Greater rifts - Anketa

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.

Hlasování: Máte rádi Greater rifty v současném stavu?

a) Mám rád Greater rifty, ale nemám rád Trialy
34
45%
b) Mám rád Greater rifty i Trialy
20
26%
c) Nemám rád Greater rifty ani Trialy a preferuji Nephalem rifty
22
29%
 
Celkem hlasů: 76

Dava_C
Ancient
Příspěvky:2377
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:avio#2489
Greater rifts - Anketa

Příspěvek od Dava_C » 19.09.2014, 08:55 hod.

Od začátku nemám moc rád ideu GR´s spolu s leaderboardem, minimálně ve fázi, v které se nyní nachází. Nicméně z nějakého důvodu mám potřebu být umístěn v leaderboardu. Jak pravidelně čtu US forum na bnetu, tak jsem viděl nespočet negativních topiců ohledně GR´s a Trialů. Dnes jsem četl tento topic, kde se tomu hodně věnují http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/ ... 453?page=1 a tak mě napadlo dát sem anketu.

Přestože dokážu poměrně spolehlivě chodit GR 38, je to velmi stresující a není to nic, co bych chtěl dlouhodobě chodit jen tak 4fun. Už jsem o tom mluvil v sekci Wizard, pro mě je teď T6 sweet spot a GR pro mě znamenají umístit se v leaderboardu (což je těžké, protože jsem líný levelit 30 - 39 šutry), vylevelit gemy a dát od toho ruce pryč.

"I log in to relieve stress, not create it."

Doufám a myslím si, že v příštím patchi přijdou výraznější změny.

C je správně :)
Profil

PL800 (6.12.2014 - 1104.) ✔
PL1000 (15.4.2015) ✔
PL1200 (12.7.2015 - 469.) ✔
PL1300 (1.9.2015) ✔
PL1400 (7.10.2015 - 596.) ✔
PL1500 (27.10.2015 - 440.) ✔
PL1600 (15.11.2015 - 578.) ✔
PL1450 S4 ✔
PL1715 (29.11.2015 - 595.) ✔

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: Greater rifts - Anketa

Příspěvek od HELLERcz » 19.09.2014, 09:16 hod.

To doufáš a myslíš špatně. Nepřijdou ..
Obrázek

Uživatelský avatar
Frozen
The Butcher
Příspěvky:1135
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frozen#2576
Bydliště:Litoměřice

Re: Greater rifts - Anketa

Příspěvek od Frozen » 19.09.2014, 09:47 hod.

mě GR baví a doufám, že žádné velké změny nepřijdou...
trial mě nevadí, je to chvilka a pokud chci jít hned na vyšší lvl, tak jej využiji, pokud chci sbírat gear, tak jdu od lvlu 1
Obrázek

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: Greater rifts - Anketa

Příspěvek od HELLERcz » 19.09.2014, 09:50 hod.

Ono je to těžko, jedna věc je, že softcore hráče to prudí .. páč mají všeho tři zadele :D
Ale na HC to má svoje kouzlo dá se říct a určitě to není takovej opruz. Já dal možnost B.
Obrázek

Uživatelský avatar
Tesiah
Fallen Shaman
Příspěvky:64
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tesiah#2103

Re: Greater rifts - Anketa

Příspěvek od Tesiah » 19.09.2014, 10:23 hod.

ja som dal A, GR docela ano, mozu byt, je to tazsie ako T6, ale nemam rad trialy ..

A vadi mi aj system klucov, zbytocne smetie v bagu, uvital by som radsej, keby ma hra pustala do obtiaznosti riftu, ktory som uz splnil v casovom limite, nato by mohol sluzit prave ten trial key a po vycisteni v casovom limite mi umoznila ist vyzsi.

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Greater rifts - Anketa

Příspěvek od DrSma » 19.09.2014, 10:26 hod.

Já hraju sám úplně vše, takže nějáký žebříčky jdou naprosto mimo mě. Proto je z mýho pohledu GR v podstatě na nic. Výhradně jen na výrobu Gemů. Což je v podstatě jen zdlouhavá formalita. (už tak nestíhám) Těch R25, kterej je důležitej dá každej..

Drop tam mám mizernej,..mě by GR nechyběly..takže C

lulinak
Doom Knight
Příspěvky:442

Re: Greater rifts - Anketa

Příspěvek od lulinak » 19.09.2014, 10:40 hod.

ja GR moc nechapu, hnat se za casem jako magor, kdy odmenou je NIC - vcera jsem v parte dojel GR 33 a vysledek? zadna legendarka, cili zcela ztraceny cas v porovnanim s beznym T6 tiftem kde mam za jeden rift v prumeru dva kusy a k tomu goldy....

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: Greater rifts - Anketa

Příspěvek od Seton » 19.09.2014, 10:41 hod.

Výsledek není nic, to nemůžeš říct obecně :). Já už měl z GR 2x pentadrop, screen v sekci předmětů ;-). A pravidelně něco vyhodí, alespoň mě teda jo.
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Greater rifts - Anketa

Příspěvek od Mlok » 19.09.2014, 10:46 hod.

Pro mě v anketě ideální odpověď není. Trialy bych zrušil, takže b jasně ne. GR rifty mám rád, ale na druhou stranu jich musí být přiměřeně a mám rád i obyč rifty a občas i bounties. GR nesmí být zase moc, protože si chci i odpočinout u hraní a ne se na to muset pořád maximálně soustředit jako na vyšších GR.
Tedy GR ano, ale jen v přiměřeném množství. V anketě jsem dal a.

DrSma: Někoho GR baví, někoho ne, to je jasné. Nechápu ale tu souvislost s tou první částí věty, že hraješ úplně vše sám a proto, že jdou žebříčky mimo tebe. Jak to spolu souvisí? Spousta hráčů co hraje GR hraje výhradně sólo (včetně mě).

A drop je možná malinko horší, ale už se to skoro srovnalo. Hodně vysoké GR mi trvají skoro 3x tak dlouho než T6 (beru 5 minut x stihnutí těsně před limitem u GR) a přitom to je zhruba následovně:
- na T6 mám dlouhodobý průměr těsně přes 1 legendárku na rift (v tom nepočítám FS, samotná FS už začíná být k ničemu, protože celkový počet FS na rerolly už není limitujícím faktorem, je jich dosta a limitem jsou jiné suroviny, proto přínos samotné FS je téměř nulový, je jich dost z rozložených leg.)
- na vysokých GR to bude kolem 3,5-4 legendárek na GR (5 legendárek najednou je na GR37+ poměrně běžná záležitost a 6 se jich také sem tam objeví), což zhruba odpovídá tomu o kolik déle to trvá
- shardy jsou na tom pořád trochu hůře, těch bych musel dostat skoro 300, aby to bylo odpovídající, ale pořád to není o tolik horší (teď si nevybavuju přesně kolik jsem dostal nejvíce shardů, myslím, že to bylo 230)
- goldy vychází srovnatelně (a hlavně je to fuk, protože s gold gemem se získávájí násobně rychleji)
- jediná oblast, kde ztrácí GR hodně jsou žlutý a modrý matroš, toho je z normální riftů o hodně více

Uživatelský avatar
maja
Doom Knight
Příspěvky:582
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:maja#2296

Re: Greater rifts - Anketa

Příspěvek od maja » 19.09.2014, 10:54 hod.

u mne za D

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Greater rifts - Anketa

Příspěvek od DrSma » 19.09.2014, 10:59 hod.

Mlok: souvislost je jasná
už jsme se o tom bavili, takže to nechci nijak moc opakovat, ale aspoň trošku teda..

V GR jsi sice Solo. Ale co mimo GR?
Třeba borci udělaj HF Amu 4x rychleji jak já (na Ubera jdou všichni na jeden klíč, mašinu..)
Třeba 4x rychleji nafarměj klíče, 4x rychleji najdou klíčníka
Otevíraj si vysoký GR navzájem
Choděj na Rift 4 stejný chary pro 4x vyšší šanci na dobrej drop
Předávaj si najitý děrovačky.. atd atd

Proto je žebřík totálně mimo mě. 8-) Ve všem mám zpoždění světelnej rok..(a to nemluvím, že okrajově hraju všechny ostatní chary, což zabírá další čas..)

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Greater rifts - Anketa

Příspěvek od Mlok » 19.09.2014, 11:22 hod.

Výhody hraní v partě pro sólo žebříčky jsou, o tom žádná. Hlavní je ta pořád diskutovaná výhoda a to získávání klíčů na vysoký GR v partě a to ještě nejlepší s jiným charem (tedy vezmeš DH a deš v partě farmit klíče). To je největší vliv na pořadí v žebříčku. A pak druhý ještě poměrně významný je možnost mít výrazně vyšší lvl leg. gemů.
Všechny ostatní výhody hraní v partě už nejsou tak moc podstatné, aby měly opravdu významný vliv na umístění v sólo žebříčku. I ty dva největší mnou zmíněné vlivy udělají tak 2 lvl rozdílu.
Třeba HF amulet vůbec není potřeba, naopak to ani vůbec není nejlepší možnost. Já ho ani nezačal farmit, za mě je to tak akorát ztráta času. Nemám žádný z nejlepších amuletů (dobrý roll EoE, dobrý roll arcane imunity amuletu), přesto si ani v mojem případě nejsem jistý, že by HF amulet byl lepší než používaný Vaxo s dobrým rollem. A to srovnávám s HF amuletem se srovnatelným rollem a pasivkou co by se hodila. Pasivku navíc považuju za +- stejný přínos jako shadow clony z Vaxo.

V RoS jsem nikdy v partě nehrál. Před RoS párkrát (ale spočítal bych to na prstech) a do RoS jsem šel stejně jen s asi 90 paragonem, takže zcela nepodstatné. Tedy klidně se můžu považovat teď pro GR za čistě sólo hráče.
Zatím jsem na GR38 a nemám přitom perfektní gear. Chybějící gear si myslím, že mi aktuálně ubírá o 1 lvl. Spousta čistě sólo hráčů ale ten perfektní gear má, já zase nemám nahráno až tolik.

Ksinbad
Gorebelly
Příspěvky:277
BattleTag:Ksinbad#1240

Re: Greater rifts - Anketa

Příspěvek od Ksinbad » 19.09.2014, 11:33 hod.

Já mám v tomhle jasno. Trial je na nic. Je nudný, hloupý a nemá žádnou vypovídající hodnotu co se týká schopnosti postavy farmit GR. Bohužel díky trialu je také velmi defektní GR. Tak jak je to teď, tak mi to nebaví. Chtěl bych, aby to bylo jako v tormentech, dal bych například GR35 a publica a hned by mi to spojilo s lidmi, co chtějí hrát to co já. Samozřejmě byly by nutné určité úpravy - zrušení trialu, snížení počtu levelů GR (byly by např. od 5, 10, 15 až 50) a vázání odměny na splněný časový limit. Kdyby to tak udělali, tak věřím, že GR by se staly populárnějšími než tormenty.

Shrnutí: Nebaví mě trial ani GR.

Uživatelský avatar
Frozen
The Butcher
Příspěvky:1135
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frozen#2576
Bydliště:Litoměřice

Re: Greater rifts - Anketa

Příspěvek od Frozen » 19.09.2014, 11:36 hod.

DrSma píše:Mlok: souvislost je jasná
Otevíraj si vysoký GR navzájem
:shock: ? nějaká novinka
Obrázek

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Greater rifts - Anketa

Příspěvek od DrSma » 19.09.2014, 14:16 hod.

Frozen: jestli se pletu, tak mě oprav, ale koukám na týpka, co v partě buší rovnou z trialu klíče do GR 38-42. Pak s nima vesele může jít Solo.
No a ještě třeba tohle https://www.diablofans.cz/forum/viewtopi ... 60#p265237 (první dva příspěvky úplně stačej)

Nevím, jestli tu někdo dokáže z Trialu sám vytěžit klíč na GR38+..a pak v GR pokračovat po jedné pěkně dál..

Uživatelský avatar
Frozen
The Butcher
Příspěvky:1135
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frozen#2576
Bydliště:Litoměřice

Re: Greater rifts - Anketa

Příspěvek od Frozen » 19.09.2014, 14:27 hod.

Jo tak takhle ano. Ale to si dělaj ty lidi sami... je to jejich věc, když si takhle hrajou a pak ze sebe dělaj eBorce... tohle mě popravdě ani nenapadlo a ani bych to nedělal..

ale tohle tu bude pořád... vždy se najdou lidi co budou nečeho zneužívat, nejde vše nastavit do mantinelů, protože by to pak bylo nudné a složité, vem si že by klíče byly vázány na to kdo do toho riftu může vstoupit, to by se nedělalo nic jiného, než že by se předtím šel normální rift a pak GR, ne každému by to vyhovovalo a navíc by se mohlo stát, že by někdo odešel / spadl mu net a tím by nemohla parta jít dál protože by chyběl ten 4tý na kterého je rift vázán.
Naposledy upravil(a) Frozen dne 19.09.2014, 14:28 hod., celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Alfajk
Zhar the Mad
Příspěvky:1804
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Alfajk#2436

Re: Greater rifts - Anketa

Příspěvek od Alfajk » 19.09.2014, 14:27 hod.

minimalne generovani GR by meli cely predelat,komplet random se to neda,meli by upravit mapy+spawny mobu,aby to nemohlo narolovat ty nejhorsi kombinace,jakej to ma pak vyznam,kdyz je rychlejsi leavnout hru a zalozit novou,nez to prochazet...

Uživatelský avatar
Frozen
The Butcher
Příspěvky:1135
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frozen#2576
Bydliště:Litoměřice

Re: Greater rifts - Anketa

Příspěvek od Frozen » 19.09.2014, 14:29 hod.

@Alfajk: Zahrát si a pak si říct, že i takovou kombinaci jsi schopen dát...
Obrázek

Uživatelský avatar
Cartman
Burning Soul
Příspěvky:738
BattleTag:Cartman#2474
Bydliště:Plzeň - můj byt, Karlovy Vary - rodiče

Re: Greater rifts - Anketa

Příspěvek od Cartman » 19.09.2014, 14:36 hod.

Diablo je o tom, jakej luck budeš mít při rollu, v čemkoli,. fajn ; )- ALE když už vymysleli žebříčky,. taks nad všem stejně ne? Davovo videjko mluvilo za vše.

Já dal poctivě 33 s barbarem, byl sem v clanu 2hej, 1. byl někdo na 34 hned ze začátku, tak to asi hrál podobně jako ti "TOP" no a z ničeho nic se tam někde ze spoda vyhrabal týpek co předtim byl sotva na 30 a dal 37... ; )- Žebříčky jak stehno.


To mě od toho odrrazuje nejvíc spolu s nedomyšlenym trialem ruku v ruce, jak farmení klíčů v partě a pak jít sólo, že na sólo nedostanu takový klíč, jako v partě ! = // Přitom by stačilo, kdyby key vyfarmenej ve full partě byl jen pro full partu, key pro solo jen pro solo. Jak jednoduché... SNAD!! brzy výjde nějaký hotfix alespoň na ten trial, hned bych na to měl jiný pohled všeobecně.
Naposledy upravil(a) Cartman dne 19.09.2014, 14:37 hod., celkem upraveno 1 x.

mdmT
Minion of Destruction
Příspěvky:874
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:mdmT#2837

Re: Greater rifts - Anketa

Příspěvek od mdmT » 19.09.2014, 14:37 hod.

V žádném případě nechci rozpoutat flame - ale Frozene to je zbytečná debata ... GR na SC a HC je úplně jiná hra, někdo se bál, že GR bude zabíják HC hry a ono je to přesně naopak ... díky GR je HC to co bývalo kdysi a je to v podstatě jediná fakt super závaba v diablu, když hraješ na limitu toho co HC postava snese ... věřím že v SC je to ztráta času, protože tam IMO jedinej důvod hry je co nejlepší equip a na to je určitě lepší chodit T6.

Odpovědět

Zpět na „Obecně“