Nedomyšlenost AH?

Nabídky a poptávky po předmětech a vše týkající se obchodu.
racketeer
Quill Rat
Příspěvky:2
BattleTag:racketeerCZ#2794
Nedomyšlenost AH?

Příspěvek od racketeer » 16.06.2012, 09:33 hod.

Zdarec,
jenom jsem tak přemýšlel nad jednou věcí, co se týká AH. Nejprve přirovnání k WoW... tam když jste si dali na svoji postavu jakoukoliv věc, ihned se stala soulbound, tudíž jste ji nemohli dát poté na aukci k prodeji nebo ji někomu prodat. V D3 to lze, či-li běžný postup je takový, že pokud mi dropne dobrá zbraň, tuto využívám do té doby, než-li mi padne lepší, anebo než si koupím novou, lepší zbraň apod. Tu starou tedy poté logicky dám k prodeji do AH.

Já se tedy ptám, nebude za nějaký čas AH plná ne tisíců, ale miliónů různých itemů? Přece jenom už nyní je tam věcí až na půdu...

Alfajk
Zhar the Mad
Příspěvky:1804
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Alfajk#2436

Re: Nedomyšlenost AH?

Příspěvek od Alfajk » 16.06.2012, 10:43 hod.

nevim jestli tohle blizzardu nedoslo,ale dlouho to urcite fungovat nebude,za chvili bude inflace goldu a itemu

mozna je AH propojeny s dropem,teda cim vic dobrejch itemu bude v aukci,tim min toho potom bude padat ve hre...a nebo zavedou neco jako soulbound z wow,protoze takle neco koupim...chvili to nosim a hned to zase prodavam dal

sklb
Burning Soul
Příspěvky:623

Re: Nedomyšlenost AH?

Příspěvek od sklb » 17.06.2012, 08:52 hod.

Tak ono s goldami by som to pri tych vsetkych sumach za kraftenie a blizzard 15% provizii tak cierno nevidel. Pokial rozumne zosekaju drop, inflacia by koniec koncov nemusela byt taka strasna.
Další luxusni patch, který povznese naši miliovanou a velice kvalitní hru blíže k dokonalosti, vymazlený patch dodá hře nový nádech exotičnosti, protože už nejsme vázáni jen na singleplayer a act 3, můžeme hrát všude a v multiplayeru.

Alfajk
Zhar the Mad
Příspěvky:1804
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Alfajk#2436

Re: Nedomyšlenost AH?

Příspěvek od Alfajk » 17.06.2012, 10:50 hod.

inflace bude jak prase,to je predem dany celym hernim mechanizmem a hlavne farmarema/botama

nikdo nic necrafti,protoze je to desne drahy a itemy stojej za prd,proto zlevnej craft...15% je zanedbatelnej odber goldu

Uživatelský avatar
fuller
Quill Rat
Příspěvky:25

Re: Nedomyšlenost AH?

Příspěvek od fuller » 17.06.2012, 11:04 hod.

alfajk, nie je pravda, že sa necraftili, craftia sa len tie, ktoré je zmysel kraftiť samozrejme, a to su 6atributove raritky (nahrada gamble) videl som (gloves/shoulders/bracers/boots) ale ironiou je, že to ešte prehĺby infláciu, pretože craftenie prebehia tak 10ks na hlavu a na človeka čo ma recepty tak sa čakaju rady a nič nerobi len crafti pre ostatnych hracov

Omerta
Fallen Shaman
Příspěvky:52
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Omerta

Re: Nedomyšlenost AH?

Příspěvek od Omerta » 22.06.2012, 10:23 hod.

Celý to AH je prostě hroznej fail... V kombinaci s tim že jde v tý hře víc o itemy než o skill a že si lidi můžou běhat s EG equipem huntit goldy a paxi kupovat veci na ah aby postoupili na další obtížnost... :wave:
Cain: Tell me everything u remember stranger. Every detail.
Tyrael: Falling. Fire.

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Nedomyšlenost AH?

Příspěvek od kojot » 22.06.2012, 10:27 hod.

Omerta: V každým Diablu šlo víc o itemy, než o skill. Diablo prostě není hra o skillu, nikdy nebyla a nikdy nebude. Pokud ti jde o skill běž si zahrát SCBW, nebo SC2...
Obrázek

Omerta
Fallen Shaman
Příspěvky:52
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Omerta

Re: Nedomyšlenost AH?

Příspěvek od Omerta » 22.06.2012, 10:39 hod.

to zas taková pravda neni, v d2 když si věděl jak to dát dohromady si i se špatnejma itemama mohl hrát hell. Tady mi to přijde dost nereálný.
Cain: Tell me everything u remember stranger. Every detail.
Tyrael: Falling. Fire.

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Nedomyšlenost AH?

Příspěvek od kojot » 22.06.2012, 10:42 hod.

Jo, ale mě přijde, že ten Hell v D2 mohl hrát s horšíma itemama skoro každej. Takže zase moc o skillu to IMO nebylo...
Obrázek

Uživatelský avatar
Quetak
The Butcher
Příspěvky:1391
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Quetak#1902

Re: Nedomyšlenost AH?

Příspěvek od Quetak » 22.06.2012, 10:42 hod.

Omerta píše:hrát hell
Hrát hell se špatnejma itemama určitě jde. Nebo srovnáváte hell z D2 a inferno z D3? Obtížnostně sedí ke srovnávání spíš UberTristram z D2 a Inferno z D3...hell v D2 nebyl endgame...

Omerta
Fallen Shaman
Příspěvky:52
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Omerta

Re: Nedomyšlenost AH?

Příspěvek od Omerta » 22.06.2012, 11:06 hod.

No prostě mi přišlo větší skill si v d2 udělat dobrou postavu než si tu nafarmit goldy a koupit si skill na AH
Cain: Tell me everything u remember stranger. Every detail.
Tyrael: Falling. Fire.

Uživatelský avatar
Rusty333
Wraith
Příspěvky:114
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Rusty#2388

Re: Nedomyšlenost AH?

Příspěvek od Rusty333 » 22.06.2012, 11:10 hod.

pořád dokola... kdo tě nutí si ty itemy kupovat?

Uživatelský avatar
PuNY
Fallen Shaman
Příspěvky:50
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:PuNY#2122

Re: Nedomyšlenost AH?

Příspěvek od PuNY » 22.06.2012, 11:31 hod.

Omerta píše:No prostě mi přišlo větší skill si v d2 udělat dobrou postavu než si tu nafarmit goldy a koupit si skill na AH
Nechtel si spis rict, udelat postavu podle jiz zavedenych sablon? ;) SC urcite moc o skillu neni, zahraj HC a pak muzem hodit rec.

Na HC je obrovska vyhoda ze velky mnozstvi itemu zmizi spolu z postavou pri RIPu, tudiz tam bych se inflace zase az tak nebal.
Naposledy upravil(a) PuNY dne 22.06.2012, 11:33 hod., celkem upraveno 1 x.
HC barbarian lvl ?? / ?? / ACT ??
Graveyard:
HC barbarian lvl 60 / INFERNO / ACT IV - Diablo down - Sacrifice A2

TOP 10 HC EUROPE

Omerta
Fallen Shaman
Příspěvky:52
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Omerta

Re: Nedomyšlenost AH?

Příspěvek od Omerta » 22.06.2012, 11:33 hod.

Kdo me nuti? Drop slozenejch pouze a jen z random raru... Ta hra je na tu AH proste cela udelana.
E: prej dej hc dame rec. To bude nejakej newschoolovej tvrdak :-)
A v d3 nemas sablony bo co? :-D
Cain: Tell me everything u remember stranger. Every detail.
Tyrael: Falling. Fire.

Uživatelský avatar
PuNY
Fallen Shaman
Příspěvky:50
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:PuNY#2122

Re: Nedomyšlenost AH?

Příspěvek od PuNY » 22.06.2012, 11:38 hod.

Rikej si jak chces...kdybych mohl paril bych HC uz na D1. ALe spis mi prislo "newschool" rict, ze je lepsi si v D2 vytvorit dobrou postavu...
Naposledy upravil(a) PuNY dne 22.06.2012, 11:38 hod., celkem upraveno 1 x.
HC barbarian lvl ?? / ?? / ACT ??
Graveyard:
HC barbarian lvl 60 / INFERNO / ACT IV - Diablo down - Sacrifice A2

TOP 10 HC EUROPE

Uživatelský avatar
FujiwaraCZ
Quill Rat
Příspěvky:36

Re: Nedomyšlenost AH?

Příspěvek od FujiwaraCZ » 22.06.2012, 11:38 hod.

Tak to teda nevím, diablo 2 hell mi přišlo o dost těžší na hraní i na výbavu než D3 inferno akt 1. D2 bylo těžké na rozvržení skillů, sehnat pořádné itemy bylo fakt těžké. Navíc tam byly jisté mechanismy jako třeba attack rating. Věci se daly koupot ale za hodně cenné runy... Je pravda, že pak až jste zlomily určitou hranici, tak se hell stal lehký, ale to nebylo jen tak...

D3 inferno ani není tak těžké, jako brutálně nevyvážené. Některé kombinace elit jsou prostě neskutečně silné a jiné zase lehoučké. Itemy se dají celkem jednoduše sehnat za goldy v aukci. Jsem zvědavý jak budou řešit fakt, že itemy budou pořád přibývat... reset se snad neplánuje nebo jo? Itemy měly být soulbound a byl by klid. Takhle ho každý využije a prodá dál... logicky jich brzo bude moc a cena bude padat. Navíc v aukci mělo být u best itemů nějaké extra vzácné platidlo jako runy v D2...

Omerta
Fallen Shaman
Příspěvky:52
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Omerta

Re: Nedomyšlenost AH?

Příspěvek od Omerta » 22.06.2012, 12:06 hod.

PuNY píše:ALe spis mi prislo "newschool" rict, ze je lepsi si v D2 vytvorit dobrou postavu...
Asi blbě vidim
Cain: Tell me everything u remember stranger. Every detail.
Tyrael: Falling. Fire.

marian_r
Doom Knight
Příspěvky:416
BattleTag:iAmTehLaw#2891

Re: Nedomyšlenost AH?

Příspěvek od marian_r » 22.06.2012, 12:27 hod.

Rusty333 píše:pořád dokola... kdo tě nutí si ty itemy kupovat?
Blizzard.

Omerta
Fallen Shaman
Příspěvky:52
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Omerta

Re: Nedomyšlenost AH?

Příspěvek od Omerta » 22.06.2012, 12:37 hod.

marian_r píše:
Rusty333 píše:pořád dokola... kdo tě nutí si ty itemy kupovat?
Blizzard.
+1 :D
Cain: Tell me everything u remember stranger. Every detail.
Tyrael: Falling. Fire.

Uživatelský avatar
Ali209
Quill Rat
Příspěvky:49
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Ali#2525
Bydliště:Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedomyšlenost AH?

Příspěvek od Ali209 » 22.06.2012, 13:01 hod.

AH nedomyšlený není, spíše naopak. Díky omezenému počtu prodejních slotů nehrozí přehlcení. Slabší předměty se nevyplatí prodávat (pro 5k si nebudete blokovat slot) a prodeje-schopné zase trvá nějaký průměrný čas než padnou. Obecně bude stále horší dropnout kvalitní, konkurence schopný předmět v hodný pro prodej dropnout. Otázkou zůstává, jest-li odvod goldů je dostatečný a nehrozí likvidace měny jako takové. Ale věřím, že Blizzard má nástroje pro monitorování a schopné lidi, kteří se vyznají v ekonomii.

V rámci mechanizmů je ideální HC. Není sice odvod goldů za opravu způsobenou smrtí, ale zase pro přežití si nemůžete dovolit šetřit na equipu. Časem, tak jako tak umřete a s vámi odejde do zapomnění i miliónová výbava.

Celkem zajímavé by bylo porovnat cenu za opravy na SC a vydraženou cenu výstroje během úmrtí na HC. Možná to nakonec bude skoro stejné.

Co se týče skillu. D2 ani D3 nejsou hry, kde herní úspěch ovlivňují schopnosti hráče. Je to čistě "klikačka" a hra čísel. Z 90% jde o výbavu a z 10% o schopnostech. Hra co je čistě jen o skillu je třeba Starcraft 2.

Porovnání obtížnosti mezi D2 a D3. Hrál jsem HC D2 několik let a dnes hraji HC D3. D3 na normal až hell je bez používání AH a bez výběru barbara (ten je na HC celkem OP) těžší než D2.

Odpovědět

Zpět na „Obchod“