Barbarian

Herní postavy, NPC postavy, žoldáci.

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:
Re: Barbarian

Příspěvek od Dark_Deamon » 25.03.2014, 00:52 hod.

Na SoJe je nejlepší NM Andariel, protože může hodit jen 3 uniq ringy (Nagel, Manald a SoJ). Pokud nějak moc neprahneš po MF, tak se to asi dá dobře poskládat, aby jsi měl kotel many. Určitě to chce hledat itemy s +all skills/warcries skills. Třeba 2x HotO je asi nezbytnost. Pak Anhili a Hellfire Torch. To je hned +12 all skills jen ze 4 věcí. Na 200 FCR bych se asi vybodl. Bylo by to nejspíš hodně na úkor equipu s all skills.

Uživatelský avatar
Abuzus
Minion of Destruction
Příspěvky:983
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Abuzus#2665
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Barbarian

Příspěvek od Abuzus » 25.03.2014, 02:12 hod.

Thnx, Andy zkusím.
Na Hoto si asi chvilku počkám, přeci jenom 2x Vex.... Teď smažím 2x Spirit a buffnout můžu i 2x +3 Warcries battle dartama
Anni asi uřvu, ale Torcha? No na youtube jsem viděl Singera dělat Uber, ale popravdě si moc nevěřím. Než to poskládám, tak bude reset :_))
Jinak na 90% enemies mi stačí můj Battle Cry lvl 27 = -102% Def ?
Na bossáky jsem našel sekeru Spellsteel = 30 charges lvl 3 Decrepify (btw existuje i Amp charges item? )
2 x Wizzy 100 2x Hoto 80
Amu 10
2 x Ring 20
Arach 20
nebo Crafbelt 10
Magefist 20
Vipermagi 30
Helma 10-20
Teoreticky by se to dalo hrát, ne? Nejtěžší asi bude sehnat tu helmu :-))

Nicméně s tebou souhlasím. Bude-li 2x SoJ, tak jedu 105 a s 2x Wizzy to možná půjde i bez Insight, takže bych mohl nasadit něco jiného.
A to na WC nefungují ani aury? Concentration, Might, Fana? Žoldáka bych vyzkoušel, ale nechci teď ztratit expy, budu mu dával TalRashu.
No asi ne, když je to caster.
Abu - lvl 65 a jedem dál

A když je to caster, tak asi nemá cenu to mlátit s Alibabou v ruce, že? Tzn Singer jenom horkuje?
Greenhorn s duší Throwera

Ferek
Wraith
Příspěvky:140

Re: Barbarian

Příspěvek od Ferek » 25.03.2014, 11:54 hod.

Abuzus: Item na charges AD existuje je to unique Martel de Fer, má level 8 AD 3 charges.

Uživatelský avatar
Abuzus
Minion of Destruction
Příspěvky:983
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Abuzus#2665
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Barbarian

Příspěvek od Abuzus » 25.03.2014, 12:47 hod.

Ha, The Gavel of Pain, díky. Tak to si asi nepomůžu. Req Str: 169, já mám 80 :-((
Pak jsem našel už jen Necro hůlku nebo "on striking", což mi na Hell, při mém AR asi bude na dvě věci...
Abu
Greenhorn s duší Throwera

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Barbarian

Příspěvek od Dark_Deamon » 25.03.2014, 12:52 hod.

Abuzus: Mohl bys do něj udělat socket a vrazit tam Hel runu = -20% Requirements

Uživatelský avatar
Abuzus
Minion of Destruction
Příspěvky:983
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Abuzus#2665
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Barbarian

Příspěvek od Abuzus » 25.03.2014, 14:13 hod.

JJ, to bude stále 135 Str. Nejdříve vyzkouším, jak funguje těch -50% z Decrepify. Z věcí moc bodů do Str neudělám, když potřebuji mana/FCR a raději bych topil do life. Už na NM jsem pod Amp dostal kolem 2k one hit :-))

Edit: lvl 70 - hell, sakra, nějak jsem opomenul resisty :_))
Greenhorn s duší Throwera

Uživatelský avatar
Abuzus
Minion of Destruction
Příspěvky:983
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Abuzus#2665
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Barbarian

Příspěvek od Abuzus » 30.03.2014, 12:57 hod.

Tak to Decrepify po pár vteřinách mizí, i když na lvl 3 by mělo vydržet 11s? Není možné, že mi to ruší OW, které má žodlák na Toothrow brnku?
Taky jsem zkoušel dát mercemu Hwanin brnko se Static fieldem (myšleno na NM), ale moc se neosvědčilo
Zkoušel jsem Andy na ty SoJe a musím říci, že je velmi náladová a já na tyhle opakovačky moc nejsem. Nejdřív hodila 5x manald, tak si říkám, ha , už to přijde - a pak to začalo, nic, cathan, nic, angelic, nic, mooser, nic, culwar, nic, sigon. No, zkusím to dotáhnout do stovky.
Btw. Sehnal jsem Wizzy, takže resisty jsou "v normě".

Edit: Tak ať se jde Andy bodnout. MF 436 a furt nic. Holt v solovkach to tak nepada...

Edit 2 (stejně si to píšu pro sebe_:)) Tak D-Deamon měl pravdu. Dotáhnul jsem to na 200 FCR a rozdíl mezi 105 / 200 FCR je příliš malý na úkor nutného equipu. Myslím, že by to neocenil ani Pvp-čkař. Tomu by zase chybělo FHR a skutek utekl. Vracím se na 105!
(možná mít 2x Hoto, 20 fcr Helmu a 9x wc gc, tak to zkusím znovu _))

Edit 3: ...první SoJ ))
Greenhorn s duší Throwera

Uživatelský avatar
Abuzus
Minion of Destruction
Příspěvky:983
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Abuzus#2665
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Barbarian

Příspěvek od Abuzus » 06.04.2015, 22:43 hod.

Tak jsem moc nepřemýšlel a udělal jsem si Lawbringer pro mého WW babu. Ach jo. Navíc do krásného dvouručáku, takže skejsne u Barbara. Vstupuji na Hell a potřebuji nějakou zbraň. Hrajete někdo WW? Bohužel už mám mastery ve Swordech, takže zbývá: Honor, K-Grace, Crescent Moon a možná za týden Voice of Reason, protože LEM, KO jsem právě udal. Nejvíc se mi líbí C-Moon, ale nechce se mi obětovat jedinou UM do Exceptional zbraně, to udělám raději Duress. Asi zvítězí 2x Honor. Máte s tím nějaké zkušenosti? WW jsem hrál naposled na singlu před x lety, když jsem si jen tak přehazoval zbraně z Atmy. V rámci možností Honor vypadá slibně. Díkes. Abu.
Greenhorn s duší Throwera

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: Barbarian

Příspěvek od RIP » 07.04.2015, 11:44 hod.

@Abu: Doufam, ze nebudu psat uplne mimo, protoze jsem to necetl cele, ale tak snad par hodnotnych informaci...

Nevim, jestli mas porad v planu jet Cry barba nebo ho pretransformovat na WW Barba, oba totiz vyzaduji naprosto odlisny pristup s equip...Ale tak zkusim neco napsat a snad Ti z toho neco pomuze...takze

1) Zdroje AD/Decrepify - podle me zdaleka nejlepsi je The Reapers toll na poustnim mercovi, je to dost kriticky item jak pro toho Singera, tak treba pro Wind (cti Tornado) druida...Dalsi alternativou je obourucni exceptional sekyra Spellsteel, ta ma i charge teleportu, ale je to zoufale drahe na opravy...Co se tyce AD, tak snad jedine unikatni vrhaci Lacerator, pri dostatecne rychlosti hazeni by to snad slo, ale to me prijde spis na samostany build a vrhaciho barba...Lawbringer zlikviduje imunitu myslim jenom undead, tak treba na WW Barbovi, kdyz jsem behal Pindla celkem sel, na undead tedy dobry, ale dal to nic neresi...

2) Ten WW Barb je cely o zbrani, protoze ta rychlost utoku vychazi z rychlosti zbrane, a taky o specialnich efektech jako je Crushing blow, Deadly strike a ten Critical strike ci co to je z jeho weapon mastery...Samozrejme zbran s vysokou fyzickou dmg (idealne Grief) taky neuskodi...Je to tedy spis na specializovany build, mel jsem jednoho s celou IK sadou a byl super, take jednoho s Hone Sundan/Tomb reaverem, a samozrejme nekolik s Griefem a idealne dalsim Griefem...Ta posledni varianta byla nejlepsi, ale ani ty predchozi nejsou marne...Zalezi na tom, co mas k dispozici...Treba Death RW se moc nehodi, protoze je pomaly...Chtelo by to vedet, z ceho muzes vybirat a k tomu by se dalo poradit, co muzes vyuzit ;) Ty Honor RWs, mno, je to tezce z nouze ctnost, nema to IAS, dmg slaba a jediny dobry je tam DS a LL, jinak nic moc

Zkus napsat, co mas k dispozici, a neco z toho snad dame dohromady ;)

Uživatelský avatar
Abuzus
Minion of Destruction
Příspěvky:983
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Abuzus#2665
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Barbarian

Příspěvek od Abuzus » 07.04.2015, 22:00 hod.

Ahoj RIPe, ten příspěvek na WCry je rok starý. Ve finále se ke mně tehdy přidal Necro, který házel Amplify a byli jsme v poho.

Během MF turnaje jsem odešel z b-netu, nahrál plugy a založil jsem WW Babu.
-takže untwinked (má jediná single postava)
-bez resetu statů
-mám max Sword Mastery (ano s plánem Grief (Colossus sword) + .... něco, na co budu mít trpělivost / štěstí vyběhat...)
-IAS moc neřeším, pilně trénuji Dirty Dance na 4 a 8 framu. Stojí to víc many, ale potvory se ani nenadechnou (....většinou...:-), teď mi v Travincalu bouchnul Council za 1500, měl jsem 1700 :-) )
-investice to STR souvisí s plánem WW charu - Titán. Momentálně mám STR 138 hard / 163.
- na lvl 65 jsem upižlal Baala NM, jednou jsem se prošel po Hell a vrátil jsem se expit. Momentálně lvl 71.
Zbroj:
-- Lawbringer (Zweihander) - bohužel až poté jsem zjistil, že "on striking" u WW nefunguje !!! Chtěl jsem ho jen kvůli Decrepify..., žádný % enhanced dmg nemá. Alespoň můžu chodit i Pindla.
-- Spirit (Dacian falx) - jinak bych tu manu neutáhnul. Ale na Mepha přehazuji na RW Strenght, abych tam nestrávil mládí.
-- dnes ráno jsem udělal Smoke do Boneweave - 813 Def a full rezy (konečně)
-- Sigon pásek a boty - 10 LL
-- MF + resist rare gloves
-- amu +1 All +47 life
-- Manald / LL (4)+ resist (19 poison + 5 fire) + MF (10) + 4 Energy + 4 Mana rare ring
-- RW Lore
Merc (až na lvl té aury je v poho):
-- exceptional Insight (lvl 13) - to už je 4 Partizan co dal sockety a asi 10 co nedal. Zkouším dál...
-- Atma s Wail :-)
-- eth rare Circlet (23 MF, 1-98 Light Dmg, 14 mana, 31 life, +3 min dmg)

Mé bohatství: EL -->DOL, HEL (1x), FAL (1x), UM (1x)
Zbytek jsem cubil a cubil na ten Lawbringer a dnešní ranní LUM (Smoke)

Sice se Smoke je mi lépe, vyhodil jsem resist charmy a nahradil je útočnými (+max dmg / AR) nebo Life/Mana charmama, ale jde mi o zvýšení základní dmg zbraně na Hell, což ani Lawbringer ani Spirit nemá.

Pokud nepadne / nekoupím (peněz jak želez) nějakou super rare, tak přichází v úvahu:

Honor, Kings Grace, Crescent Moon, Voice of Reason. Proto jsem se ptal na zkušenosti s RW Honor.

Jinak běhám Andy, LK, Travincal, Mepha, Eldricht, Shenk, Trash, WSK jen k Minionum, Baala jsem dával snad 20 minut. Players 1-5 dle lokace/Bosse.

Možná zbytečné dlouhé, sry, už jsem si dlouho nepokecal :-)

EDIT: tož trošku jsem poběhal a padla Vampire Gaza. Přidal jsem k tomu Venom Gripy a jdu už Hell než zblbnu. Zbraně stejné, runy + IO :-). Další dvě Partizánky daly 3 sockety ....zůstávám na Meditačním lvl 13 :-(
Greenhorn s duší Throwera

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: Barbarian

Příspěvek od RIP » 08.04.2015, 10:26 hod.

Nejdriv jeste dotaz...

Je to SC nebo HC charakter? Chci rict, hrat WW Barba jako startovaci charakter neni zrovna idealni volba, a hrat ho jako Titan build uz mi prijde trochu moc...Pokud je to SC, pak je to O.K...

Co bych Ti doporucil, mno, zadna slava, co se tyce vyberu, mozna by stalo za to se vratit do NM LK, kde si snadno muzes vybehat par LEM a nizsich run, ty se mohou hodit treba na merce pro Treachery a Tvemu barbovi na Passion (obstojna dmg, Zerk zadarmo, hezky bonus k AR coz je take dulezite), tu UM bych nedaval ani na Crescent moon ani na Duress, ikdyz je to fajne armor, ale radeji bych ji schoval na Oath, coz by podle meho nazoru mel byt Tvuj nasledujici cil...Jinymi slovy, dokodrcat se nejak do Hell LK a sehnat potrebne veci...Ten NM LK Ti muze pomoci take v tom, ze sezenes runy pro merce na Obedience, a to pak, pokud je udelane ve slusnem base itemu(samozrejme eth) take hezky pomuze, a cena neni vysoka...

Jinak jak rikam, Hell LK a idealne sehnat 2 az 3 LO :lol: :lol: , ale prozatim by postacily i UM a MAL na ten Oath, obrovska vyhoda v dmg a muze byt i eth, protoze je indestructible ;) + 50%IAS a Prevent monster heal...

Na switchi dve +3 Cries zbrane, at je nejaky prebuff life, kdyz je to Titan, to urcite pomuze...Smoke je dobry armor, pripadne Lionheart taky neni drahe a slusne pomuze...Lore je asi prozatim dobra volba, urcite, pokud ma +3BO apod...

Nevim, jestli mas treba nejake alternativy, co se tyce unikatnich veci, ale treba uply Crainte vomir by taky asi nejak sel, na nizky pocet hracu...

Uživatelský avatar
Slayer
Wraith
Příspěvky:183

Re: Barbarian

Příspěvek od Slayer » 08.04.2015, 12:54 hod.

Ahoj, dovolím si ti také poradit.
Nedávno jsem byl v dost podobné situaci, jen s tím rozdílem že jsem místo lawbringeru měl unique tusk sword.

Na nightmare můžeš sice najít fajn věci ale já bych šel už na hell.
Ten lawbringer není zase tak špatný, tak bych ho využil, když už ho máš.
Odložil bych ten spirit a lawbringer vzal obouručně, jestli máš 20 battle orders, tak bych prozatím přepl z whirlwindu na concentraci a šel se podívat do mauselea / crypty. Sanctuary ti tam přidá 600ed, což je víc než slušné i na zweihander.
Nic jiného bych nechodil, můžeš tu najít všechno, a mezi tím získáš i levely.

Jinak souhlasím s oathem.
střední runy na něj tady padnou v pohodě a při štestí i nějaké ty vyšší a sám uvidíš co ti hra přinese do cesty.
Třeba nějaký elite uniq sword, který v krajním případě socketneš lebkou a můžeš přepnout zpět na whirl.
Tak hodně štěstí.

Uživatelský avatar
Abuzus
Minion of Destruction
Příspěvky:983
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Abuzus#2665
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Barbarian

Příspěvek od Abuzus » 09.04.2015, 02:00 hod.

Ahoj, pánové, moc Vám děkuji za Váš čas.
Chápejte, lítám NM jak magor a nepřečtu si, že u WW nefunguje "on striking", úplně se mi z toho zacementoval mozek. Ale už jste to napravili, děkuji.

- je to HC. Titán to bude jen tolik, abych unesl elite obouručáky nebo jak se píše v buildech ...a zbytek do life...., já to dám do STR.

RIP:
- Treachery ano, zatím mu stačí AtmaWail, nejdříve dostane Vampire Gazu, u toho Obedience si nejsem jistý, že bych vystačil s manou (zatím).
- Honor / Passion / Oath, děkuji za tipy. PUL, MAL ještě daleko a jinak teoreticky u mně stále vede Honor. Ještě to prostuduji.
- Na switchi určitě bude blok. Asi jsem špatný matikář, ale při základu cca 1500 life rozdíl mezi BO lvl 24 a 30 nevidím.
- Lionheart / Smoke - vyhrál poměr cena/výkon
- Lore jsem už vyměnil za Vampire Gazu
- Crainte Vomir určitě stojí za zkoušku. Uvidíme, co padne.

Slayer:
- TO JE PŘESNĚ TO, CO JSEM PŘEHLÉDL !!!

Jdu zkusit využít mou jedinou výhodu. Ještě jsem vyměnil rukavice Venom Grip za Ghoulhide a kostry třeste se !!!
Ještě jednou díky, oběma.
Abu
Greenhorn s duší Throwera

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: Barbarian

Příspěvek od RIP » 09.04.2015, 06:20 hod.

@Slayer: Chapu, kam tim miris, padnout tam muze vsechno a koncentrovat se na dmg vs undead by taky slo, ale ta topologie mapy zdaleka neni optimalni a whirl tu neni asi nejlepsi volba, mno treba se pletu...

@Abu: Jinak ty mid runy nesezenes nikde rychleji a bezpecneji nez v NM LK...A Obedience, hmm, mozna jsem divnej, ale na mercech pouzivam Insight jen v Normal/NM, v Hell vetsinou ne, a u mych whirl barbu prakticky nikdy...Vetsinou jsem si vystacil s ML a pitim flasek, ale tak to taky vychazi z base dmg zbrane...

Edit: A ted toé vidim, ty undead mlatit Concentraci, to by asi slo, ale zadnej ficak to asi nebude :(

Uživatelský avatar
Abuzus
Minion of Destruction
Příspěvky:983
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Abuzus#2665
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Barbarian

Příspěvek od Abuzus » 09.04.2015, 18:32 hod.

RIP: - žádný fičák to není, ale na lvl 71 chodím area lvl 85 absolutně safe, jen díky Sanctuary.
Máš představu kolik máš mana leach, aby člověk na Hell zvládnul WW? Teď nejsem doma, ale odhaduji, že dávám tak 4-6 WW za sekundu, což je 100-150 mana. Mám Manald a Gazu, s BO 500 many a vychází to tak, tak.
Greenhorn s duší Throwera

Uživatelský avatar
Slayer
Wraith
Příspěvky:183

Re: Barbarian

Příspěvek od Slayer » 09.04.2015, 20:55 hod.

Fičák to nebude, ale co chceš po untwinked melee postavě. Bez věcí to neni fičák nikdy.
Spíš jsem chtěl jen ukázat na jiný pohled a odlišný přístup řešení situace, se současným setupem.
- base dmg zbraně zvýší tím že bude 2 hand (lepší základ pro dmg vs undead ze sanctuary)
- celkové dmg znásobí jen tím že bude navštěvovat jinou lokaci, která má ale potencionální význam pro ending hraní (expy, dropy) a zároveň je relativně bezpečná.
- problém s manou vyřeší jiným skillem, který bude mít proti whirlu menší dps ale jinak má obstojné dmg kvuli BO.
Nikomu to necpu ale podle mě to je celkem elegantní řešení současné situace ( které ale nevyžaduje žádné radikální změny ) do doby než spadne něco jiného a bude se moct posunout dál :D ...
Jinak toho mana leechu neni potřeba moc když máš slušné dmg, takže až budeš mít pořádnou zbraň tak uvidíš že to fungovat bude i s pár procenty.

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: Barbarian

Příspěvek od RIP » 10.04.2015, 06:12 hod.

Ja proti tomu navrhu nic nemam, nechapej me spatne, je dobre, ze mas takovy, da se rict inovativni pristup ;) Ja jen, ze puvodni zadani byl WW Barb a ne Conc, z toho jsem vychazel...Jinak jak pises, s dostatkem base dmg neni potreba tolik ML, obzvlast s 500many...

Jeste k te lokaci - ja vim, ze ma urcity potencial, ja jen, ze nikdy jsem neslysel o nikom, kdo by ji seriozne chodil...Koneckoncu, i Temply v A3 maji stejny potencial a nikdo je nechodi :lol:

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Barbarian

Příspěvek od Welwet » 10.04.2015, 11:09 hod.

zdravím..tak jsem snad zas zpět..
já jen jsem nějak nevšiml že by tu o tom byla zmínka.tak to pro sichr dodám, Sanctuary je buglá a tak rozhodně nedává lepší dmg vs undead..dává pouze magic dmg a odhození, a tím to končí...a možná myslím ještě i snižuje Defense, resp zlepšuje AR, ale tím si nejsem jistej .. :lol:

Uživatelský avatar
kmotor
Wraith
Příspěvky:109
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Barbarian

Příspěvek od kmotor » 06.11.2015, 10:36 hod.

servus, po dlhej dobe opat prispievam na tuto skvelu stranku.

potreboval by som radu ohladne druhej zbrane pre whirlwind barbara lvl 88. v jednej ruke mam rw grief a v druhej som zatial skusal:

1. druhy rw grief - sklamanie, sluboval som si ultimatny damage a rozdiel bol dost zanedbatelny, cize som vyhodil LO runu von oknom :-|

2. unique cryptic sword frostwind - zmrazovanie priser nebolo zle, bohuzial damage bol mensi ako by som chcel.

3. unique doombringer - ten pouzivam teraz, celkom sa da, ale chcel by som este nieco silnejsie.

hlavne mi neradte botd, beast a podobne rw, k runam potrebnym na ich zlozenie mam velmi daleko. :green:

Ferek
Wraith
Příspěvky:140

Re: Barbarian

Příspěvek od Ferek » 06.11.2015, 12:18 hod.

Nazdar, tu to máš popísané:
https://www.diablofans.cz/domains/diablo ... f=3&t=2367
Najsielnejšie kombo z toho čo máš musí byť 2x Grief, pretože dávaš konštantnú dmg, alebo Grief + Death (ale neviem presne ako sa u WW počíta IAS, či len s main hand alebo aj off hand, pretože Death nemá žiadne zrýchlenie) ide totiž o to aby si nestrácal z malej rýchlosti WW.

Odpovědět

Zpět na „Charaktery“