Akce - navrhněte si svůj mód

Diskuze k jednotlivým módům a vlastním projektům

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334
Akce - navrhněte si svůj mód

Příspěvek od ZOMB » 08.05.2012, 20:08 hod.

Jedná se o jedinečnou akci - navrhněte si svůj mod!
Možná jste vždycky chtěli na Diablu dvojce něco změnit, teď je Vaše chvíle...
Jediné, co musíte udělat, je poslat mi svůj návrh modu buď sem do topicu, nebo přes PM...
Ale mějte na paměti, že pro Vás vytvořím do Diabla jen menší změny (na nový akt zapomeňte), můžete čerpat z návrhů níže...
Pokud jenom chcete příšery silnější a agresivnější, jděte sem viewtopic.php?f=119&p=131125#p131125

příklady jednoduchých změn:
Drop (např. Countess dropuje více run)
Nové zbraně, věci, talismany (nové velikosti)
Nové runy (i runová slova)
Nové unikátní věci
Nové sety
Nová monstra (i superunikátní)
Nesmrtelná monstra
Žije jenom jeden druh běžných monster (např. svět plný pouze Fallenů)

příklady složitějších změn (které ale nejsou zas tak složité):
Nové mapy (ne však akty)
Po světě běhají vaši spojenci (např. lučišnice)

Kdyby mě ještě něco napadlo, tak to sem dopíšu
To ale neznamená, že můžete vybírat pouze z této nabídky, pište i své originální návrhy, a já napíšu, zda je to vůbec proveditelné...
Kolik modů stihnu, to uvidím, a až některý bude hotov, bude pojmenován po svém návrháři a pokud s tím bude souhlasit, bude k dispozici ke stažení pro veřejnost...

Děkuji za jakékoliv návrhy, protože možná právě některé z nich použiju do svého velkého projektu Příběh Bible...

Dodatek: některé mody mohou být hotové už zítra večer....
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Akce - navrhněte si svůj mód

Příspěvek od Attia » 08.05.2012, 22:55 hod.

Ciao. zajímavé :-) je fakt že už párkrát jsem si říkal že by se mi líbilo kdyby pár věcí bylo jinak :-) zkusím teda navrhnout jak by se mi D2 líbilo. (návrh na mód?) :-)

1) zrušit prereq skilly. skilly nechat nezměněný, jen např. povolit aby se dalo dát 1b do Frost Orbu bez nutnosti cpát body do předchozích skillů.

2) startovat s 5.000 G a základní výbavou:
*helma (magic Cap) // +5ene, +5vita, 1socket
*brnko (magic Quilted Armor) // +2str, +2dex, -20% req, 1socket
*opasek (magic Sash) // 5% all res, half freeze duration
*ruce (magic Leather Gloves) // +10% FHR, +10%IAS
*boty (magic Boots) // 20% FRW, 10% Magic Find, 25% Gold Find
*zbran+štít nechat jak je

3) znásobit drop goldů (že by 10x???)

4) snížit slučování run ze 3 na 2. (El+El=Eld, Tal+Tal=Ral atd), bez nutnosti přidávat gemy.

5) Vyndání socketu(zničení věci a zachování gemu,runy,jewelu atd). Přidat recept (ID Scroll+Hel rune+Item). Recept způsobí že zmizí věc a zůstanou gemy/runy/jewely. Např. když si chci na SP složit třeba Hoto a udělá se mi +31 All res, tak zruším Flail a runy použiju do nového.

6) Přidat pomocníkovy kolonky na prsteny, amulet, ruce, boty a opasek. Povolit jim větší spektrum itemů.
- (1akt) Lučištnice (kuš a amazon only luky), platí pro ně itemy s +x amazon skills
- (2akt) Kopijník (platí pro ně itemy s +x paladin skills),
- (3akt) Kouzelník (povolit jednoruční hůlky pro čarodějku (Only sorceress orb's), platí pro ně itemy s +x sorcerres skills, přídat u light kouzelníka skill Thunder Storm,
- (5akt) Barbar (povolit sekery, palcáty atd - všechny melee zbraně), platí pro ně itemy s +x barbarrian skills

7) povolit UT na Singlu, povolit Uber Diabla na singlu prodáním jakéhokoli uniq ringu s 25% šancí na vyvolání

8) možnost zabíjet opakovaně Cow Kinga.

9) zvýšit počet svítků v knize na 50 a klíčů na 30, v toulci 500 šípů a šipek

10) zvýšit drop run jako je tomu v 1.13

myslím že to je všechno, kdyžtak bych něco doplnil. Kdyby jsi mi udělal tenhle mód byla by to pecka :-) díky

u těch žoldáků by se mi líbilo kdyby šly změnit jejich používané skilly ale nevím jestli to je reálné. *A*

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: Akce - navrhněte si svůj mód

Příspěvek od Vorvy » 09.05.2012, 04:40 hod.

ATTIA: a to by te bavilo hrat? To je 10 bodu, ve kterych se snazis zvyhodnit hrace.. to by pak byl guardian kazdej a ani by z toho nemohl mit radost, pze by ta hra nekladla zadny odpor :ble:
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
DeathHero
The Butcher
Příspěvky:1426
BattleTag:DeathHero#2204
Bydliště:Living in my own world

Re: Akce - navrhněte si svůj mód

Příspěvek od DeathHero » 09.05.2012, 06:10 hod.

@ZOMB ahoj ty uz si dokoncil svuj mod to je parada udelal jsi nejake video at mam nejakou predstavu co je tam novyho?
@Attia jak pise Vorvy vetsina hracu ceka nejakou vyzvu a to co ty navrhujes je nuda.
Achievements: 7400 (92%)
PROFIL

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Akce - navrhněte si svůj mód

Příspěvek od ZOMB » 09.05.2012, 06:15 hod.

Attia: Dobré nápady, teď se ke každému bodu vyjádřím...
1) Jednoduché jako facka (ovšem reqlvl nechám - frozen orb až od 30. lvlu)
2) Nevím, jestli se mi tohle v magických věcech povede, ale v unikátních určitě (něco jako beginners set :) )
3) Toto by neměl být problém
4) A zase jednoduché jako facka...
5) U tohoto si nejsem jistý... ale zkusím to
6) Toto by teoreticky mělo být možné, ale na úplnou výbavu bude třeba jeden plugin, který je jen na Diablo v1.10... takže jestli ti nebude vadit, že budeš hrát patch 1.10, pak by to neměl být problém...
7) Toto poskytuje Plugy... (nevím, jestli bych to zvládl)
8) Toto také poskytuje Plugy...
9) Jednoduché jako facka...
10) A zase jednoduché jako facka...

Vorvy: to, jestli ho to bude bavit je jiná věc, to teprve uvidí (ale asi si chce před vydáním trojky trochu užít :) )
DeathHero: Musím tě zklamat, ale jediný mod, který mám hotový je Minimod, mod, který jsem vytvořil včera...
Na Příběhu Bible je pořád na čem pracovat...
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: Akce - navrhněte si svůj mód

Příspěvek od Vorvy » 09.05.2012, 09:02 hod.

tak jestli se chce zabavit pred prichodem D3 necim odlehcenym, tak prosim, ale to uz nebude D2LoD, ale Bulanek2: lord debílku ;) :D

chce to vzdy nejake protiopatreni.. neco pro sebe, neco pro ne ;)
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
Tordah
Adviser
Příspěvky:276
Kontaktovat uživatele:

Re: Akce - navrhněte si svůj mód

Příspěvek od Tordah » 09.05.2012, 11:52 hod.

Vorvy ma pravdu :twisted: bez vyzvy to omrzi rychlejsie nez nemodovana hra.

Miesto boostovania povor staty X-krat, by som im ponahadzoval vyssie resisty. Spiders = poison resist, Fallens = fire resist, atd..

Moj nazor je, ze to postaci a vobec nemusis k tomu doladovat postavy a ich skills. Vsetko bude fungovat tak ako doteraz ale uz si sam nevystacis so vsetkymi monsters tak lahko a podpori to party hranie.


*edit: na cow kinga ti staci vymazat kinga z mapy alebo spravit vstup cez trap door



..and I'm monitoring this topic :green:
“If you only read the books that everyone else is reading, you can only think what everyone else is thinking.” -H.M.

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Akce - navrhněte si svůj mód

Příspěvek od ZOMB » 09.05.2012, 12:32 hod.

Vorvy: pravda, pravda, samozřejmě nějakou výzvu udělám
Tordah: Děkuju za rady a ještě dotaz: Ohledně Cow Kinga, v monstats stačí jen zkopirovat jeho radek, zkopirovat na konec souboru (samozřejmě změnit ID monstra) a pak ho jen nahradit v mapě Cow levelu? (mám za to, že portál se uzavře potom, co bude zabit cow king na původním řádku (s určitým ID) - pokud mu vytvořím kopii za kterou ho nahradím, monstrum se nezmění, jenom portál nemizí. Je to tak?)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Tordah
Adviser
Příspěvky:276
Kontaktovat uživatele:

Re: Akce - navrhněte si svůj mód

Příspěvek od Tordah » 09.05.2012, 13:26 hod.

V monstats maju riadky len kravy. Cow king je superunikat, takze skusil by som nahradit superunikata inym superunikatom. Neviem to potvrdit ale suhlasim. Hra asi kontroluje jeho ID. Takze ak zabijes ine ID nemal by sa portal uzavriet
“If you only read the books that everyone else is reading, you can only think what everyone else is thinking.” -H.M.

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Akce - navrhněte si svůj mód

Příspěvek od Welwet » 09.05.2012, 13:48 hod.

já sem jen písnu co mě párkrát vrtalo hlavou..¨

-Merc Barbar - přidat pokřiky

Např.
combat Barb - Shout, Battle Cry
off Barb - Battle Orders

No myslím že možností je dost..kdyby jsi souhlasil...jen by to nemělo být moc silný, tak nějak aby třeba až na 95 levelu měl Shout na 15 levelu..a aby to neházel vždy když to vyprší, ale příležitostně..

walosek
Gorebelly
Příspěvky:230
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Akce - navrhněte si svůj mód

Příspěvek od walosek » 09.05.2012, 14:02 hod.

Welwet píše:...
a aby to neházel vždy když to vyprší, ale příležitostně..
jestli ti jde o vylepšení AI, tak tohle je kravina ne? to je jako kdyby rogue měl ten debuff házet příležitostně a ne když bojuje...

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Akce - navrhněte si svůj mód

Příspěvek od ZOMB » 09.05.2012, 14:08 hod.

Welwet: můžu se ti na to kouknout, samozřejmě to souvisí s AI monstra, ale s tím umím zacházet alespoň na základní úrovni... uvidím, co se s tím dá dělat
Attia: sleduj tenhle příspěvek. Budu sem psát, jak jsem daleko:
1) HOTOVO
2) HOTOVO
3) HOTOVO
4) HOTOVO
5) NELZE
6) HOTOVO (výbavu jsem jim rořšířil o ostatní věci, ale na class-věci a rozšiřující zbraně zapomeň)
7) HOTOVO (jen Pandemonium Event, na World Event budeš muset použít Plugy)
8) HOTOVO
9) HOTOVO
10) HOTOVO
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Akce - navrhněte si svůj mód

Příspěvek od ZOMB » 09.05.2012, 16:31 hod.

Attia: takže... mód už mám hotový, zabralo to tak tři hodiny (když vás to baví, to ten čas letí...) a ještě popřemýšlím o tom, jak to tedy vybalancovat...
a jelikož to jsem já, tak mám přichystané ještě jedno překvapení...
dokončený mód můžeš očekávat někdy kolem osmé - deváté hodiny večer a mám na tebe ještě jednu otázku: chceš, aby si ten mod mohl zahrát každý? resp. mám sem dát odkaz ke stažení módu do topicu, aby ho každý viděl?
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Akce - navrhněte si svůj mód

Příspěvek od Attia » 09.05.2012, 18:44 hod.

hele, je pravda (což mi nedošlo) že je to celkem zvýhodnění a zlehčení, takže by to chtělo jak psali nademnou nějak tu hru naopak ztížit. Popravdě jsem ty úpravy nechtěl proto abych sám sebe zvýhodnil a udělal hru lehčí, ale spíš proto že mi to tam chybí. Ale musím dát za pravdu že by mě jako hráče to hodně zvýhodnilo. takže určitě bych tu hru chtěl naopak ztížit.

Líbila se mi tamožnost zvýšení rezistů. A to klidně už i na Normal dát nějaký 100+ imunity. Hraju to převážně jen na pl8 ve dvou lidech (já a mladá) takže zvýšení životů asi nutné neni.

Líbilo by se mi taky častější výskyt aur u monster (zase klidně už i od normálu), jako konva, holy freeze holy shock, fana atd.

Nevim jestli to jde dát nějak paušálně ale taky by bylo dobrý dát všem monstrům (nebo jen bosům, superunikátum atd) vlastnost která byla v Black Parade modu. Pokud nedostane mob hit během 20-30ti sekund, doplní se mu HP do plna.

Pak mě napadlo že by mohlo bejt ztížení zrušit prodej ID a TP scrollů u vendorů. stejně tak zrušit prodej HP a Mana, Antidote flašek, klíčů. Prostě vyjít s tím co najdeš.

pokud to půjde tak zdvojnásobit cenu za opravy (kontra za znásobený drop goldů)

jinak u těch skillů jsem nechtěl zrušit req lvl ale jen ty "šipky" abych nemusel dávat do req skillů.

Jinak pokud by ještě někopho napadlo jak hru ztížít (vyvážit mejm požadavkům, klidně uvítám tipy. Fakt mi nešlo o to hru zjednodušit, jako spíš o to přidat tam něco co mi chybí při hraní na SP.

EDIT: klidně to dej volně na stažení, to mi vůbec nevadí :-)

EDIT2: Jinak jako stížení bych bral spíš nějaký special monstra, secial skilly monster atd...nemám rát ztížení hry tím stylem že monstru zvednu 50x HP. Nebaví mě 2 hodiny mlátit do falena. nebo naopak 50x zvýšit dmg že mě dá každej falem na normalu na 2 hity. To jako ztížení neberu, spíš nějaky akčnější změny. něco co psal ZOMB už jinde. zrychlení monster, agresivnější atd. nebo změny kde je potřeba taktika atd.

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Akce - navrhněte si svůj mód

Příspěvek od Attia » 09.05.2012, 19:33 hod.

Ještě mě napadlo, že bych chtěl někam do hry vložit ten annihil. Nechci instalovat plugy atd, ideální by pro mě bylo to mít v jednom patchi, tak sem se chtěl zeptat na názor, jestli by bylo pro SP (hraju buď úplně sám nebo maximálně ve dvou s přítelkyní takže nějaký nálety ve velkém s bandou kámošů se nekonají) příliš jednoduché, kdyby se Annihil vložil jako Drop k Hephaistovi s 1% šancí na drop. Ideálně by se mi ještě líbilo kdyby u hephaista byla vždycky uniq skupinka monster (třeba rady z Travincalu) nebo jiná skupinka (skupinka např. 10. krav v čele s "Kravím kovářem" atp.

To 1% je střelený od boku, nedovedu určit kolik by měla být šance aby to nebylo moc lehce sehnatelný ale taky abych tu relativně reálnou šanci ho získat měl.

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Akce - navrhněte si svůj mód

Příspěvek od ZOMB » 09.05.2012, 21:07 hod.

Ještě to tam zkusím nějak dát, ale zkoušel jsem ten Pandemonium Event a prostě ho nerozjedu...
jinak už to mám skoro celé hotové, ale ještě nějakou dobu mi to bude trvat, dneska to určitě nebude...
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Akce - navrhněte si svůj mód

Příspěvek od Attia » 09.05.2012, 21:16 hod.

v pohodě, já na to nespěchám :-) už takhle by to byla pecka ;-)

Uživatelský avatar
kolij
Burning Soul
Příspěvky:604
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Kolij#2462

Re: Akce - navrhněte si svůj mód

Příspěvek od kolij » 10.05.2012, 12:33 hod.

Já sem se u pár modů setkal s random resist a zamlouvalo se mi to, tak bys tam mohl pár lokací předělat na randomres.

Uživatelský avatar
Tordah
Adviser
Příspěvky:276
Kontaktovat uživatele:

Re: Akce - navrhněte si svůj mód

Příspěvek od Tordah » 11.05.2012, 23:59 hod.

diabloclone do hellriftov (akt5) na hell diff. a nepotrebujes plugy ani dlls ;)
“If you only read the books that everyone else is reading, you can only think what everyone else is thinking.” -H.M.

Uživatelský avatar
hami
Minion of Destruction
Příspěvky:839
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Akce - navrhněte si svůj mód

Příspěvek od hami » 17.05.2012, 22:47 hod.

sice je ten mód už udělanej, ale mě v D2 vždy chyběla využitelnost energie
zajímavý by mohlo bejt, že energie by zvyšovala dmg. kouzel (samozřejmě tak, aby se tam muselo investovat, abys dosáh nynější síly)
prostě herní (build plánovací) prvek navíc
pak by to nebyly stále jen buildy str na monarch, dex nic, zbytek do vitality
Zy-El - Sorceres - Morgan - Lvl kolem 900 - Killuju vše na night (včetně Orifice To Oblivion)

Odpovědět

Zpět na „Módy a nové projekty“