Sorceress

Herní postavy, NPC postavy, žoldáci.

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Uživatelský avatar
Emperor
Gorebelly
Příspěvky:208
Re: Sorceress

Příspěvek od Emperor » 04.09.2014, 10:42 hod.

Zdravím

chci se zeptat ohledně mý nový sorc postavy na SP. Zvažuju pro tuto postavu skilly:

20 FO (hlavní útok)
20 Ice bold (synergie)
20 FW (vedlejší)
20 blesk (na fire/cold imune)

3 masteries po jednom bodu
7 preskillů
1 warmth
1 telekineze
1 teleport
1 static field

zbytek bych dával do cold/fire masteries ... Obstojím s touhle hybridkou na hellu? Popř. je lepší dávat více bodů do cold mastery než do Ice boldu?

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Sorceress

Příspěvek od Welwet » 04.09.2014, 11:15 hod.

Emperor:
-hrát se dá všechno, otázka je co považuješ za hratelné, frozen orb bude zabiják vždycky, i sám se 20 body, ačkoliv na hellu na víc players to už nebude žádná extra rychlost....těžko říct jestli je potřeba k němu synergie, pokud to máš skutečně jako hlavní útok, asi jo, pokud chceš udělat slušnou socku na dva elmenty, asi bych na Ice bolt kašlal a nechal jen FO 20 a synergii cold mastery třeba 5

-blesk/lighting bych nechal bokem, o 20 bodech a pár v mastery ho asi nedostaneš na víc jak 4K dmg a to je u tohodle kouzla hodně chabé, na to že má v závěru dávat za 20K, v bleskovém stromu dovedností je jedinej použitelnej skill za pár bodů Static Field..ještě by možná šlo uvažovat o thunder stormu, ostatní nemá pod 60. a víc bodů smysl..(i za 60 bodů to může být porod ..;) - prakticky vyhodíš 23 bodů za něco co stejně nepoužiješ, rači udělej silnější cold/fire element

-FW(firewall) bych přirovnal k FO, je to taky slušnej skill kterej může dávat za 10K a nepotřebuje moc bodů, takže tohle by šlo, ačkoliv, přijde mě že na rozdíl od Ice Boltu a Cold mastery u FO, je FW za každejch pár bodů navíc ohromě silnejší - prostě to jde víc poznat :twisted:


- cold mastery/ice bolt - no beru to teď podle selského rozumu..čím víc dmg máš za FO, tím víc poznáš každé snížení odolností , proto pokud FO bude fakt hlavní zabiják, zvážil bych sem dát i 10 bodů ;), možná i víc, obyčejně sem dávám krom blizzardky tak 5. bodů min...


jinak FW/FO sossu jsem udělal prvního Guardiana a můžu j jen doporučit, je to pěkná slečna, sice nedokaže nacpat tolik dmg do pár příšer za krátkej čas jako čistá fire socka/li/blizzna, ale stejně je to vostrá holka :twisted:

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorceress

Příspěvek od Dark_Deamon » 04.09.2014, 11:23 hod.

V prvé řadě bych se vykašlal na Lightning skill. Na Hell by to bylo stejně jen takový šimrátko a než bys někoho sejmul, tak bys mohl být 3x dead...v případě nějakých extra fast atd. monster. Na cold+fire immune ti postačí Static Field 1b + merc.

Ice Bolt 20b je taky zbytečný. Buď ty body narvat do Cold Mastery (10+) nebo je přeházet do Fire větve, kde bych bych místo Fire Wall zvolil klasiku => Fire Ball. Pak by byl v Cold Mastery 1b.

Welwet mě předběhl :)

Uživatelský avatar
Emperor
Gorebelly
Příspěvky:208

Re: Sorceress

Příspěvek od Emperor » 04.09.2014, 13:27 hod.

Já fakt váhám ... on třeba takovej charged bolt je super se synergií blesku a mistrovstvím super, prošel jsem s tím až do 2. aktu NM na p8, skvělý plošný kouzlo, nemá takový rozložení DMG jako ostatní bleskový kouzla - ale chce to mít pochopitelně na max ...

Proč volit FB místo FW - zeď má plošnější účinek a při stejném počtu inv. bodů je mnohem silnější (FW 20lvl - 1669-1700 dmg/FB 20lvl 295-335 dmg) a nějakou dobu trvá ...

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorceress

Příspěvek od Dark_Deamon » 04.09.2014, 14:26 hod.

Tak pokud si vycvičíš monstra tak, tak ti běhali ve FW, tak proč ne :) Já neříkám, že FW není hratelná. Jen mi FB přijde lepší. Házíš ho tam, kam chceš a díky FCR to je pak solidní cvrkot. I když číselně bude třeba FB vycházet hůř, za stejnej počet bodů, tak i tak (pro mě) bude lepší.

Light kouzla bych úplně vypustil...jsou to vyhozený body, který by udělaly větší škody v cold/fire kouzlech.

Ještě tu je možnost Frozen Orb + Hydra :)
Naposledy upravil(a) Dark_Deamon dne 04.09.2014, 14:27 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Sorceress

Příspěvek od Welwet » 04.09.2014, 14:27 hod.

a tak ono do 2 aktu nm se dá projít i na blizzu na prvním levelu, otázka je spíš co na hellu..

ano, ale srovnávat firewall což je něco jako FO, fireball je trochu jiná škola, fireball je o rychlost a o tom že má hodně synergií

udělej max 2 elmenty..klidně tu FO/FW sossu, ale necpi tam třetí, nebo budeš na hellu brečet ;)
nepotkáš moc imune to cold/fire, nebo bude jich dost, ale vždy to půjde srazit LR hůlkou, navíc tím že něco je fire/cold imune automaticky padá že to bude
nějaká prasárna typu cold + li enchanted , fana + extra strong+ cursed a podobné :lol:

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorceress

Příspěvek od Fraxinus » 04.09.2014, 14:27 hod.

Ty koukáš jen na čísla emperore, vůbec ale na to, jak dotyčné skilly fungují. Pokud nevíš, jak třeba funguje fire wall. Je to statické kouzlo, potvora se ti po ohnivé hradbě projde za 0,1 sekundy a z 1700 DMG máš najednou jen 170, co skutečně dostane. Správně zacílit fire wall je někdy věda a musíš často běhat, portit se u toho, a ve společnosti cold imunních divoženek s extra fast bude díky fire wallu víc horko tobě než jim.

Zatím to vypadá, že se moc nevyznáš, takže bych řekl, že fire ball bude pro tebe lepší alternativou.

A na lightning skilly se vykašli....pižlat se však fire/cold imunní dá i s lightningem na levlu 1 a vyhnaným trochu +skilly. Ale je to jen taková nesmělá podpora mercovi.

Pokud bys chtěl Charged Bolt sorcku, tak to už je jinačí kapitola a je potřeba se tomu při shánění předmětů plně podřídit.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Emperor
Gorebelly
Příspěvky:208

Re: Sorceress

Příspěvek od Emperor » 04.09.2014, 15:07 hod.

Fraxinus píše:Zatím to vypadá, že se moc nevyznáš, takže bych řekl, že fire ball bude pro tebe lepší alternativou.
Netvrdím, že jsem zkušený hráč, ale třeba sorcku v kombinaci FW a FO jsem sjel už 2x do konce, netvrdím, že jsem často nechcípal, ale např. při chození na Mefa jsem ho složil rychle právě díky FW - je pravda, že stál na poslušně na místě, zakouzlil jsem FW a jen uhýbal jeho útokům. Navíc jsem nemusel řešit synergie, což zase u koule je škoda nevyužít - ale kde zase vzít ty body ...
Naopak na ty malý skákavý lurky byla zeď k ničemu, tam bych spíš tu kouli uplatnil - to bych s ní ale musel umět mířit.

každopádně jsem vděčný za vaše pokusy mi poradit, i když pořád odmlouvám :)
Fraxinus píše:Pokud bys chtěl Charged Bolt sorcku, tak to už je jinačí kapitola a je potřeba se tomu při shánění předmětů plně podřídit.
právě že build na tenhle typ jsem nikde nenašel, jak jsem psal, mám rád plošný kouzla a s tímto mě to bavilo - v podstatě na levým myšítku jsem kouzlil CHB, na pravým teleport popř. static field, což bylo velmi pohodlné a snadné ... ale je mi jasné, že na hellu bych byl marnej ... nicméně mě tento build láká dohrát - pokud bych měl přibrat druhou větev, co byste mi doporučili z fire/cold kouzel? Tipuju nejspíš FO ...

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorceress

Příspěvek od Fraxinus » 04.09.2014, 15:25 hod.

FW/FO není pravda zas tak těžký, ale to proto, že sorcka má také tu výhodu, že před imunními na cold může prostě zdrhnout portěním. Nevím, proč bys měl mít problémy s mířením Fire Ballu, když evidentně nemáš problémy s Charged Boltem, což je dle mého názoru těžší na zvládnutí jeho používání. Ale tvoje volba, já jen poukazoval na to, že nelze u skillů koukat jenom na čísla, ale je nutný vědět, jak se používají.

Pokud bys sehnal Infinity pro merce, tak bys neměl na hellu problém pomalu ani s imunními, až na pár výjimek, co bys proportil.
U Charged Boltů je kromě jeho vymaxování i s mastery a synergií potřeba velké spousty +skillů a hlavně asi tak +200 % Faster Cast Rate. Pokud bude na hellu čarování pomalé, budeš nahranej i s infinity na mercovi.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Emperor
Gorebelly
Příspěvky:208

Re: Sorceress

Příspěvek od Emperor » 04.09.2014, 15:58 hod.

Charged bolt má tu výhodu, že s ním mířím jen na tu stranu, kde je protivník a má oproti kouli mnohem větší rozsah, tudíž pravděpodobnost, že se trefím, je při mém zaměřovacím neumětelství větší :) (ale jo, je to o zvyku) ...
To, že musím mít vše na max (chb, lightning a mastery + lightning sklil), to je jasná věc, na té staré postavě mám tuším + 10 k bleskovým skillům, dmg kolem 400, takže to proti neimunním potvorám zatím funguje na NM moc dobře ...

A co teda k tomu přidat?

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorceress

Příspěvek od Fraxinus » 04.09.2014, 16:44 hod.

Říkáš větší rozsah??
Takhle se Charged Bolt nepoužívá. S ním musíš až těsně před protivníkův xicht a naprat všechny nebo většinu jen do něj. Jinak plýtváš potenciálem tohoto skillu. A rychlé kouzlení je potřeba proto, že s čarodějkou musíš hrát na zabij dřív než zabijou oni.

Hrát Charged Bolt na dálku funguje na normalu, a asi teda i na nightmare, ale na hell určitě ne. Tam mají monstra nejen šílené hafo života, ale také poměrně vysoké odolnosti (nejen tedy imunity). A kromě toho mají velmi vysokou míru regenerace zdraví. Když by je zasáhl z dálky jen jeden výboj, dostali by škodu třeba jen za 100 a než by je něco zasáhlo znovu, tak by se jim 80 vyléčilo...tam to takhle nefunguje. Ale když přijdeš až před něj a napereš do něj blesky za celkem 1000, to už je něco jiného.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Emperor
Gorebelly
Příspěvky:208

Re: Sorceress

Příspěvek od Emperor » 04.09.2014, 17:04 hod.

Jo, díky za info, a teď teda ještě co k tomu, fireball nebo FO?

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorceress

Příspěvek od Fraxinus » 04.09.2014, 17:43 hod.

FO, neboť do něj stačí jen 20 a pak po bodu do toho, abys to mohl mít a bod do cold mastery + zbytek bodů taky tam, ale až potom.
Fire Ball je dražší na body.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Emperor
Gorebelly
Příspěvky:208

Re: Sorceress

Příspěvek od Emperor » 04.09.2014, 17:58 hod.

A to jsem chtěl dát šanci FB před zdí :) Je fakt, že FW je skvělá na stojící bossy, většinou to ale kolem tebe lítá, skáče či běhá ...

poslední 2 dotazy a už dám pokoj :D :
1) dá se tedy říci, že sorcka s koulema (FB + FO) je optimální co se kombinace týče?

2) co z toho je lepší používat jako primární útok? Popř. jak bys konkrétně u této kombinace rozložil body ...

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorceress

Příspěvek od Fraxinus » 04.09.2014, 18:17 hod.

Optimální si ji uděláš jen ty sám. Ale s touto kombinací FO + FB bys neměl nikde narazil vyloženě na problém.

FB asi od levlu 12 :) FO od levlu 30 a oboje od začátku hellu, kde to bude podle situace.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Emperor
Gorebelly
Příspěvky:208

Re: Sorceress

Příspěvek od Emperor » 04.09.2014, 18:26 hod.

Rada nad zlato :) ...

Já myslel, zda dávat body spíš do FB a synergií + mistrovství nebo maxovat FO, Ice bolt a cold mastery - tam právě nevím, na kalkulátoru mi to neukáže poškození, protože Cold mastery jen snižuje odolnost, nemám to jak porovnat ...

Ulehčím ti odpověď:

20 FB
20 FO

a potom co? Má smysl zvyšovat cold mastery nebo stačí 1 bod a vrážet to do ohnivých synergií a fire mastery? Předpokládám, že FB i FO budu od NM výš kvůli střídajícím se imunitám nepřátel měnit pravidelně, tedy nebude to klasicky primární a sekundární útok. Ať to mám vyvážené ...

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorceress

Příspěvek od Fraxinus » 04.09.2014, 18:51 hod.

No, do levlu 12 to asi mlať holí, a dávej po bodu do všech skillů, abys mohl mít FO....nebo body křečkuj. Pak dávej jen do Fire Ballu popř. do jeho nějaké synergie občas, a šetři nějakej bodík na level 30, kdy dáš bod do frozen orbu a cold mastery. Až do levlu 50 maxuj FO a pak domaxuj FB a Fire Mastery. Občas přidej bodík do Cold Mastery, ale postačí tak maximálně 5 celkem.

Vliv Cold mastery si spočítej. V excelu si udělej tabulku škod dle úrovně na jedné straně a rezistence nepřátel na druhé straně tabulky (odstupňované třeba po pěti) a dle úrovní dopočítej podle vzorečků, co jsou na našich stránkách, dmg Frozen Orbu. Pak počítej s rezistencemi nepřátel, které v sobě budou mít takovej vzoreček, který jim sníží rezisty o vliv Cold Mastery, abys pak dostal škodu, kterou skutečně potvory dostanou. Docela dobrá pomůcka.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Emperor
Gorebelly
Příspěvky:208

Re: Sorceress

Příspěvek od Emperor » 04.09.2014, 19:15 hod.

Jo díky ... a ještě: Chápu smysl FCR, je to něco jako DPS - rychleji kouzlíš, dáváš větší dmg/sec. Ale moc nechápu, proč se někde řeší tzv.breakpointy u FCR?

Klidně někdo jiný než Fraxinus, ať si chvilku odfrkne ...

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorceress

Příspěvek od Fraxinus » 04.09.2014, 20:03 hod.

Klidně ti odpovím já.

Breakpointy jsou tu proto, že je takto Diablo prostě naprogramováno. Veškeré doby, prodlevy a tak podobně jsou počítány ne na milisekundy, ale na snímky, kterých je jen 25 za sekundu (Diablo II tedy jede jen na 25 fps) a neexistují mezi nimi žádné desetiny snímku za kouzlo nebo tak; vždycky 4 nebo 5 snímků nebo 6,7,8,.... A breakpointy jsou takový předěl, kdy se z 5 snímků za kouzlo stanou 4 snímky....do té doby když bys měl "jen" 180 faster část rate a na breakpoint na 4 snímky potřeboval 200, budeš furt kouzlit jen za 5 snímků....i při 199 FCR. Až při těch 200 najednou budeš kouzlit za 4 snímky za kouzlo, tedy dojde ke zrychlení o 20 %, dřív ne.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
hami
Minion of Destruction
Příspěvky:839
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorceress

Příspěvek od hami » 04.09.2014, 23:46 hod.

FO/Fb je můj oblíbenej build, ono to asi bude tim, že je z 2element sorcek asi nejsilnější. :)
Hrál jsem to kdysi twinked a musim říct, že frozen orb my přišlo jako nejsilnější skill na normál a nightmare vůbec. Celý průchod koncem normalu a nightmarem na pl 5-7 vypadal tak, že jsem hodil frozen orb a prostě běžel dál - ono to všechno vychcípalo - to jsem s jinym buildem nezažil.
Na hell už to je o něčem jinym. Pohodlnost díky plošnosti FO mizí, a účinější je fb a meteor. Osobně si myslim, že fire bolt maxovat až jako poslední.
Nejdřív to chce šetřit body od 12 maxovat fb, od 24 mixovat fb a meteor. Od 28 šetřit body aby na 30 bylo na FO, cold mastery a fire mastery. A pak maxovat FO. Když je FO domaxováno navyšovat FB a meteor tak, aby se co nejvíce zvyšovalo dmg u FB. Pak dojet meteor. Zbylé body do fire bolt, fire mastery a cold mastery. - Takhle to alespoň mě přijde nejlepší, když už se jedou synergie k fb je dle mě dobrý mít na slušný úrovni i meteor
Zy-El - Sorceres - Morgan - Lvl kolem 900 - Killuju vše na night (včetně Orifice To Oblivion)

Odpovědět

Zpět na „Charaktery“