INFO + Finální verze Avalonu

Moderátor:Dark_Deamon

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462
Re: INFO + Finální verze Avalonu

Příspěvek od HELLERcz » 24.07.2016, 01:17 hod.

čaute,

mám D2LOD 1.14b (instalátor z battlenetu) a rád bych zkusil tento mod, jak mám downgradnout na verzi 1.10 ? :(
Obrázek

Uživatelský avatar
kolij
Burning Soul
Příspěvky:604
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Kolij#2462

Re: INFO + Finální verze Avalonu

Příspěvek od kolij » 24.07.2016, 11:22 hod.

Zkus nainstalovat D2SE Mod manager a pak do verze 1.10 jenom nakopíruj mod.

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: INFO + Finální verze Avalonu

Příspěvek od HELLERcz » 24.07.2016, 11:42 hod.

Nefunguje
Obrázek

Uživatelský avatar
Oblivion
Wraith
Příspěvky:111

Re: INFO + Finální verze Avalonu

Příspěvek od Oblivion » 24.07.2016, 19:16 hod.

Hlavný problém je v tom, že installer na 1.14 obsahuje novšiu verziu MPQ archívov, ktorú nedokáže funkcia na načítanie MPQ v starších verziách hry rozpoznať. Čiže zrejme pre bežného užívateľa je najjednoduchší spôsob tieto archívy vymeniť za pôvodné, či už pôvodným installerom z CD diskov alebo ich niekde stiahnuť.

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: INFO + Finální verze Avalonu

Příspěvek od HELLERcz » 24.07.2016, 21:47 hod.

Ale obavam se ze verze 1.10 zase nepobezi a win 10 :-( tak si holt necham zajit chut. Škoda

Sent from Huawei P9
Obrázek

Uživatelský avatar
Zin Stonehead
Quill Rat
Příspěvky:17
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: INFO + Finální verze Avalonu

Příspěvek od Zin Stonehead » 29.08.2016, 17:32 hod.

Jestli to nejede na desítkách, tak si nainstaluj jako druhej operační systém třeba xpčka, nebo sedmičky. (já osobně bych se vykašlal na desítky úplně) Pak si stáhni z torrentů verzi hry 1.10 a můžeš pařit. Avalon za to stojí!

lukesss
Quill Rat
Příspěvky:42

Re: INFO + Finální verze Avalonu

Příspěvek od lukesss » 17.02.2017, 07:43 hod.

Kdyby to jeste nekoho zajimalo, tak 1.10 jede pod w10, ani neni potreba nastavit kompatibilitu. Tu je potreba nastavit na win XP, pouze pokud chcete nastavit skill na kolecko mysi. Jinak s Avalon 2.1 mam taky problem. Nebyl jsem schopny ho rozjet na serveru. Ted tam tedy jede avalon 2 (download ze stranek diablofans.cz. Pokud by nekdo mel zajem hrat, tak
IP: 85.255.2.217
Zone: -1
Zatim jsme jen 2, co hrajem :)

Uživatelský avatar
kolij
Burning Soul
Příspěvky:604
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Kolij#2462

Re: INFO + Finální verze Avalonu

Příspěvek od kolij » 17.02.2017, 10:05 hod.

Je škoda, že ti nejde rozchodit ten 2.1 bylo by to lepší :lol: Ale určitě to zkusím jak vám to funguje :)

lukesss
Quill Rat
Příspěvky:42

Re: INFO + Finální verze Avalonu

Příspěvek od lukesss » 19.02.2017, 23:20 hod.

No jelikoz server jede na linuxu (Ubuntu), tak to musim mit pres Wine. Patch 2.1 hazi nejake duplicitni volani z knihoven DLL. Jak bude cas, tak mrknu jestli to dela MPQ nebo samotne DLL soubory. Jestli ma nekdo zkusenosti s Wine a Avalonem, tak bych uvital nejaky help :D Nechce se mi Diff-ovat MPQ s predchozi verzi (moc zmen). Jinak server zatim jede bez problemu, ping docela slusny (z linky na pateri je kolem 4-5ms, ze hry je do 60 ms - muj net doma neni buh vi co).

lukesss
Quill Rat
Příspěvky:42

Re: INFO + Finální verze Avalonu

Příspěvek od lukesss » 28.02.2017, 11:18 hod.

Tak po delsi dobe se mi podarilo rozjet ten Avalon2.1 :) Problem byl s tim, ze Grammator bud zapomnel pridal do global/data/tiles/act1/uber soubor family.ds1 nebo odstranit jeho zaznam z LvlPrest.bin. Rucne jsem to upravil (txt soubory ma asi jen Grammator) a rozjel se.

Uživatelský avatar
Zin Stonehead
Quill Rat
Příspěvky:17
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: INFO + Finální verze Avalonu

Příspěvek od Zin Stonehead » 29.06.2017, 20:22 hod.

Už zhruba dva roky se snažím marně kontaktovat stvořitele nejlepšího modu pro jednu z nejlepších počítačových her, kvůli opravení těch chybek, na které jsme tu společně přišli. Začínám mít obavy, zda se mu snad něco zlého nepřihodilo...
Nejste s ním někdo v kontaktu? Jestliže ne, pak hledám někoho, kdo by ony chybky zvládl opravit za Grammatora. Strašně rád bych si mod zahrál se vším všudy a hlavně konečně dokončil Trophy quest. Jsem ochoten práci i zasponzorovat.
Jinak mám podezření na další chybku: Nejspíš ve hře vůbec není Liber Magicae, všechny knihy už mi padly asi 50x, ale tato ani jednou...

Uživatelský avatar
SilkyBachus270
Wraith
Příspěvky:109
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: INFO + Finální verze Avalonu

Příspěvek od SilkyBachus270 » 30.06.2017, 19:09 hod.

Vo verzii 2.1 sú domrvené crafty a bez zdojových súborov od Gramma to proste nezmeniš, jedine že by si to celé urobil od nuly a to už nebude to isté

Uživatelský avatar
Zin Stonehead
Quill Rat
Příspěvky:17
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: INFO + Finální verze Avalonu

Příspěvek od Zin Stonehead » 30.06.2017, 19:56 hod.

A nejde aspoň opravit ty questy, aby šly splnit?

Uživatelský avatar
SilkyBachus270
Wraith
Příspěvky:109
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: INFO + Finální verze Avalonu

Příspěvek od SilkyBachus270 » 01.07.2017, 05:32 hod.

Čo si pamätám tak to sú tie knihy a tie treba craftiť takže by si potreboval vedieť presne aký item treba craftiť a z akých - každý jeden, takže nie len potrebuješ Grammove súbory, ale bez rád čo je čo by si s tým ešte dlhú dobu maturoval.

Uživatelský avatar
Zin Stonehead
Quill Rat
Příspěvky:17
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: INFO + Finální verze Avalonu

Příspěvek od Zin Stonehead » 15.07.2017, 22:20 hod.


Uživatelský avatar
SilkyBachus270
Wraith
Příspěvky:109
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: INFO + Finální verze Avalonu

Příspěvek od SilkyBachus270 » 18.07.2017, 18:54 hod.

Nie som si istý ako mám toto zhrnúť keďže sa zdá, že osobne s tvorbou modu máš malé alebo žiadne skúsenosti. (žiadna ofenzíva voči tebe samozrejme)

Každý item má kód. Sú to 3 až 4 znaky. Tieto itemy sú v troch súboroch - armor, weapon a všetko ostatné - misc. Tam sú všetky itemy v riadkoch pod sebou, každý riadok rozdelený na stĺpce z ktorých každý špecifikuje nejakú vlastnosť. A teraz, hra si tvorí tento súbor pri spustení z formátu txt do formátu bin. Taký, aký je txt na taký sa prepíše celý bin. Nemôžeš prepísať iba časť, prepíše sa celý, podľa toho ako máš txt. Aby si opravil tento súbor správne, musíš v txt mať všetky itemy bez jedného chýbajúceho inak to bude rovnaký bordel ako predtým, pretože ak, určitý item chýba a tento item sa nachádza v craftoch tak hra buď nič nevytvorí, alebo, také moje osobné skúsenosti, sa celé vnímanie kódov posunie o jeden, pretože ten ktorý treba chýba, čiže hra prijíma do craftu nasledovný item alebo vytvorí craftom nasledovný item. Takto sa ten zoznam celý o jedno posunie a je z toho taký bordel že keby robíš svoj vlastný mod tak ti otočí žalúdok že čo to tá hra robí.

Možno to nepochopíš z toho čo som napísal ale pokúsil som sa to zhrnúť.

Ak v PatchD2 máš zabalený súbor txt v ktorom je všetko čo Gramm prekonvertoval do binu aj s tou chybou tak by sa to dalo opraviť ale najnovšie txt v ktorom je všetko čo v bin nemusí byť vložené do PatchD2 čiže nemáme šajnu či je najnovšie alebo nie je. Môžme to skúsiť ale nestavil by som na to nič.

Čo by sa dalo spraviť celkom jednoducho je vytrhnúť bin zo staršej verzie, kde to fungovalo, a vraziť ho do tej novšej a takto pospájať najvyhovujúcejšiu verziu zo všetkých čo sú dostupné. Ale tu ma napadá otázka v ktorej naposledy Gramm pridal nejaký item ?

Uživatelský avatar
Zin Stonehead
Quill Rat
Příspěvky:17
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: INFO + Finální verze Avalonu

Příspěvek od Zin Stonehead » 29.07.2017, 19:59 hod.

Aha, díky moc za info. No on bude problém i sehnat nějakou poslední verzi, kde to všechno funguje. Už ji hledám asi rok a furt nenacházím. Stejně, jako zmizel z internetu Gramm, zmizelo i všechno o Avalonu. Jediná dohledatelná verze je na https://www.diablofans.cz/diablo2lod/ a ta je úplně prastará a spousta věcí v ní chybí...

Uživatelský avatar
filuS
Fallen Shaman
Příspěvky:71

Re: INFO + Finální verze Avalonu

Příspěvek od filuS » 31.07.2017, 13:53 hod.

nezmizlo uplne vsetko, aspon nie co sa tyka zakladnych informacii o mode - http://avalon.akfabian.sk/ . Ta stranka je zastarala a je pravdepodobne, ze nejake obrazky tam budu chybat, no myslim, ze informacie by tam mali byt viac-menej kompletne.

So zdrojakmi k modu samotnemu vam ale asi nepomozem, pravdepodobne ani s verziou patchu, v ktorom vsetko funguje. Mozem sa skusit pozriet doma, D2 s avalonom tam mam nainstalovane a som si isty, ze sa mi podarilo poskladat prakticky vsetky veci. Viem, ze som sa isteho casu hral prave s tym, aby som rozbehal crafty (pri tej finalnej verzii som mal myslim nejaky problem s otvaranim knih, ale presnejsie si uz nepamatam, ze co), a ak ma pamat neklame, tak by som mal mat na SP poskladane aj veci z "book questu", ktore mi povodne nefungovali. Ked budem mat cas, tak si znova pustim Avalon a zistim, ci nahodou nemam na disku verziu, v ktorej to vsetko ide.
Poisonmancer fan
Former semi-pro Enemy Territory player
http://avalon.akfabian.sk
Golden Rule of Intrawebz:
Arguing on the internet is just like running Paralympics; even if you win, you are still retarded!

Uživatelský avatar
SilkyBachus270
Wraith
Příspěvky:109
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: INFO + Finální verze Avalonu

Příspěvek od SilkyBachus270 » 31.07.2017, 16:35 hod.

Čo je vlastne lepšie v tej finálnej verzii že sa ju snažíme opraviť a nehrá sa tá predošlá ?

Uživatelský avatar
Zin Stonehead
Quill Rat
Příspěvky:17
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: INFO + Finální verze Avalonu

Příspěvek od Zin Stonehead » 07.09.2017, 17:22 hod.

Je v ní lepší, že je rychlejší - všeho padá trochu víc a je jednodušší kód pro vstup do Avalonu. Nicméně já bych si klidně zahrál tu předešlou, protože už tak nějak všechny věci stejně mám, jenže ta předešlá verze nikde není k sehnání... Kdyby ji někdo objevil zastrčenou v kompu a hodil ji sem, bylo by to super.

Odpovědět

Zpět na „Avalon“