Žoldáci...jakého máte,jaký se hodí k jakému buildu atd..

Herní postavy, NPC postavy, žoldáci.

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Uživatelský avatar
Frisian
Quill Rat
Příspěvky:14
Kontaktovat uživatele:
Re: Žoldáci...jakého máte,jaký se hodí k jakému buildu atd..

Příspěvek od Frisian » 29.01.2013, 21:08 hod.

imho je nejlepší desert merc, jistě kvůli aurám a taky kvůli plné řadě nositelných RW pro něj jako je infinity,insight,pride.
Pro Crow control používám vždy Holy freeze merce.
Pro melee postavy s psychic dmg používám Might merce s Reapers toll.

K zahození není taky zmíněná Rogue s rw Faith. Někdy jsem ji zkoušel dávat i vigor, ale to většinou třeba jen na NM walkthrough, když jsem měl dost silný char a chtěl to rychle proběhat ^^

Pro netradiční změnu bych doporučil ještě Barb merce. Hodí se k Wind druidovi a opět k melee postavám kvůli decrepify.

Weapon: Lawbringer v eth Legend sword - Sanctuary pomáhá s undead, rip mód vhodný pro nihlathak runy a decrepify % strike.
Helm: Eth andarielka s Ralkou - str, ias, 10%ll
Armor: Treachery - 45 ias, fade - mimo elementární resisty taktéž přidává co lvl to 1% psychical redukce.

Doporučuji vyzkoušet, byl jsem překvapen a je pěkné vybrat si i něco jiného než Emilia :)
Phoenix realm

Uživatelský avatar
Drakesis
Adviser
Příspěvky:1007

Re: Žoldáci...jakého máte,jaký se hodí k jakému buildu atd..

Příspěvek od Drakesis » 07.02.2013, 00:11 hod.

Koukám, že pan recepční už nám osciluje i tady, krása. :lol:

Uživatelský avatar
Zedrak
Fallen Shaman
Příspěvky:89
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Česká Třebová

Re: Žoldáci...jakého máte,jaký se hodí k jakému buildu atd..

Příspěvek od Zedrak » 02.05.2013, 14:58 hod.

Já jsem vždy upřednosťoval Cold Rogue. Na Battle.Netu jsem zkusil vzít Cold Iron Wolfa a nemůžu si ho vynachválit, příjde mi docela jako fajn žoldák. Hraju Barbara na normal a jdu sejmout Diabla.Tak jsem i zde vyměnil za Cold Iron Wolfa...

Uživatelský avatar
Maxim
Doom Knight
Příspěvky:402
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:maxim#2668
Bydliště:Znám jedno místo tam tepláků ráj je to dost blízko Ústecký kraj- Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Žoldáci...jakého máte,jaký se hodí k jakému buildu atd..

Příspěvek od Maxim » 19.08.2013, 08:01 hod.

Já vim že zase oživuju starý témata pořád votravuju s tou samou věcá ale jakej žoldák k tomuhle http://www.diablofans.com/page/tools/sk ... 0000000l00
Playmade HC selfound DH
Battletagy:
Maxim#2668-notebook
Maximus#21426-Počítač
Můj Zeal wizard
Obrázek
Finální Boss celýho diabla http://maximus26.rajce.idnes.cz/100_akt ... 03_IMG.jpg to křeslo neni moje

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: Žoldáci...jakého máte,jaký se hodí k jakému buildu atd..

Příspěvek od raisen » 19.08.2013, 11:43 hod.

Proč dvacet bodů do Salvation? :shock: A 20 bodů po Zeal a Vengeance.. Nepřemýšlel jsi už o tom, že by sis přečetl něco o skillech na zdejším webu?
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
Maxim
Doom Knight
Příspěvky:402
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:maxim#2668
Bydliště:Znám jedno místo tam tepláků ráj je to dost blízko Ústecký kraj- Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Žoldáci...jakého máte,jaký se hodí k jakému buildu atd..

Příspěvek od Maxim » 19.08.2013, 11:47 hod.

Na mě sou ty tabulky moc složitý
Playmade HC selfound DH
Battletagy:
Maxim#2668-notebook
Maximus#21426-Počítač
Můj Zeal wizard
Obrázek
Finální Boss celýho diabla http://maximus26.rajce.idnes.cz/100_akt ... 03_IMG.jpg to křeslo neni moje

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Žoldáci...jakého máte,jaký se hodí k jakému buildu atd..

Příspěvek od Dark_Deamon » 19.08.2013, 12:12 hod.

Když to vemu zjednodušeně, tak na toto rozvržení skillů ti je každej merc k ničemu, protože je k ničemu celej build. Na Hell by tě rozstřílel první bosspack v Blood Mooru. Možná už i nějaká banda Frenzy Lordů v 5.aktu NM.

Edit: Pokud to ale fakt chceš hrát, tak bych zvolil Defiance merca, protože bez Holy Shieldu tě trefí každej kašpar.

Uživatelský avatar
Maxim
Doom Knight
Příspěvky:402
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:maxim#2668
Bydliště:Znám jedno místo tam tepláků ráj je to dost blízko Ústecký kraj- Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Žoldáci...jakého máte,jaký se hodí k jakému buildu atd..

Příspěvek od Maxim » 19.08.2013, 13:06 hod.

Tak to bych trefil sám sebe takže holy shield skusim no uberu pár bodů ze salvation a uvidíme
co toto http://www.diablofans.com/page/tools/sk ... 0000000l00
Playmade HC selfound DH
Battletagy:
Maxim#2668-notebook
Maximus#21426-Počítač
Můj Zeal wizard
Obrázek
Finální Boss celýho diabla http://maximus26.rajce.idnes.cz/100_akt ... 03_IMG.jpg to křeslo neni moje

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Žoldáci...jakého máte,jaký se hodí k jakému buildu atd..

Příspěvek od Attia » 19.08.2013, 13:26 hod.

trochu nechápu proč máš 20b ve venegeance a 20b v zealu. Pokud chceš hrát na venegeance, tak maxni to, pak klidně holy shield a zbytek dávej do synergií (resist holy/fire/cold) tak dosáhneš slušnýho element dmg a taky dobrý obrany. Maxovat k tomu zeal je zbytečný.

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Žoldáci...jakého máte,jaký se hodí k jakému buildu atd..

Příspěvek od Dark_Deamon » 19.08.2013, 13:39 hod.

Jak píše Attia...buď to nebo ono. Jinak to je změna nezměna. A na rovinu ti řeknu, že na Hell to je nehratelný. Buď prostě jeď Zeal + Fanaticism nebo Venegeance + Conviction. Těch 11 bodů v Salvation je vyhození skill pointů do propasti. Tam bohatě stačí 1 bod, když už. Páč když uvaříš třeba RW Ancient Pledge do nějakýho cajk Paladin štítu, tak budeš mít resistů plnou (_._) :)

Uživatelský avatar
Maxim
Doom Knight
Příspěvky:402
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:maxim#2668
Bydliště:Znám jedno místo tam tepláků ráj je to dost blízko Ústecký kraj- Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Žoldáci...jakého máte,jaký se hodí k jakému buildu atd..

Příspěvek od Maxim » 19.08.2013, 14:03 hod.

Playmade HC selfound DH
Battletagy:
Maxim#2668-notebook
Maximus#21426-Počítač
Můj Zeal wizard
Obrázek
Finální Boss celýho diabla http://maximus26.rajce.idnes.cz/100_akt ... 03_IMG.jpg to křeslo neni moje

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Žoldáci...jakého máte,jaký se hodí k jakému buildu atd..

Příspěvek od Attia » 19.08.2013, 14:42 hod.

stejně pořát nechápu těch 20b v holy freeze...to máš v plánu mít zaplý k tomu venegeance?

Uživatelský avatar
Maxim
Doom Knight
Příspěvky:402
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:maxim#2668
Bydliště:Znám jedno místo tam tepláků ráj je to dost blízko Ústecký kraj- Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Žoldáci...jakého máte,jaký se hodí k jakému buildu atd..

Příspěvek od Maxim » 19.08.2013, 15:16 hod.

JO ale kolik bodů tam mám teda místo toho dát jakej Equip pro mě jakýho žoldáka a jakej Equip pro něj
Playmade HC selfound DH
Battletagy:
Maxim#2668-notebook
Maximus#21426-Počítač
Můj Zeal wizard
Obrázek
Finální Boss celýho diabla http://maximus26.rajce.idnes.cz/100_akt ... 03_IMG.jpg to křeslo neni moje

Uživatelský avatar
Bemik
Minion of Destruction
Příspěvky:917
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Dark Wood

Re: Žoldáci...jakého máte,jaký se hodí k jakému buildu atd..

Příspěvek od Bemik » 19.08.2013, 16:07 hod.

Maxim: Hele můžou tě tu opravovat bod po bodu a ty to můžeš pořád překopávat... dokud se nedostanete dlouhou cestou k buildu Avengera, kterej se ti stejně ve tvých plánech pomalu rýsuje...
Tak omrkni tohle : https://www.diablofans.cz/diablo2lod/pal ... aisen.html

A zamysli se nad tím, případně zkus ;) Bude silnější než tvůj návrh Avengera s Holy Freeze. Auru freeze může mít merc. Jestli máš vyhlídlýho jinýho merce, tak se neboj jet bez holy freeze... Tenhle druh palacha je na to dost silnej, když budeš opatrnej a budeš postupovat klidně.
"Do what you fear and the death of fear is certain."

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Žoldáci...jakého máte,jaký se hodí k jakému buildu atd..

Příspěvek od Fraxinus » 19.08.2013, 17:59 hod.

Bemiku: Ten Vengeance + Holy Freeze bych v principu nezavrhoval. Nicméně původní návrh v tom Maximově odkazu skutečně bramboračka je.

Maxim: Doporučuji ti pročíst si informace na našem webu https://www.diablofans.cz/diablo2lod o dovednostech, abys byl v obraze, co tam co umí. A také si prolítni sekci HC příběhy nebo charaktey tady na diskuzním, kde uvidíš spoustu buildů, co kdo kdy vyzkoušel, včetně mé, Bemikovy, Attiovy a dalších maličkosti. ;) Tam se dočteš, co spolu a jak dobře nebo jak blbě funguje. Něco z toho i vyzkoušej, pochop principy tvorby buildů (vím, chvíli to potrvá), a pak budou tvé návrhy a plány na tvé postavy nějak smysluplné.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Žoldáci...jakého máte,jaký se hodí k jakému buildu atd..

Příspěvek od Attia » 19.08.2013, 18:17 hod.

nejlepší je začít při tvorbě buildů tak, že si vybereš skill který chceš používat a podíváš se jaký synergie k tomu buildu jsou. Třeba u venegeance jsou synergie resist cold/fire/light a savlation. to znamená že tyhle skilly když vymaxuješ ti zvednou dmg toho tvého prvního skillu venegeance. Tohle je základ pro tvoření buildů než přijdeš na to co se k čemu hodí atd. Každopádně pokud se budeš řídit zatím tímhle pravidlem, nemůžeš mít špatnou postavu. Jen se pak doladí detaily jako jednobodový skilly který se používají, skilly proti imunitám a tak...každopádně ale pokud se budeš držet tohodle pravidla a budeš maxvat skilly podle synergií, nic tím nepokazíš.

Uživatelský avatar
Maxim
Doom Knight
Příspěvky:402
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:maxim#2668
Bydliště:Znám jedno místo tam tepláků ráj je to dost blízko Ústecký kraj- Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Žoldáci...jakého máte,jaký se hodí k jakému buildu atd..

Příspěvek od Maxim » 19.08.2013, 19:13 hod.

O Avenger se mi líbí myslíte že by to šlo i z holly freeze a popřípadě s Iron vulfákem (a když jo tak s jakym)
Playmade HC selfound DH
Battletagy:
Maxim#2668-notebook
Maximus#21426-Počítač
Můj Zeal wizard
Obrázek
Finální Boss celýho diabla http://maximus26.rajce.idnes.cz/100_akt ... 03_IMG.jpg to křeslo neni moje

Uživatelský avatar
Maxim
Doom Knight
Příspěvky:402
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:maxim#2668
Bydliště:Znám jedno místo tam tepláků ráj je to dost blízko Ústecký kraj- Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Žoldáci...jakého máte,jaký se hodí k jakému buildu atd..

Příspěvek od Maxim » 20.08.2013, 09:07 hod.

Halooooo přečtěte si to
Playmade HC selfound DH
Battletagy:
Maxim#2668-notebook
Maximus#21426-Počítač
Můj Zeal wizard
Obrázek
Finální Boss celýho diabla http://maximus26.rajce.idnes.cz/100_akt ... 03_IMG.jpg to křeslo neni moje

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Žoldáci...jakého máte,jaký se hodí k jakému buildu atd..

Příspěvek od Dark_Deamon » 20.08.2013, 10:00 hod.

Ne, nešlo. Protože jakmile si pod nohy hodíš auru Holy Freeze, tak ztratíš auru Conviction a to už není Avenger, ale blbost. Pokud tak prahneš po auře Holy Freeze, tak by ten build vypadal takto. Ale upozorňuju, že bez pořádnýho kvéru v ruce to bude na Hell fakt porod. Na HC bych to viděl na rip už v 1.aktu. Stačí jeden bosspack lancerek s Fanou, Might nebo Amplifou a jseš jasnej.

Mám ale takovej pocit, že ať ti tu nabídnem jakoukoliv hratelnou variantu, tak to stejně smeteš ze stolu a půjdeš si za svým.

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Žoldáci...jakého máte,jaký se hodí k jakému buildu atd..

Příspěvek od Attia » 20.08.2013, 11:08 hod.

každej si tím musí projít než zjistí co k čemu jde...pamatuju si jak jsem na starým antiku hrál PvP wind druida bez enigmy a byl jsem přesvědčenej že stačí skill a pořádný frw abych to tam ownil...mno dokud proti mě šli melee chary tak to šlo, jakmile došla sosa/ama/necro apod tak jsem byl v hnědý díře...

to stejný s buildama...dokud se pohybuješ na normal/nightmare tak máš pocit že je hratelných strašně moc buildů, i těch nelogických a že to dáváš s prstem v nose...teprve hell ukáže jestli je to tak či nikoli...spousta buildů se tváří že jsou IMBA, protože normal a nightmare prolezeš na pl8 bez výbavy jako nic...pak vlezeš na hell a falena na pl1 sundaváš půl hodiny...pak ti teprve dojde že to asi nebude tak ideální kombinace :-D

tím si musí projít i maxim. Ať hraje avagera s holy freeze...třeba překvapí a dojede guardiana...ale pravděpodobně narazí a dojde mu že tohle fungovat nebude tak jak si myslí...

Odpovědět

Zpět na „Charaktery“