runove slova

O předmětech - Horadric Cube, runová slova, sety, unikáty.

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
siroga
Gorebelly
Příspěvky:203
Re: runove slova

Příspěvek od siroga » 28.03.2011, 11:41 hod.

asi bude zalezet na tom do kterej zbrane to dat, navic srovnani je relativni jelikoz v jednom pripade je jistej jak dmg tak % ubirani a v druhym je jistej pouze dmg a % ubirani muze ale nemusi naskocit, kdyz se s griefem nahodou povedou prvni 2-3 rany cb tak nejaka jina zbran bude ztezi prekonavat rychlost killu kdyz se ale nezadari a cb nepadne ani jednou tak to samozrejme chvili trva. proto kdyby mnelo bejt srovnani trochu objektivni tak s death by stacil 1 az 10 merenych pokusu (za predpokladu ze cb je aspon na 90%) ale s griefem by se musel delat prumer aspon ze stovky.

Uživatelský avatar
Lyon
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha

Re: runove slova

Příspěvek od Lyon » 28.03.2011, 11:49 hod.

jeste to mozna doplnim,ze ten death pouzivam u zealota.ja si nemuzu pomoct,ale CB je CB a proto u me vitezi death.

siroga
Gorebelly
Příspěvky:203

Re: runove slova

Příspěvek od siroga » 28.03.2011, 12:00 hod.

ale tak proc sekat potvoru a ubirat ji trema ranama nejaky % z hp kdyz s griefem by padla na 2 rany ;)
navic nejvic vyhodu griefu pocitis proti potvoram ktery kouzlej decrepify nebo maji holy freeze auru ono je pak rozdil seknout se stejnym dmg 1x nebo 2x(coz docela prehanim jelikoz maloktera 1h zbran se muze rovnat s griefem co se tyce dmg, death a botd maji tu vyhodu ze muzou bejt v eterickej wepone a jen diki tomu se dmg griefu muzou blizit, ale nemuzou bejt v PB(400% z malo je porad malo) takze kdyz s death nebo botd vytahnes attack speed na max s fana aurou tak kdyz dostanes dec nebo hf tak ti max as nezustane coz s pb jo ;) )

Uživatelský avatar
Lyon
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha

Re: runove slova

Příspěvek od Lyon » 28.03.2011, 12:57 hod.

no dobre,jak jsem rikal,vyzkousim grief.ale musim prvni dropnout tu Lo runu...

edit:ale CB se pocita pred samotnym zasahem ne?jinak receno,prvni se uplatni CB a az potom damage zbrane.pokud ted mam damage 231-468 na samotne sekyre,na PB by to s griefem u perfect verze RW vychazelo zhruba na 435.si nemuzu pomoct,ale pokud ted mam celkem 65% crushing blow,tak mi prijde pravdepodobnejsi,ze vice uberu ranou s RW Death nez Grief,ale mozna jenom blbe pocitam ;).

edit2:a jeste ma Death 2,5x vyssi deadly strike..

siroga
Gorebelly
Příspěvky:203

Re: runove slova

Příspěvek od siroga » 28.03.2011, 13:23 hod.

tak eternal etin axe v death se jakz takz blizi griefu v pb ale i tak , mne osobne se vic zamlouva grief, uz kvuli tomu ze i v nejrychlejsi zbrani ma tak velkej dmg, coz jestli se nemylim tak ty s etin axe nemas max as i bez spomaleni, kdyz uvazim se s nejakejma allskilama naberes lvl 30fana tak na to abys s etin axe mnel max as potrebujes 80% ias z vybaveni, kdyzto u pb ti staci 9%

co se cb tyce tak si porid guillamku, je to nej helma pro mele chary.

ano cb se pocita pred zasahem, kdyz ma potvora 100hp a ty das cb a hit za 10 tak ji zustane 65hp (100-(100*0.25)-10)

jeste dodam ze jako velka vyhoda griefu se povazuje prave ten jistej dmg ze mas jistych 431 (jestli se ti povede perfekt) takze rozptyl mezi min a max je 4dmg v pripade pb

a kdyz se zminujes o tom deadly tak ten mne osobne moc netrapi pac se smitem moc nefunguje ale u zealota by se asi mnel brat v potaz ...

Uživatelský avatar
Lyon
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha

Re: runove slova

Příspěvek od Lyon » 28.03.2011, 16:39 hod.

ono takhle,nepopiram prednosti Griefu,ale proste nejsem stale presvedceny o tom,ze mi da vetsi vyhody nez Death.navic ten Death uz mam poskladany a pokud neco budu davat na switch,tak spise Call to Arms a pripadnou Lo runu vyuziju na Fortitude.ale jasne,nekdo radsi Grief,nekdo radsi neco jineho...

Uživatelský avatar
hami
Minion of Destruction
Příspěvky:839
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: runove slova

Příspěvek od hami » 28.03.2011, 21:30 hod.

můj názor na grief je že je to jeden z nejsilnějších RW itemů botd je sice v eth. berserk axe asi lepší, ale za tu cenu je to neporovnatelný. Zvlášť je dle mě silný (ač to moc v buildech nevidim) u dual-view barbara do off-handu páč tam nezáleží na ias, ale čistě na rychlosti zbrani v čemž nemůže griefu v PB nic konkurovat
Zy-El - Sorceres - Morgan - Lvl kolem 900 - Killuju vše na night (včetně Orifice To Oblivion)

siroga
Gorebelly
Příspěvky:203

Re: runove slova

Příspěvek od siroga » 29.03.2011, 09:13 hod.

vsaj o to hlavne de, ze death a botd jsou do eter veci ale aby mneli stejnej dmg jak grief tak je musis dat do BA nebo etin a v tom je pak zakladni kamen urazu, grief ma totiz tak obrovskej dmg i v nejrychlejsi zbrani ale botd a death jen v pomalych zbranich (do 2h by byl asi grief nanic, maximalne u barbara kterej by pouzival 2h mec jako 1h)

Uživatelský avatar
homer_cz
Adviser
Příspěvky:248

Re: runove slova

Příspěvek od homer_cz » 29.03.2011, 12:36 hod.

hami píše: Zvlášť je dle mě silný (ač to moc v buildech nevidim) u dual-view barbara do off-handu páč tam nezáleží na ias, ale čistě na rychlosti zbrani v čemž nemůže griefu v PB nic konkurovat
No právě že nezáleží na ias a tak je většinou mnohem výhodnější dát na off-hand zbraň sice pomalejší ale využít ias z griefa na primárním slotu.
Třeba když se rozhodnu pro mou oblíbenou kombinaci Grief(pb) - eDeath(cs,cb)...na off-hand by griefa dal jen noob.
FWD2 tu bylo před D3,a bude i po něm.Obrázek

Uživatelský avatar
hami
Minion of Destruction
Příspěvky:839
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: runove slova

Příspěvek od hami » 29.03.2011, 22:11 hod.

vždyť píšu že nezáleží na ias, ale na základní rychlosti zbran, která se projevuje a je u PB -30 - http://diablo2lod.diablo3.cz/predmety-elite-swords.html
a 40 u griefu neni až tak moc Oath má třeba +50 ias takže oath do main a využít rychlost PB na offhand
Zy-El - Sorceres - Morgan - Lvl kolem 900 - Killuju vše na night (včetně Orifice To Oblivion)

Uživatelský avatar
Lyon
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha

Re: runove slova

Příspěvek od Lyon » 29.03.2011, 22:15 hod.

kdyz tady resime ten ias,dostava paladin ias i ze stitu?vrazil jsem tam ias jewel a nejsem si jisty,jestli se ten bonus pocita nebo ne.

Uživatelský avatar
Drakesis
Adviser
Příspěvky:1007

Re: runove slova

Příspěvek od Drakesis » 30.03.2011, 00:01 hod.

Co by nemohl. 8-)

Uživatelský avatar
homer_cz
Adviser
Příspěvky:248

Re: runove slova

Příspěvek od homer_cz » 30.03.2011, 02:51 hod.

hami píše:vždyť píšu že nezáleží na ias, ale na základní rychlosti zbran, která se projevuje a je u PB -30 - http://diablo2lod.diablo3.cz/predmety-elite-swords.html
a 40 u griefu neni až tak moc Oath má třeba +50 ias takže oath do main a využít rychlost PB na offhand
No jestli chceš dát ke Griefu do komba Oath tak je úplně šumák co kde bude a jestli Griefa dáš do phase blade nebo meče s rychlostí 10....castění spiritů tě zpomalí tolik že nějaké základní rychlosti jsou irelevantní ;)
Jo u Botd bych tomu rozuměl,ale jinak....
FWD2 tu bylo před D3,a bude i po něm.Obrázek

siroga
Gorebelly
Příspěvky:203

Re: runove slova

Příspěvek od siroga » 30.03.2011, 05:48 hod.

tjn ale zas botd ma v pb docela vtipnej dmg za tu cenu :D

Uživatelský avatar
homer_cz
Adviser
Příspěvky:248

Re: runove slova

Příspěvek od homer_cz » 30.03.2011, 07:23 hod.

Botd do pb nikdo dávat nebude,tady se bavíme o něčem jiném...počkej až ti po ranní kávě začne fungovat mozek :D
Hani tu prosazuje griefa(v pb) na offhand,já jako primární zbraň. Třeba mě o nějaké vhodné variantě mimo botd přesvědčí,já vlastně zatím barba z griefem hrál jenom grief/grief, grief/death a grief/nějakej šunt než seženu runy :lol:
FWD2 tu bylo před D3,a bude i po něm.Obrázek

Uživatelský avatar
Lyon
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha

Re: runove slova

Příspěvek od Lyon » 30.03.2011, 08:32 hod.

Drakesis píše:Co by nemohl. 8-)
No treba u takoveho werewolfa se pocita ias jenom ze zbrane,tak se radsi ptam.

Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:823
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world

Re: runove slova

Příspěvek od Slw » 30.03.2011, 08:52 hod.

Lyon píše: No treba u takoveho werewolfa se pocita ias jenom ze zbrane,tak se radsi ptam.
u shape dudu je rozdil mezi ias a wias. bear ma treba taky uzitek z ias (zavisi na typu zrane samo). wolf je zavisly jen na wias a skill pointech ve werevolfovi
edit. pokud se teda bavime o max utoku fury. jinak pokud je maly wias u werewolfa (20-40%) treba, tak se kalkulatorem samo da dopocitat kolik iasu potrebujes na dalsi break pro dosazenem poctu investovanem ve werewolfovi
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

siroga
Gorebelly
Příspěvky:203

Re: runove slova

Příspěvek od siroga » 30.03.2011, 12:42 hod.

homer_cz píše:Botd do pb nikdo dávat nebude,tady se bavíme o něčem jiném...počkej až ti po ranní kávě začne fungovat mozek :D
Hani tu prosazuje griefa(v pb) na offhand,já jako primární zbraň. Třeba mě o nějaké vhodné variantě mimo botd přesvědčí,já vlastně zatím barba z griefem hrál jenom grief/grief, grief/death a grief/nějakej šunt než seženu runy :lol:
no ja nvm, grief je u barbara vyhodnej spis do "prvni" ruky, precejen wep speed -30 a 40% ias je nejvetsi weapon speed co jde ve hre sehnat, samozrejme za predpokladu ze s tim nebudeme jen mavat ale i neco zabijet

Uživatelský avatar
hami
Minion of Destruction
Příspěvky:839
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: runove slova

Příspěvek od hami » 30.03.2011, 16:41 hod.

ww barb může být také dual wiew a tam ten spirit až tak moc nevadí. A jeden z důvodů proč se používá grief / grief je to že jeden ti dá velké IAS a druhý má právě tu již zmíněnou vlastní rychlost, a je v tom offhandu lepší než BOTD, což opět potvrzuje mé tvrzení, i-když musim uznat že zbraní do main handu co by měli více ias než grief moc není, a tedy z runových slov je do main handu opravdu lepší pouze ten botd (až na ten oath s ww)
Zy-El - Sorceres - Morgan - Lvl kolem 900 - Killuju vše na night (včetně Orifice To Oblivion)

Boleslav
Quill Rat
Příspěvky:22
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: runove slova

Příspěvek od Boleslav » 31.03.2011, 21:03 hod.

Zdravím. Mám verzi 1.13, hraju single. Četl jsem, že mercovi mám dát slovo infinity, ale zároveň jsem tohle slovo našel mezi realmovými - můžu ho složit, nebo ne? Hraju Diablo dlouho, ale vždy jsme jen vyhrál normal a skončil. Nyní poprvé jsem se dokopal až na hell (necro boner) a říkám si, že tam už to chce propracovanější strategii co se vybavení týče. :) Díky.
Věčný začátečník nejen ve světě Diabla.

Odpovědět

Zpět na „Předměty“