Diablo 1: Hardcore Sorceror (Nexus)

Obecně o Diablu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:
Diablo 1: Hardcore Sorceror (Nexus)

Příspěvek od Dark_Deamon » 20.04.2016, 19:12 hod.

Jelikož je teď v D3 pauza mezi sezonama, tak jsem přemýšlel, u čeho se odreaguju. Napadlo mě snad po 7 letech naistalovat D1 a zavzpomínat na starou-dobrou-těžkou klasiku.

Poslední 2 dny jsem si hru osáhaval, abych si připomněl co a jak. Musím říct, že jsem dostával hroznou nálož. Hold zvyk, že naběhnu doprostřed mísnosti a na 2 kliky všechno vyřežu je ten tam. Člověk tady musí pekelně taktizovat, protože stačí, aby mě oblklíčily 2 kostry a během chvilky jsem kaput. Dále je dobré lákat si monstra po jednom, nezablokovat si mrtvolou dveře v mřížové stěně, dávat si pozor na hladinu life, aby člověka nezbil výbuch barelu atd. Hra je opravdu těžká a to už od 1.patra. Navíc pořád něco není...prachy, life flašky, mana flašky, charges ve staffce. Dokud není Town Portal (ideálně v knize) a menší zásoba zlata, tak se člověk hodně naběhá. Dost ale keců :D

Pro svou hurá akci jsem si vybral magiča. Ze začátku to sice bude těžší (startuje s 30 life :shock: ), ale jak dojde v knížce Mana Shield, tak by mělo být líp :) Pojedu to klasicky...bez opakování nájezdů a na jeden život.
Veškeré dění budu editovat do tohoto příspěvku.

Postava: Sorceror
Level postavy: 17
Aktuální pozice: 9.patro (Normal)

Life: 70
Mana: 274
Armor: 22
Magic rez: 32%
Fire rez: 20%
Light rez: 31%

Equip:
Helma: Armor 7, +11 to Magic
Brnění: Armor 11, Resist All +20%, +7 to All Atributes
Zbraň: Staff of Firebolt: Charges 66, Resist Magic +12%
Ring1: Resist Lightning +11%, +7 to Magic
Ring2: +30 to Mana
Amulet: Hit Points +17

Kód: Vybrat vše

Skill:        Level:
--------------------
Firebolt        8
Town Portal     3
Charged Bolt    2
Holy Bolt       2
Healing         1
Inferno         1
Mana Shield     1
Level 1 - Normal
Takže...založím postavu, napíšu jméno a objevím se za chajdou :) První, co ve mě vyvolá vzpomínky na dětská léta, kdy jsem do toho v patnácti bušil do třech do noci a další den jsem ve škole prospal první dvě hodiny na lavici je ta nezapomenutelná hudba. Ano, přesně pod těmito tóny se zjevíte ve městě :) Dost nostalgie...jde se něco zabít :twisted:
Jako první mě pozdravil borec před katedrálou, co se tam jako obvykle válel na zemi. Ale nefotil jsem ho, páč tam leží pokaždé. Měl by si tam pořídit stan nebo něco :D Za to první knížku jsem si už blejsknul. Její služba se určitě bude ne jednou hodit. O pár kroků dál jsem narazil na místnost, kterou bych nejradši potkával furt :) Padla z ní kniha Heal Others, která pak padla ještě 2x :-x Na druhou stranu...každou jsem střelil za 250 kaček, takže gut. Aspoň bylo na doplnění charges.

Level 2 - Normal
Pár kroků za vchodem jsem narazil na dveře, ze kterýma to nebezpečně svítilo. Člověk tady nikdy neví, jaký hovado na něj vyskočí :D I když to podle flašek nevypadá, tak tento fešák mi dal dost co proto. Jak jsem na začátku zmiňoval, tak magič začíná s 30 life, takže tento lukostřelec by mě sejmul na 2 šípy. Jenže já už vlastnil Holy Bolt, kterej stačilo bleskurychle 5x vytasit a kostitřas se poroučel k zemi. První unikát :) No nic...šlo se dál. Jedna z menších místností pro mě skrývala poklad nedozírné hodnoty. Firebolt se mnohem líp ovládá, jak Charged Bolt. Navíc má staffka pěknou zásobu charges, takže už nebudu muset jako pako co chvila klusat do města. S touto krtuopřísnou hůlkou jsem to už kropil jak ďas z bezpečné vzdálenosti. Když naklusal nějakej undead, tak jsem přepnul na Holy Bolt. Následovaly dvě návštěvy do města, který stály za to! V prvním případě si pro mě Griswold připravil parádní kvádro a potom i suprovou helmu. Teď už mě jen tak někdo nezabije 8-) Butchera jsem nechal odpočívat v jeho redhausu. Nemám totiž šajn, čím bych ho zabíjel. Fire Wall svitek nebyl, prachy na něj nebyly a střílet ho přes mříž, to by mohlo být i na tejden.

Level 3 - Normal
Už začíná pomalu přituhovat...Monstra už nepadají na jednu ránu, navíc jejich údery jsou i přes můj life boost lehce cítit. Vše ale nabralo jinej směr, když jsem narazil jeden bazének :) Za každej klik si mi doplnil 1 bod many, takže jsem toto patro rozséval svá kouzla zadarmo :) Po Griswoldovi se práskla přes kapsu i Adria. Respektive jsem se musel přes kapsu prásknotu já, protože knížka stála 3000 a já měl něco málo přes 4 litry. Konečně se už ale nemusím tahat se svitkama. Až v úplně poslední místnosti na mě čekal tento šerif. Jeho armáda koster byla obrovská. Na fotce je už jen její zbytek. King po sobě zanechal unikát. Škoda, že si ho zase neužiju :( Pochopení měl aspoň Griswold, kterej mi nabídl 2500 :)

Level 4 - Normal
4. patro začalo famózně. V místnosti, ve které nikdo nebyl, se nacházel volně na zemi poklad, kterej čekal přímo na mě :love: O kousek dál na mě číhal krapet nebezpečnej bosspack. Tady jsem si musel dávat sakra majzla, protože těch šípů kolem lítalo jak dobrejch. Taky jsem si párkrát vystřelil a byl klid :) Odměna byla sladká + první amulet. Horší už to bylo s touto bandou. Až když jsem na bosse vysázel všechnu manu, tak jsem si všiml, že mu fire kouzla nic nedělají :green: Takže plán byl následující...Běhat za Adriou a zpět do podsvětí a čekat, až mi nabídne knihu s Charged Bolt. Asi při páté návštěvě na mě přišla s tímto. Asi bych měl začít šetřit :D Nakonec knihu s CHB nabídla, já se ju naučil a šel jsem sejmout poslední obludu ve 4.patře. Na fotce jde už jen vidět jak boss dropuje nějakej magic palcát.

Level 5 - Normal
Pátý patro začalo pěkně od podlahy. Po pár krocích jsem narazil na jednoho netopýra se svou bandou. Jako všimný mi hodil knihu. Pak udělám pár kroků a na tom stejným místě narazím asi na jeho bráchu :D Ten byl ale celkem vytuněnej, protože totálně ignoroval jakýkoliv fire spell, takže jsem ho musel pižlat Charged(em). Opasek naznačuje, že jsem se zrovna nenudil. Alespoň drop potěšil. Konečně mám zaplněnej každej slot :) Návštěva Tristramu mi moc radost neudělala. Adria ví, jak mě "potěšit". Přesně toto by mi bodlo jako prase drbání, ale smůla...není peníz, není láska :D

Level 6 - Normal
Vrátil jsem se zpět do víru katakomb. Defacto každé dveře otvírám s napětím, co na mě vybafne. V jednom případě to ale dopadlo skvostně. V opuštěné místnosti se nacházely jen 3 truhly a jedna z nich na svém dně ukrývala tento hadí prsten :love: Okamžitě jsem ho vyměnil za ten unikát, kterej jsem posléze střelil za 3 litry. Když jsem se vrátil zpět, tak mě čekalo hotový peklo. Narazil jsem na jednoho "fajn" kozla, kterej mě prohnal snad přes půl mapy. Za boha nechtěl chcípnout :OXO Až po dvou návštěvách města, kdy jsem musel doplnit manu, aby bylo za co castit jsem ho sejmul. Hombre ze sebe vysypal Axe of Brilliance. Mimochodem...toto byl zatím můj nejvýdělečnější prodej itemů :) Začínám být boháč :D

Level 7 - Normal
V předchozím patře jsem našel 2 Mana Shield svitky, tak jsem si řekl, že je testnu. A udělal jsem sakra dobře. Až na pár vyjímek bylo celý toto patro obsazený ranged potvorama. Drop z tohoto bosse mě nejprve moc nezaujal, ale když jsem došel do města a Cain nad tím brněním zamával svou posvátnou hůlkou (Maro, žádný prasečiny, jo :D), tak jsem čučel jak chleba z tašky. Sice jsem přišel o 12 life, ale toto se prostě muselo nasadit. Taky jsem si donesl jeden ring, kterej by velmi ocenila Rogue. No nic...proskočil jsem portálem, nahodil jsem druhej Mana Shield a pokračoval v zabíjení démonů. Když jsem naklusal k této skupince, tak to bylo skoro to poslední, co jsem udělal. Při snaze pořídit fotografickej záznam jsem přišel o Mana Shield a s hodnotou 80 life si asi dovedete představit, co se dělo. Začal jsem tu mlátit do klávesnice jak největší klavírní virtuóz :green: Naštěstí jsem celou situaci ustál. Jelikož jsem potřeboval doplnit zásoby many a charges, tak jsem přitancoval k Adrii, která to na mě vybalila pěkně od podlahy. Jak by řekl Zdenda Pohlreich: "Bůh existuje" :green: U Griswolda jsem ještě příkúpil novou čepicu a byl jsem zase bez peněz. Věc se teď ale bude mít takto...pokud mi spadne Mana Shield, tak můžu jít rovnou na cígo :D Po této super návštěvě města jsem se vrátil za bosákem, kterýho jsem v klidu vydusil jak rejži. Obrázek toho, co to vlastně umí :)

Level 8 - Normal
Od okamžiku, kdy si nad palicu můžu hodit Mana Shield kdy chcu, se hra obrovsky zlehčila. Dokonce padl i první elixír :) Konečně to začíná mít nějakou štábní úroveň. Mít ještě tak prachy na tento kousek, tak by to bylo dokonalý. To už bych toho ale asi chtěl moc. Celý tři patra jsem si říkal, že jsem ještě nenarazil na jedinýho psa plivající kyselinu nebo co to flušou. No...stačilo si říct :D Počet těch projektilů si vynásobte třema, protože tam číhal bosspack. Blíž jsem nešel ani na krok, protože jsem se haluzově zastavil na místě, kdy za mnou oni neběželi a já to do nich mohl v klidu kosit. Šéfa jsem zabil do offscrenu. Zůstal tam po něm amulet, kterej mi ale nebyl souzen. Ten druhej amulet měl vlastnost -8 all atributes :ble: Pak už se nic zajímavýho nedělo. Pomlátil jsem zbytek potvor, co ještě zbývaly a šel to zabalit. Celkem dost mi ale chybí nějaké další light kouzlo. Protože například nahánět kozly s lukem do rohu, abych je mohl sejmout přes Charged Bolt, to jsem rovnou mohl hrát za Wara :D Taková knížka na Lightning nebo Chain Lightning by hodně pomohla.
Naposledy upravil(a) Dark_Deamon dne 22.04.2016, 00:20 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Marast
The Butcher
Příspěvky:1057
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Marast#2705
Bydliště:Ivančice

Re: Diablo 1: Hardcore Sorceror (Nexus)

Příspěvek od Marast » 20.04.2016, 22:54 hod.

Moc hezky Demone. 8-)
Jen je videt, ze ses uz totalne zblblej ze druhyho dilu, protoze tu Akaru musis cpat proste vsude. :lol:
Jako by se ta Adria zase nevyskytovala ve tretim dile, ze :?: ;)

Mimochodem. Ta unikatni kus (ve hre vedena jako kratky luk) je do zacatku pro strelkyni naprosto famozni. Prvni polovina normalni obtiznosti se s tim da projit relativne jako nuz maslem. Jen ke konci katakomb se predevsim u skupin s unikatem projevuje nizke poskozeni...
"Released from a dark curse and bound to a higher calling." Wolfir Avenger

Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:823
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world

Re: Diablo 1: Hardcore Sorceror (Nexus)

Příspěvek od Slw » 21.04.2016, 09:21 hod.

no pěkně Ty :) já sem nedávno rozjel Hell mód a dostávám tam jako paloch pěkný kapky. zasekl sem se u anvil of fury, bo je hned u vlezu do patra s bosspackem, takže mě asi čeká new game. klasice zdar! :green:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

Uživatelský avatar
Abuzus
Minion of Destruction
Příspěvky:983
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Abuzus#2665
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 1: Hardcore Sorceror (Nexus)

Příspěvek od Abuzus » 21.04.2016, 12:07 hod.

Sice vlastním 3 CD, ale tuhle hru jsem nikdy neviděl. Držím palce. Myslím, že moje první Diablo bylo 1,09 :-(
Greenhorn s duší Throwera

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 1: Hardcore Sorceror (Nexus)

Příspěvek od Dark_Deamon » 22.04.2016, 00:29 hod.

Marast: Tak to jsem dobře zamáslil s Akarou :D Kuš jsem obratem střelil, protože co s ní že za kazeťáka :) Spíš by bodla nějaká fajnová unique Staffka :) Pokud teda taková vůbec je.

Slw: Tak ať se ti daří ;)

Abuzus: Tvle Diablo 1 by měla být 3.kapitola na základce v hodině informatiky. Hned po práci s Wordem a Excelem by se mělo vyučovat D1 :D Jako to, že je ta hra nějakých 18 let stará jí vůbec neubírá na kvalitě. Spíš to krásně ukazuje, jak se dřív v hrách kladl důraz na obtížnost.

Doplněno patro 5-8

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Diablo 1: Hardcore Sorceror (Nexus)

Příspěvek od Welwet » 01.05.2016, 18:19 hod.

Pěkná práce, já jsem zkoušel nedávno D1 a taky bombermana...a ani jedno jsem moc nedával, dneska už na to nemám koule a nechápu jak to dřív někdo mohl hrát :lol:

Odpovědět

Zpět na „Obecně“