Zy-El vs Avalon vs Median

Obecná diskuze o módech pro Diablo 2 Lord of Destruction.

Moderátor:Dark_Deamon

Uživatelský avatar
hami
Minion of Destruction
Příspěvky:839
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:
Zy-El vs Avalon vs Median

Příspěvek od hami » 06.03.2011, 17:32 hod.

Ahoj,
chtěl bych se zeptat (nejlépe někoho kdo zkusil více módů) jaký mód je podle nich nejlepší. Nebo spíše vypsat výhody a nevýhody módů, verzi hry na které jedou, celkové vyvážení a hlavně zábavnost módu.
Nebo pokud znáte ňáký jiný mód, který je dle vás nejlepší tak ho sem kdyžtak taky napište.
Zy-El - Sorceres - Morgan - Lvl kolem 900 - Killuju vše na night (včetně Orifice To Oblivion)

Uživatelský avatar
kolij
Burning Soul
Příspěvky:604
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Kolij#2462

Re: Zy-El vs Avalon vs Median

Příspěvek od kolij » 06.03.2011, 18:50 hod.

tak ja jsem moc nehral Zy-el(1.09), ja hodne hraval Avalon(1.10) a to je hodne dobrej mod, zabavnej, i dobre vyvazenej... ale pokud budes chtit hrat na Single tak to chce trpelivost nez ti padnou sutry na uber itemy... a Median(1.10-1.13) je taky dobrej... ale me vic bavi ten avalon, ptze v medianu to chce uz naky zkusenosti s hranim diabla... ale jinak taky zabavne...

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Zy-El vs Avalon vs Median

Příspěvek od ZOMB » 06.03.2011, 20:26 hod.

tak já jsem zkusil všechny tři a....
Zy-El je pro hráče, kteří mají hodně trpělivosti a mají rádi výzvy... tento mod vás na hodně dlouho zabaví, protože nabízí opravdu hodně možností... naopak nevýhody jsou, že běží jen na verzi 1.09 a dlouhé načítání postav a receptů...
Oproti tomu je Avalon, který je dle mého názoru relaxační, člověk se při hraní tohoto modu uvolní a hledá šutry... tento mod ani tolik nezměnil samotné diablo (jako zy-el a median) a dodává mu další možnosti... je na verzi 1.10 (což je výhoda oprti zy-elu) a nevýhody? o žádných nevím :) ... snad jen to, že v nejtěžších oblastech nemůžete ani na vteřinku zamhouřit oko...
Median... s ním osobně moc zkušeností nemám, ale na SP je to opravdu fuška... skončil jsem ve 3. aktu na hell, protože mě štvala všechna monstra (to, jak mě dávala na pár ran a já jsem se nikdy nemohl dostat ke corpse) ... jinak nabízí uberquesty, uberlevely, a mnoho více (např. kompletní překopávka všech skillů) a je navíc na verze 1.10, 1.11, 1.12 a 1.13
jinak já nejraději hraju mod TBC
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

mato
Wraith
Příspěvky:167
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Zy-El vs Avalon vs Median

Příspěvek od mato » 06.03.2011, 20:59 hod.

Tak hral som z týchto len Median a je to mega masaker. Je dosť náročný ak chceš plniť všetky uberquests a challenges. Je dosť zábavný a chytlavý lebo sú tam úplne nové skilly, craft systém atď. Ponúka skrátka veľa....
mato - simple

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Zy-El vs Avalon vs Median

Příspěvek od Garn » 06.03.2011, 21:16 hod.

Je to jako volba postavy, každému sedí jiný styl hry. Já hrál jen Median, který mě bavil, ale moc dlouho mi nevydržel.
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
hami
Minion of Destruction
Příspěvky:839
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Zy-El vs Avalon vs Median

Příspěvek od hami » 07.03.2011, 15:49 hod.

mě třeba připadá zy-el strašně přehnanej (číslama), až vlastně postavy naráží na sví limity co se týče dmg., life, AR a podobně.
Na medianu mě dost láká možnost hrát na jakémkoli patchy a taky úplně nová kouzla.
Z toho co vim avalon připomíná nejvíc klasický diablo, ale m spoustu vylepšení. Např. se mi líbí že dobrý věci se získávají s velkou pravděpodobností v těžkejch lokací a ne jako v diablu kde LK runy dokážete chodit i s postavou co je úplnej šit a přesto získat nejlepší věci ve hře
Z toho všeho vyplívá že fakt nevim k čemu se přiklonit :lol:
Hlavně bych chtěl vědět zda se dá na komp nainstalovat D2 víckrát. Prostě bych chtěl mít 2 nebo i víc naprosto oddělenejch her. Mě se totiž např. stávalo že když sem si diablo pouze skopíroval tak se třeba savy ukládaly do ňáký jiný složky než do tý z který sem D2 spouštěl
Zy-El - Sorceres - Morgan - Lvl kolem 900 - Killuju vše na night (včetně Orifice To Oblivion)

Uživatelský avatar
Tabul
Wraith
Příspěvky:159
Bydliště:Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Zy-El vs Avalon vs Median

Příspěvek od Tabul » 07.03.2011, 16:41 hod.

hami píše:Hlavně bych chtěl vědět zda se dá na komp nainstalovat D2 víckrát. Prostě bych chtěl mít 2 nebo i víc naprosto oddělenejch her. Mě se totiž např. stávalo že když sem si diablo pouze skopíroval tak se třeba savy ukládaly do ňáký jiný složky než do tý z který sem D2 spouštěl
Dá se to.

Uživatelský avatar
kolij
Burning Soul
Příspěvky:604
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Kolij#2462

Re: Zy-El vs Avalon vs Median

Příspěvek od kolij » 07.03.2011, 17:22 hod.

Nejlepši je když si stahnes D2SE a můžeš mít v komplu všechny 3 mody jako já... :)

http://www.d2maniacs.org/sites/bb3/view ... =2&t=34555
Zde vše okolo D2SE

Zomb: TBC? co je to za mod?

Uživatelský avatar
hami
Minion of Destruction
Příspěvky:839
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Zy-El vs Avalon vs Median

Příspěvek od hami » 07.03.2011, 18:03 hod.

a je k tomu to D2SE nutný??
Zy-El - Sorceres - Morgan - Lvl kolem 900 - Killuju vše na night (včetně Orifice To Oblivion)

Uživatelský avatar
kolij
Burning Soul
Příspěvky:604
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Kolij#2462

Re: Zy-El vs Avalon vs Median

Příspěvek od kolij » 07.03.2011, 18:10 hod.

jestli chces mit pohromade vsechny mody tak jo :D jinak musis furt menit verze atd.

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Zy-El vs Avalon vs Median

Příspěvek od ZOMB » 07.03.2011, 18:34 hod.

hami: být tebou tak zkusím všechny mody... aspoň budeš mít zkušenost :D ...
kolij: TBC (To Be Concluded) mod je mod vydaný nedávno, kouknout se na nej můžeš tady http://phrozenkeep.hugelaser.com/forum/ ... 92&start=0
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
kolij
Burning Soul
Příspěvky:604
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Kolij#2462

Re: Zy-El vs Avalon vs Median

Příspěvek od kolij » 07.03.2011, 19:28 hod.

Týpek má rád asi dost WOWko :D:D:D


EDIT: Zombe to je na 1.10 nebo co? kdyz chci pustit postavu tak me to hodi error cosi d2fog... porad me...pls

Uživatelský avatar
Tabul
Wraith
Příspěvky:159
Bydliště:Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Zy-El vs Avalon vs Median

Příspěvek od Tabul » 07.03.2011, 19:41 hod.

hami píše:a je k tomu to D2SE nutný??
Jde to i jinak, ale to bys musel mít X krát naistalované D2 a pokud bys chtěl pro každý mód savy odděleně tak i PlugY...tehle prográmek je o dost praktičtější.

Uživatelský avatar
Jireky
Doom Knight
Příspěvky:440
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Zy-El vs Avalon vs Median

Příspěvek od Jireky » 07.03.2011, 19:42 hod.

ZOMB píše:TBC
No tak ten vypadá na to, že to bude naprostej luxus.
[ZeroOne]to Jireky: S tebou se opravdu neda domluvit. Kazdy argument se snazis co nejvice urputne vyvratit.[/ZeroOne]
[lu-xXx-us]online singleplayer je u diabla imho stejne stupidni pojem jako rict ze muzete plavat na koupaku sami kdyz si nebudete vsimat ostatnich lidi[/lu-xXx-us]

Uživatelský avatar
hami
Minion of Destruction
Příspěvky:839
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Zy-El vs Avalon vs Median

Příspěvek od hami » 07.03.2011, 19:47 hod.

Mohly byste zkráceně napsat jak D2SE funguje?? Sice bych to přelouskal, ale s mou znalostí angličtiny se mi nad tim nechce strávit půl hodiny
Zy-El - Sorceres - Morgan - Lvl kolem 900 - Killuju vše na night (včetně Orifice To Oblivion)

Uživatelský avatar
hami
Minion of Destruction
Příspěvky:839
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Zy-El vs Avalon vs Median

Příspěvek od hami » 09.03.2011, 20:53 hod.

zkoušel sem ten program (D2SE) jimi připravený módy mi fachaj, ale normálně stáhlej (avalon) mi nefunguje a normální vanile verze hry mi taky nefachaj.
jinak já čet že v zy-el dostáváte za každý lvl 2 skillbody a 7 statů a já dostávam 1 skillbod (který ani nemohu použít) a 3 staty. To je v tý verzi ňáká změna??
Zy-El - Sorceres - Morgan - Lvl kolem 900 - Killuju vše na night (včetně Orifice To Oblivion)

Uživatelský avatar
Metzgemeister
Quill Rat
Příspěvky:1
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Zy-El vs Avalon vs Median

Příspěvek od Metzgemeister » 12.03.2011, 17:22 hod.

hami píše:jinak já čet že v zy-el dostáváte za každý lvl 2 skillbody a 7 statů a já dostávam 1 skillbod (který ani nemohu použít) a 3 staty. To je v tý verzi ňáká změna??
nwm jak to bylo v dřívějších verzích, ale v té poslední to tak je...
max clvl je 10000 a skill lvl 100, takže i tak ti zbyde hromada skillpointů a statů bude taky víc jak dost ;)
Written by Metzgemeister

tencanek
Quill Rat
Příspěvky:49

Re: Zy-El vs Avalon vs Median

Příspěvek od tencanek » 13.03.2011, 01:55 hod.

ZyEl jsem nehrál, nicméně u avalonu i medianu jsem nabouchal celkem dost dekahodin, takže srovnám alvalon a median:

Plusy Avalonu:
1)Akčnost; Dle gramma byl vytvořen pro zvýšení záživnosti a svižnosti starého LoD, což se myslím povedlo hodně
2)Vyvinut pro multiplayer a pro nováčka je dost dlouhý, což je zakončeno bonus Avalon uberlevelem

Nevýhody Avalonu:
1)Velmi špatná dokumentace, nečesky/slovensky mluvící hráč je po dohrání hellu v kelu, neboť na uberlevely potřebuje info. Přitom je avalon vytvořen komplet v angličtině.
2)Mnoho atributů jde přes cap, damage je u spousty buildů přímo prasácky velká, klidně by se mohla damage a life nějak proporcionálně snížit
3)Po určité výbavě takřka nesmrtelné postavy(všechny uberlevly až na swampy a avalon)

Výhody medianu:
1)Komplet nový skilltree, každá postava jde hrát klidně patnácti různými buildy
2)Velice svižný a akční, i v lehčích uberlevelech je nutné mít zmáknuté ovládání a ne jen tupě nafarmit výbavu.

Nevýhody medianu:
1)Krátký. Vizjun a Duncraig se avalon uberlevelu nemůžou rovnat.
2)Moc razantní změny mezi jednotlivýma patchema, staré buildy se můžou leckdy jít leda zastřelit(liche necro, pouncesin)

Až mě napadnou další, rád doplním.

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Zy-El vs Avalon vs Median

Příspěvek od damagedeath » 14.03.2011, 12:15 hod.

Tencanek: v těch immortal charech se mýlíš, záleží na rukách hráče a i s meele nova sosou můžeš ripnout na dva hity...

tencanek
Quill Rat
Příspěvky:49

Re: Zy-El vs Avalon vs Median

Příspěvek od tencanek » 14.03.2011, 22:10 hod.

Ok, třeba víc naráz chcípajících nightmare v mausu nebo celý stříející screen kočiček v icy cellar, ale jinak nevím. To v medianu není s top výbavou problém chcípnout(se člověk drbe na hlavě a nehýbe se) i v Kurast 3000BA, coby nejlehčím uberlevelu a hlavní farmící lokaci na sety.

Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuze o módech“