Dark Funeral

Diskuze k jednotlivým módům a vlastním projektům

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Uživatelský avatar
Opethian
Quill Rat
Příspěvky:23
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Hellfire Peninsula
Dark Funeral

Příspěvek od Opethian » 27.04.2014, 02:08 hod.

Zdravim vsechny Diablo vrazdice :)
Takze jsem se rozhodl, ze vytvorim mod..
Cim zacit.. Tak treba..
1. Crafting Run ano vypada to jako blbost ale mam na to svuj zpusob.. Bude zcela nova lokace kde budou monstra z kterych budou padat prisady budou tady normal mobky 1% sance na padnuti, elite 5%, unique 10%, boss 20%.. Sance na padnuti se budou ovsem lisit podle dotycne runy kterou budete chtit vycraftit..
2. Nove itemy, gemy, jewely..
3. Zvyseni dropu socketable itemu, ale snizen drop socketu
4. Novy event (nevim oc pujde mozna by se hodila vase pomoc :D )
5. Nove lektvary (swiftness - rychlost, invisibility - neviditelnost, ktera ovsem po utoku zmizi, experience - exp rate zvysen docasne, skill - zvysi docasne skilly atd.)
6. Itemy ze zvysenim xp rate budou ovsem vzacne
7. Tenhle bod chce sdelit, ze chci hru udelat tezsi, zabavnejsi a chci nahodit i vice eventu..

Pište navrhy, naměty, kritiku, pozitiva, negativa, napady atd. :D pokud by někdo chtěl vypomoct tak klidně :)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Dark Funeral

Příspěvek od ZOMB » 27.04.2014, 06:59 hod.

Pěkný seznam, některé body jsou velmi konkrétní (1, 3, 5), těmi bys měl začít ;)
Jen se zeptám... máš nějaké zkušenosti s moddingem? A umíš anglicky? Abych věděl, na jaké všechny stránky můžu odkazovat :)
Každopádně přeju hodně štěstí a trpělivosti ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Opethian
Quill Rat
Příspěvky:23
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Hellfire Peninsula

Re: Dark Funeral

Příspěvek od Opethian » 27.04.2014, 10:08 hod.

Anglicky umím dost dobře :D Mody už jsem dělal např. do Warcraft III něco malo jsem se učil i do D2, ale já mam na modding tu moji rychlou učenlivost takže mi netrva dlouho se to naučit ;) po pravdě tam toho chci udělat mnohem víc a celkem by se hodila druhá ruka .. :)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Dark Funeral

Příspěvek od ZOMB » 27.04.2014, 11:43 hod.

Výborně :)
Doporučuju navštívit https://www.diablofans.cz/diablo2lod/modding.html - Grammator pěkně popsal základní věci, od toho by se mělo začít...
Dále http://d2lod-mody.wz.cz - taky se dá něco použít, je to česky
A v neposlední řadě http://d2mods.info - alias Phrozen Keep - tady najdeš téměř všechno, co se modování D2 týká, je to anglicky, takže by to pro tebe neměl být problém...
Hned k bodu 5 by se dal využít tenhle návod http://d2mods.info/index.php?ind=review ... w&iden=372 (až budeš trochu zkušenější)

Co se týče druhé ruky, při modování doporučuju používat ruce obě, je to rychlejší a pohodlnější ;) :D
Klidně ti poradím co vědět nebudeš (když to budu vědět), ale já sám mám se svým projektem práce dost...
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Opethian
Quill Rat
Příspěvky:23
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Hellfire Peninsula

Re: Dark Funeral

Příspěvek od Opethian » 27.04.2014, 12:34 hod.

Tak ono ty lektvary mě tak napadlo, že by to bylo celkem dobrý nápad kdyby jsi nahodou chtěl projit dungem, ale spíše to bude tak, že neviditelny budeš jen pro určite levely mobek pro ty vyšší by jsi už byl odhalitelny.. to spíš kvuli prochazeni nižšího dungu za elitkama atd. :D aby to ušetřilo čas..

Uživatelský avatar
Opethian
Quill Rat
Příspěvky:23
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Hellfire Peninsula

Re: Dark Funeral

Příspěvek od Opethian » 27.04.2014, 12:34 hod.

Mimochodem díky za odkazy ;) :P

Uživatelský avatar
Opethian
Quill Rat
Příspěvky:23
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Hellfire Peninsula

Re: Dark Funeral

Příspěvek od Opethian » 27.04.2014, 13:55 hod.

Možná začnu hned dnes, ale nejprv chci otestovat nějake šileně velke mody ktere toho maji hodně abych věděl co tam rozhodně nepřidavat ;) :green:

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Dark Funeral

Příspěvek od ZOMB » 27.04.2014, 14:42 hod.

Jojo... takhle jsem taky začínal :)

Určitě doporučuju tyhle: Zy-El (to je taková modla), Median XL, Avalon (od Grammatora) - nemá tam na d2game.cz realm?, Le Royaume des Ombres, Back to Hellfire (pokud by se ti líbil návrat do D1), Hell Unleashed, mě osobně se líbil i Snej... inu je jich docela dost :D
Jinak bycha na mody, co zabírají fakt hodně místa, většinou obsahují jen nové animace... např. můj mod Is Alive zabírá přesně 2,06 MB, a přitom obsahuje opravdu hodně změn ve hře... i když to je teprve Gamma, upravující jen Normal obtížnost...

Jinak jak pro testování modů, tak pro jejich spouštění používám a doporučuji program D2SE Modmanager... umožňuje ti to mít nainstalovaných několik modů najednou a manipulace s programem je velmi jednoduchá ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Opethian
Quill Rat
Příspěvky:23
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Hellfire Peninsula

Re: Dark Funeral

Příspěvek od Opethian » 27.04.2014, 14:49 hod.

ano ten D2SE mam.. Avalon měl byt na d2game.cz už spuštěn dávno, ale likedi na to prostě sere.. :D Avalon si už jen matně vzpominam jak jsem ho hral asi před 3mi lety.. :green:

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Dark Funeral

Příspěvek od ZOMB » 27.04.2014, 14:57 hod.

To jsem se mohli setkat, jestli jsi taky hrál na paradisegaming.eu (nebo jak se to jmenovalo) :)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Opethian
Quill Rat
Příspěvky:23
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Hellfire Peninsula

Re: Dark Funeral

Příspěvek od Opethian » 27.04.2014, 14:58 hod.

Tak mě teď napadla takova blbost na ten event :D že se bude dat vytvořit portal do areny kde si vybere hrač soupeře a proti němu bude bojovat ve stylu PvP za každe vítězství mu ze soupeře padne nějaky item pojmenuju ho třeba Honor Point za ktery si pak bude moct koupit itemy v tehle lokaci :D je to sice blbost a bude dost obtižne to vytvořit, ale snad se mi to podaří :)

Uživatelský avatar
Opethian
Quill Rat
Příspěvky:23
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Hellfire Peninsula

Re: Dark Funeral

Příspěvek od Opethian » 27.04.2014, 14:59 hod.

ZOMB píše:To jsem se mohli setkat, jestli jsi taky hrál na paradisegaming.eu (nebo jak se to jmenovalo) :)
v té době jsem hral jen Singleplayer :D

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Dark Funeral

Příspěvek od ZOMB » 27.04.2014, 18:40 hod.

Fantazii se meze nekladou ;)
Co se týče toho eventu, vytvořit se to dá, jen by to nebylo přesně takové, jaké si teď představuješ...
Kdybych to realizoval já, tak bych to vytvořil jako preset lokaci (tj. lokace s přesně danou mapou - např. Tower Cellar level 5, Burial Grounds, Durance of Hate level 3...), která by měla mnoho místností, do kterých by vedly dveře... a za každými dveřmi by bylo nějaké monstrum :)
Drop by byl jasný, ale místo obchodníka v té samé lokaci bych dal jiné věci do nabídky již existujícím obchodníkům... jenže problém je v tom, že se všechno kupuje v goldech... ale to nevadí :)
Dáš jim nějakou cenu za kterou to hráč koupí (klidně zanedbatelnou), a když onu věc (třeba nějaká truhla) potom transmutuje v kostce s příslušným počtem Honor Pointům, dá to hráči výsledný item :)
Jak jednoduché, že? :D :D

Co se týká náročnosti, tak pro začátečníka pěkný cíl, ale nebude to hned tak...
Já bych to zvládl tipuju tak za 3 hodiny, záleželo by na tom, kolik monster a různých věci tam budeš chtít ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Opethian
Quill Rat
Příspěvky:23
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Hellfire Peninsula

Re: Dark Funeral

Příspěvek od Opethian » 27.04.2014, 20:32 hod.

Tak mě napadá :D začit dělat mod na SC nebo HC :)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Dark Funeral

Příspěvek od ZOMB » 27.04.2014, 20:48 hod.

Jak to myslíš?
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Opethian
Quill Rat
Příspěvky:23
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Hellfire Peninsula

Re: Dark Funeral

Příspěvek od Opethian » 27.04.2014, 21:43 hod.

Tak třeba je blbost udělat hardcore mod kde je příliš mnoho příšer třeba v zy-el jsem ze zacatka umrel asi 5x za 10minut :D

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Dark Funeral

Příspěvek od ZOMB » 28.04.2014, 05:37 hod.

Proti gustu žádný dišputát ;)
Mě se třeba tohle v Zy-Elu hodně líbilo :D
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Opethian
Quill Rat
Příspěvky:23
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Hellfire Peninsula

Re: Dark Funeral

Příspěvek od Opethian » 28.04.2014, 17:05 hod.

ja se raději HC neodvažil pustit :D

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Dark Funeral

Příspěvek od ZOMB » 28.04.2014, 19:34 hod.

To se nedivím :D

Co mě u Zy-Elu štve je to, že abys ho uměl hrát , musíš znát dokumentaci... a popravdě, to mě fakt nebavilo, pořád se koukat na všechny možné recepty do pdf souboru, runová slova, atd...
Tehdy jsem si řekl, že takhle mod tvořit nebudu... hra by měla hráče navádět sama, měla by ho udržet ve hře... ne odkazova někam mimo hru :)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Opethian
Quill Rat
Příspěvky:23
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Hellfire Peninsula

Re: Dark Funeral

Příspěvek od Opethian » 30.04.2014, 10:52 hod.

Právě proto pokud chci udělat mod tak crafting bude jednoduchy např. tam nebudu strkat mnoho přísad spíše nějake jednoduché třeba Eld Rune Essence, ale ty esence budou těžko sehnatelné :D nebo mě napadlo tam nastrčit do invu startovnich předmětu věc, která by hráči pomohla se na začátku vyznat :) něco jako byl scroll of Infinus tuším, že v nějakem programu se dá udělat tento předmět tak abych do něho něco napsal :D

Odpovědět

Zpět na „Módy a nové projekty“