling." Wolfir Avenger

Uživatelský avatar
Venom
Redaktor DiabloFans.cz
Příspěvky:339
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Venom#21979
Bydliště:Slovenská republika

Re: Jak začít znova po 16 letech

Příspěvek od Venom » 22.06.2014, 18:54 hod.

Ak pôjdeš klasiku, poprípade Hellfire datadisk, určite nechoď bez tohoto, dosť užitočná vecička:

:arrow: https://www.diablofans.cz/forum/viewtopi ... 08#p196108

;)

Psychotoxic
Wraith
Příspěvky:182
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Jak začít znova po 16 letech

Příspěvek od Psychotoxic » 28.06.2014, 14:47 hod.

Venome díky, ale rozhodol som si dať HD Belzebub mod vysoké rozlíšenie tam ide perfektne.

Psychotoxic
Wraith
Příspěvky:182
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Jak začít znova po 16 letech

Příspěvek od Psychotoxic » 29.06.2014, 13:07 hod.

No tak, neviem čím to je ale normálne ma to baví viac ako diablo 2, s tým belzub modom je to naozaj kvalitka

Uživatelský avatar
Marast
The Butcher
Příspěvky:1057
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Marast#2705
Bydliště:Ivančice

Re: Jak začít znova po 16 letech

Příspěvek od Marast » 30.06.2014, 04:32 hod.

Koukal jsem se na nějaká videa na youtube a nevypadá to úplně nejhůř. Jen mi to od letmého pohledu nepřijde zrovna dvakrát vybalancované...
"Released from a dark curse and bound to a higher calling." Wolfir Avenger

Psychotoxic
Wraith
Příspěvky:182
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Jak začít znova po 16 letech

Příspěvek od Psychotoxic » 30.06.2014, 15:49 hod.

Neviete či mám nejaké body za Sorcera hodiť aj do strenght? Alebo všetko dávať do magic? Poprípade koľko maximálne bodov dať do sily, alebo vitality za sorcera?

Uživatelský avatar
Fája
Quill Rat
Příspěvky:40
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LordZalgo#2641

Re: Jak začít znova po 16 letech

Příspěvek od Fája » 01.07.2014, 15:25 hod.

síly tolik, aby ti to vyšlo na nošení některých věcí
Profil (◡‿◡✿)

For all the happiness you wish for someone, someone else gets cursed with equal misery.

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Jak začít znova po 16 letech

Příspěvek od NargarotH » 01.07.2014, 19:55 hod.

Jj, jinak hlavně magic a co nejdřív se dostaň k mana shieldu, přes něj dostáváš jen 1/2 dmg jestli si pamatuju dobře.
R.I.P. 27.3.2014

Uživatelský avatar
Oblivion
Wraith
Příspěvky:111

Re: Jak začít znova po 16 letech

Příspěvek od Oblivion » 03.07.2014, 14:04 hod.

Tak ja mám sorcerera v Belzebub mode na konci hell momentálne a všetko som investoval do magic. Vôbec som to však neľutoval, keďže myslím, že každú difficulty by si mal dostať +6 k all base stats (questy Black Mushroom a Lost Treasure) a dačo sa dá nahrabať aj zo samotnej výbavy (samozrejme primárne z vlastnosti +x to all attributes, nemôžem povedať, že by som vyhľadával veci na strenght), takže som príliš netrpel nedostatkom strenght. Myslím si, že magic je pri sorcererovi natoľko podstatná vlastnosť, že sa tie body do nej proste oplatia strkať. Vďaka skillu Mana Shield (prístupný od levelu 16, ak si dobre pamätám) je vlastne mana niečo ako kopa životov navyše, pretože Mana Shield kryje všetko poškodenie, čo dostaneš (minimálne v poslednej verzii 1.041 to tak je určite) a za bod v magic sorcerer dostane viac many ako životov za bod vo vitality. Druhá výhoda spočíva v tom, že veľa many = možnosť dlhšie castiť (kvantita kúzlenia). No a posledná výhoda magic je v tom, že ovplyvňuje aj kvalitu kúzlenia. Počet bodov v magic ovplyvňuje efektivitu kúziel a hlavne umožňuje čítanie spellbooks na vyšších leveloch. Narozdiel od vanilly, v tomto mode nie je cap 255 ako maximálna požiadavka na magic za účelom prečítania spellbook. A pri niektorých neskorších spelloch (napr. Apocalypse, Frozen Orb, Nova, Blizzard, ...) mám pochybnosti, či sa dá prakticky vôbec dosiahnuť ich maximálny level 15, pretože pri leveloch vyšších ako cca 8-10 už vyžadujú nehorázne množstvo magic na prečítanie knihy.

Psychotoxic
Wraith
Příspěvky:182
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Jak začít znova po 16 letech

Příspěvek od Psychotoxic » 06.07.2014, 09:30 hod.

Čo treba urobiť aby sa mi v Belzubu v lvl 16 zjavil Diablo som tam a Diablo tam stále nie je.
Rovnako ani na Butchera som nenarazil

Uživatelský avatar
Oblivion
Wraith
Příspěvky:111

Re: Jak začít znova po 16 letech

Příspěvek od Oblivion » 06.07.2014, 20:23 hod.

Aby sa ti zjavil Diablo, najskôr musíš zabiť 3 bossov...každý z nich je ukrytý vo svojej miestnosti...prvú (hore vľavo) otvoríš tak, že sa postavíš na 4 kamenné vypínače umiestnené na podlahe...tam sa nachádza Doomlord Gam'ar...keď ho zabiješ, automaticky sa otvorí druhá miestnosť (hore napravo), v ktorej je Bloodlord the Destroyer...akonáhle zabiješ aj toho, tak sa otvorí tretia (dole vľavo), tam zabiješ bossa zvaného Benedict the Black a potom klikneš na všetky 3 Crucified Skeletons umiestnené v strede miestnosti....to ti otvorí poslednú komnatu (dole vpravo), kde ťa bude čakať Diablo aka Dark Lord...ešte by sa patrilo dodať, že tento Diablo quest je spojený s questom Map of Stars...a čo to v praxi znamená? Znamená to, že akonáhle vstúpiš do Domain of Terror, tak ti začne plynúť 1 hodina času. Ak dovtedy nestihneš zabiť Diabla, tak ťa bude čakať jeho slušne overpowered verzia (vyplýva to z príbehu ku questu Map of Stars). Spomínaná mapa hviezd vypadne z truhlice pri Lazarusovi a pravým klikom si môžeš na nej pozrieť, približne koľko času ti ešte ostáva. Taktiež ma napadlo...Terror's Domain je technicky až 17. level, nehľadáš Diabla náhodou v 16. leveli? (aj keď sa mi to zdá nepravdepodobné, lebo 16. level v Belzebub mode vyzerá ako 15. level vo vanille).

A čo sa týka Butchera...to sú opäť dva questy, ktoré naraz splníš zabitím tohto legendárneho bossa. Prvý quest sa volá The Butcher a zadá ti ho Wounded Townsman pred vchodom do katedrály (úplne také isté ako vo vanille). Ale akonáhle vojdeš do 2. levela a vrátiš sa do mesta, Wirt ti zadá druhý quest, ktorý sa volá Butcher's Chamber. Jeho reč ti aj dá návod, čo máš spraviť. V podstate stačí v 2. leveli nájsť tú jeho zakrvavenú miestnosť, vojsť do nej a použiť v nej Town Portal spell...to ti otvorí červený portál do jeho vlastného levela, kde ho už nájdeš. (Keď už budeš pri ňom dosť blízko, hra ti prehrá aj to známe nepoužité video, ktoré ukazuje jeho prácu ;) )

ondrejlon
Quill Rat
Příspěvky:1
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:ondrejlon

Re: Jak začít znova po 16 letech

Příspěvek od ondrejlon » 01.06.2021, 12:01 hod.

Hrajte klasickou verzi bez modifikací. Je to jako samotná nostalgie. Když slyším Diablovu skladbu, mám husí kůži. Když jsem byl malý, hrál jsem tuto hru často. Možná se jednoho dne vrátí a bude kandidovat za Varus.
Profesionální hráč pokeru a autor webových stránek https://www.svetovakasinaonline.cz/

Odpovědět

Zpět na „Obecně“