Zy-El vs Avalon vs Median

Obecná diskuze o módech pro Diablo 2 Lord of Destruction.

Moderátor:Dark_Deamon

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956
Re: Zy-El vs Avalon vs Median

Příspěvek od damagedeath » 04.04.2011, 10:41 hod.

No to je mi novinak, já se bavil o D2SE, tam plugy jedou jen do verze 1.12 ;)

Muhehehe
Quill Rat
Příspěvky:4

Re: Zy-El vs Avalon vs Median

Příspěvek od Muhehehe » 01.09.2011, 15:38 hod.

Všechny tři mody jsem nejakou dobu hrál, takže můžu i něco napsat.
Zy-el:Velké plus má mod za kompletně překopané lokace a monstra. Bohužel mínusů je mnohem víc. První je obrovské kvantum receptů do kostky, které vživotě nevužijete. Další je, že si musíte dávat pozor na capy. A nakonec, Postava lvl 10000 zní sice pěkně, avšak realita je daleko horší. Prvních 100 levelů to jestě jde, pak ale všechno padá skoro při pohledu, navíc v uber lokacich dostavate lvl za potvoru, takže cesta k 10000 je mnohem snažší.

Avalon: Plus je za (oproti zyelu) pořádné uber lokace. Určitě si s tím člověk dal hodně práce. Bohužel jsou ale všechny docela jednotvárné, jenom ničení toho co máte zrovna před sebou. Dále plus za to, že postavu nezjímají capy, protože těch nedosáhne. HODNĚ velké mínus je, že celá hra je postavená na super convicion auře, která není úplně snadno dostupná. Člověk musí strávit dlouhé hodiny farmením, aby získal item, který mu dá superconvicion, a konecne mohl zacit chodit zajimavejsi ubery. Kde stejně zase jen farmí. Celý mod je založený jen na farmení. A taky se mi nelíbí, jak je naloženo s sety a unikáty. Pět unikátů z monstra? co to má být? Vybiju uber s izualama a na zemi je tolik unikátů, že je to ani všechny nezobrazí. Radši méně, zato pořádné unikáty.

Median XL: Asi nejvydařenější mod co jsem hrál. Plus zase za žádné capy. Další za opravdu povedené uber lokace, žádné surové ničení celé obrazovky ( ikdyž Tran Anhula jo), ale alespoň trchu taktiky vyžadující Ubery. Dále za obrovské množství nových Unikátů a setů. Největší plus je za nové skilly. tímto, z medianu udělal vlastně nové diablo. A skilly jsou také daleko zajímavější než v klasickém D2. Na medianu jen těžko hledám nějáké mínus. Ale nic není dokonalé. Také je zde nutnost farmení (ne však v takové míře jako v avalonu). Efekty někdy hru dost zalagují, často se dosahuje spirte limitu. A třetí že dokud hráč se nenaučí hrát median tak uvízne v kruhu: Nemám dobré itemy, takže nemůžu vybíjet Uber lokace. A jelikož nemůžu vibíjet Uber lokace, nemůžu získat lepší itemy. Median se prostě stává modem, pouze pro ty, co už byli zasvěceni nějákou dobu zpátky.

tencanek
Quill Rat
Příspěvky:49

Re: Zy-El vs Avalon vs Median

Příspěvek od tencanek » 01.09.2011, 20:30 hod.

"Avalon - postavu nezajímají capy"

Namátkou jmenuju cap na attack rating s mým frenzybarbarem, poté co se buffnul a sebral combat shrine. Uberbossové na players 8 tak samo. Pak tu jsou nepravé capy s life u necromancera s morgan setem a life u barbara, kdy se přetočí ten červený health orb(což je spíš nevýhoda imho). Obojí je však až lategame.

Farmení je i otázkou Medianu, vzpomeňme verze 1.F9 a starší, kdy se signety na atributy nedaly udělat z ničeho jiného, než ze sacred setu a byla tedy nutnost farmit Kurast 3kBA do zmagoření. Nebo třeba great runy v Tojaře, z 50 nekompletních runů mi padla jenom jedna jediná Qor runa. Ve Fauztinvillu dvě Tahy a víc nic.

Dokonce i v medianu šlo přesáhnout cap pro minion life a damage, poison složka z beaconu byla taky dlouhou dobu zabugovaná, až se jeden divil, proč mu ve Vizjunu padají atomovky na hlavu a nic to přitom nedělá.

Ale to je jedno, oba dva mody jsou zábavné a o to jde především.

Muhehehe
Quill Rat
Příspěvky:4

Re: Zy-El vs Avalon vs Median

Příspěvek od Muhehehe » 02.09.2011, 15:20 hod.

Bug s Health orbem je display bug, protože hra neumí zobrazit více než něco přes 32k hp tak začne aktualni hp počítat odznova. HP cap je na 8.3kk.

Uživatelský avatar
Tabul
Wraith
Příspěvky:159
Bydliště:Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Zy-El vs Avalon vs Median

Příspěvek od Tabul » 02.09.2011, 15:54 hod.

tencanek píše: Farmení je i otázkou Medianu, vzpomeňme verze 1.F9 a starší
Joo to bylo nejlepší, kdy ještě nedávali do čísel verzí písmena...pak tam byli přidány sice pěkný nový věci všeho druhu ale na úkor obtížnosti a zajímavosti.

tencanek
Quill Rat
Příspěvky:49

Re: Zy-El vs Avalon vs Median

Příspěvek od tencanek » 03.09.2011, 10:33 hod.

Já už tedy Median nehraju, začínal jsem u verze 1.E9 a končil omegou 002, ale obtížnost šla opravdu hodně dolů:
Vizjun - enforceři už nemají broadside, takže k MCS doběhne i mimino.
Duncraig - už není nutnost se teleportovat, mapa doplněná o mosty z tohoto uberlevelu udělala frašku. Je to stejné, jako kdyby se postava nemusela teleportovat v Avalon uberlevelu a všechny monstra by stačilo likvidovat hezky zbaběle z dálky.

No a tím, kterak Laz odstranil punisher novu v omega003 vpodstatě zabil hlavní symbol medianu:(

Uživatelský avatar
Tabul
Wraith
Příspěvky:159
Bydliště:Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Zy-El vs Avalon vs Median

Příspěvek od Tabul » 03.09.2011, 13:09 hod.

tencanek píše: Duncraig - už není nutnost se teleportovat, mapa doplněná o mosty z tohoto uberlevelu udělala frašku.
No rofl, tam šlo hlavně o ten teleport :-|

AJey
Gorebelly
Příspěvky:330

Re: Zy-El vs Avalon vs Median

Příspěvek od AJey » 03.09.2011, 13:14 hod.

i proto jsem se opet vratil k median xl 195 . mozna ze ta nej verze jeste s challenge a pod 113 patch
D3Pedia.cz

Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuze o módech“