Monk nebo barb?

Herní postavy či NPC postavy.
Odpovědět
Fisky
Quill Rat
Příspěvky:38
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Fisky#2882
Monk nebo barb?

Příspěvek od Fisky » 24.06.2012, 19:37 hod.

Kámošovi co nevidět dojde diablo 3 a budem spolu smažit otázkou je co mám udělat za tanka pač on pojede DH a já sem si vybral toho otloukánka co bude stát ve předu a tahat moby na sebe je mi jasný že na normal a nightmare můžem oba dmg problém nastává na hellu mám zatím monka 37 na nightmare v druhym aktu postavenýho defenzivně a zdá se mi že dostávám jaksi moc dmge na to že mám deadly reach s keen eye a MoE s hard target. Je mi jasné že s pasivkou one with everything bude jiná ale i tak dodge neudělá všechno stejně se jednou trefěj a pěkně to bolí uvažoval sem ještě nad MoH s runou Time of Need jestli by byla efektivnější než MoE s Hard target. Chtěl bych se teda zeptat co by jste mi doporučily a proč plusy a mínusy u obou postav. děkuju předem za vaše tipy nápady a názory

Uživatelský avatar
satik
Wraith
Příspěvky:191
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Satik#1911
Kontaktovat uživatele:

Re: Monk nebo barb?

Příspěvek od satik » 24.06.2012, 19:51 hod.

pokud uz mas rozjetyho monka a pojedete spolu od zacatku, tak jed barbara, prece nepojedes dva monky :)

Fisky
Quill Rat
Příspěvky:38
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Fisky#2882

Re: Monk nebo barb?

Příspěvek od Fisky » 24.06.2012, 20:08 hod.

ten monk je jenom jakože test char dopředu je mi uplně šumák co pojedu navíc pak můžu dostat achiv za 2 monky lvl 60 :P

Alfajk
Zhar the Mad
Příspěvky:1804
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Alfajk#2436

Re: Monk nebo barb?

Příspěvek od Alfajk » 24.06.2012, 20:22 hod.

monk+ barbar se docela dobre doplnujou,protoze barbar dava resisty monkovi a monk zase dodge barbarovi,ale budete vsechno davat pomalu,idealni je tank + dps (treba DH)

AssKick123
Quill Rat
Příspěvky:13
BattleTag:AssKick123#2306

Re: Monk nebo barb?

Příspěvek od AssKick123 » 24.06.2012, 20:42 hod.

Barba jsem nehrál, ale Monk může mít vysoký dodge, resistance, block i damage reduction zároveň. Předpokládám, že v tomhle se mu Barb nevyrovná.

Dodge - zvyšuje jej DEX a řada aktivních skillů+runy, pasivní skill (pokud budeš hrát DW - dual wield - ale podmínkou je vysoká crit.chance a crit.dmg) a mantra. Já mám s 1H+shield (High End vybavení bez crit.chance a crit.dmg) bez skillů dodge asi 35%, s mantrou 48%, krátkodobě (2sec) to můžu dostat na 65%, a to zdaleka nepoužívám všechny způsoby co zvyšují dodge.

Armor tj. obecná damage reduction - zvyšuje jej DEX (s pasivkou] a hodnoty Armor na předmětech a štítu, mám 66% damage reduction.
Resistance - zvyšuje INT (tu nekupuj) a All res+1 typ res na vybavení (to kupuj, a vyber radši něco levnějšího než Fire a Cold , já si vybral Cold a už toho lituju, je druhá nejdražší), mám 70% elemental damage reduction.
Block chance a block amount - vyžaduje štít ideálně Stormshield a helmu Helm of Command, obojí je příšerně drahé (zvlášť Stormshield který má bonusy i proti melee útokům a elitům, zvlášť pokud chceš nějaký s vysokou hodnotou BLock chance), mám 37%.

Počet životů Inferno Act4 32-36000 stačí, sice se koncem Actu3 a v Actu4 umírá, ale to odstraní dobrá taktika a aspoň nějaká sehranost party, v extrémních případech na schodišti koncem Aktu 3 Inferna je nutné sáhnout k taktice "já umřu vepředu, ty je odveď dozadu, a pak na mně vepředu Spawni". Ale větší počet životů tam nepomáhá. Spíš vyšší a vyšší hodnoty resistancí, armoru (tj. DEX), block chance a začít používat Evasion mantru a Dodge!

Skilly http://eu.battle.net/d3/en/calculator/m ... UXY!aYbaaZ

Jak vidíš, skoro žádná damage přes to neprojde. A když jo, Life on Hit (bohužel opět předražená vlastnost na zbraních)/Life Steal/Life per Spirit spent to vyhealuje.

Tj. monk dává malou damage (mám 21k se skoro 2000DEX a 850DPS zbraní a nějakými AS bonusy na itemech, před patchem snižujícím AS to bylo 26k), ale neumírá tedy pokud používáš správné skilly+runy, a máš správné vybavení (ty nejlepší kombinace vlastností jsou drahé jak prase).

Do helmy patří +Life, do ostatního +DEX gemy.
Naposledy upravil(a) AssKick123 dne 24.06.2012, 21:06 hod., celkem upraveno 1 x.

Fisky
Quill Rat
Příspěvky:38
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Fisky#2882

Re: Monk nebo barb?

Příspěvek od Fisky » 24.06.2012, 20:55 hod.

ja sem taky tak uvažoval no že bych kupoval itemy ringy amulent helmu proste uplne vsechno na poison resist + all resist aby byly co nejvetsi dodge se vyresi mantrou s hard target nebo mantrou of healing na resisty 1 hand nezaleží na dmg ale aby měla Life steal on hit a dostatečně rychlá + nějakej ten štít no já kdybych měl resy 750+ armor aspon 7k HP 40k hp +- a byl bych stasten ale preci jen baba ma tech pasivnich skillu na def jak nasrano + str jako samotnej už dává armor 1 str= 1 armor i bez pasivky tak furt nevim no v mých představách to běží nějak tak že bych běžel dopředu natahl to na sebe oslepil hodil invul a pratak by to zatim rozšmelcoval moje představy jsou marné ale co už uvidim jak se bude dařit při nejhoršim novej char můžu udělat vždycky

walosek
Gorebelly
Příspěvky:230
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Monk nebo barb?

Příspěvek od walosek » 27.06.2012, 13:31 hod.

kamarádi bráchové dohráli inferno barb+DH, barb má nakoupeno resist předměty, síla, vitalita, samozřejmostí je pokřik na resisty, ignore pain a CC skilly. Esli bude čas nafotim a editnu :arrow:
podle mého názoru to je v podstatě jedno, hlavní je, aby tě to bavilo!

Fisky
Quill Rat
Příspěvky:38
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Fisky#2882

Re: Monk nebo barb?

Příspěvek od Fisky » 01.07.2012, 18:23 hod.

jo už sem se rozhodl už jsem na hell za babu a čekám až mu to diablo dojde a pomůžu mu dostat se na hell tam pojedu pure defenzivní build o dmg se bude starat on inferno bude podobné nějakej dmg bych si mohl pořídit až budou pořádný resisty a armor

Uživatelský avatar
umiyaki
Fallen Shaman
Příspěvky:72
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Monk nebo barb?

Příspěvek od umiyaki » 01.07.2012, 19:17 hod.

je to fajn, ale nejlepsi je aktualne prave DH. ceny za vybavu pro barbara/monka jsou astronomicke a drop take pada spise s dex. barb musi kombikovat str, vit + res a to je problem pri nuloven dropu nejakych slusnych techto kombinaci. mluvim i vybave do 3. a 4. aktu inf.

Zidy
Fallen Shaman
Příspěvky:77
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Zidy#2293

Re: Monk nebo barb?

Příspěvek od Zidy » 02.07.2012, 14:57 hod.

Tezko rict kdo je lepsi, nejlepsi je kombinace obou, pac si krasne domplnujou aury :D tak i tak obe postavy sou desne drahy , ja kombinuju dex , vit , resisty a dmg redukci, coz fakt neni levny , pak jeste nakej atakspeed, LOH .. nejaky +block .. stoji to hodne penez no.. ale treba tedka jsem sel na Ghoma v aktu 3 a s monkem jsem si ani neprd, barbar s dobrejma skillama si ho dal(toho hraje bracha), ale pak zas proti mobum a elitkam je lepsi monk..takze GL za barba , snad ti to pujde :D a hodne setri

Odpovědět

Zpět na „Charaktery“