Konflikt na FWD

Vše co se týká Diablo II realmů

Moderátor:Dark_Deamon

Zamčeno
Cactus
Quill Rat
Příspěvky:5
Konflikt na FWD

Příspěvek od Cactus » 16.09.2011, 10:53 hod.

Javurek píše:Moc nechápu proč nepokračovalo pařeniště místo tohodle. Zakládali to stejní lidé ne?
Asi doufají, že jim přejmenování realmu marketingově pomůže. Přece jenom, kdyby řekli, že se resetuje ladder na mrtvém realmu peřeniště, tak by to nemělo takový zvuk jako, když se vytvoří nový realm.
mssimi píše: Vis z nasi strany snaha sjednotit se byla
Prázdná slova. Založení dalšího serveru v situaci jaká je na d2 scéně je protiklad toho co říkáš a ke sjednocení to vést nijak nemůže. Jenom další tříštění komunity. Už takhle té komunitě ublížilo znovuspuštění fwd2. Tady jde fakt akorád o uražené ego, že jsme startem fwd2 totálně dorazili pařeniště, protože jinak v tom nevidím smysl. Ve špičce býva online na cz/sk serverech 80-100 účtů. To je tak akorád pro jeden server, my tu teď máme tři servery a večer přibyde čtvrtý. Když se ta populace rozloží mezi 4 servery, tak si zahraje vážně jenom ten, kdo hraje s několika kamarády, nebo solo online.
tallrasha píše: jinak co se týče administrace a chodu servru, tak v tomto nebude mít konkurenci ;)
Myslíš tím administrátora co zneužívá administrátorských oprávnění pro osobní prospěch, poškozování serveru a vykrádání hesel? To tu vážně nemá konkurenci.

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový server Pandorica

Příspěvek od Grammator » 16.09.2011, 12:53 hod.

hoši nevím co mezi sebou máte a popravdě je mi jedno, ale laskavě si to vyřešte soukromě mezi sebou, nebo to vyřeším tak jednoduše, jak to jen jde ;)
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

tallrasha
Quill Rat
Příspěvky:13
BattleTag:tallrasha#2132

Re: Nový server Pandorica

Příspěvek od tallrasha » 16.09.2011, 13:42 hod.

Cactus píše: Asi doufají, že jim přejmenování realmu marketingově pomůže. Přece jenom, kdyby řekli, že se resetuje ladder na mrtvém realmu peřeniště, tak by to nemělo takový zvuk jako, když se vytvoří nový realm.
udělat reset na pařeništi by asi nebyl problém, ale nikdo, kdo by to mohl udělat k tomu momentálně nemá kompetence. Navíc pařeniště běží na úplně jiném servru, který jak hádám již dávno nemá zaplacený hosting a musel by se zaplatit zpětně. je to tedy server, který poskytovatel v brzké době (pokud nikdo nezaplatí za několik měsíců zpětně) odstřihne.
Cactus píše: Prázdná slova. Založení dalšího serveru v situaci jaká je na d2 scéně je protiklad toho co říkáš a ke sjednocení to vést nijak nemůže. Jenom další tříštění komunity. Už takhle té komunitě ublížilo znovuspuštění fwd2. Tady jde fakt akorád o uražené ego, že jsme startem fwd2 totálně dorazili pařeniště, protože jinak v tom nevidím smysl. Ve špičce býva online na cz/sk serverech 80-100 účtů. To je tak akorád pro jeden server, my tu teď máme tři servery a večer přibyde čtvrtý. Když se ta populace rozloží mezi 4 servery, tak si zahraje vážně jenom ten, kdo hraje s několika kamarády, nebo solo online.
je vidět, že opravdu nevíš o čem je řeč a neznáš souvislosti. bohužel to musím zopakovat, že jen plácáš do vody. Založení dalšího servru není žádný pokus o sjednocování D2 komunity, ale fatk, že si chceme zahrát na servru, který je co nejvíce podobný BN. hráčům je úplně jedno co si o tom myslí nějakej Cact a vážně ti hráči neřeší nějaké ego, ale spíš se zajímají (aspoň co já vidim) jestli budou mít lagy a co jim padne z HF! Nevim kdy startovalo FWD2, ale jestli něco dorazilo pařenistě (po tom co ho načnulo zavedení větších cow) tak to byl odchod Neila na AHG. Potom už hrálo na pařeništi jen pár kluků (bývalých hráčů z GWOD) který pochybuju, že teď hrajou na FWD2.

co se týče SJEDNOCENÍ D2 CZ SCÉNY tak zde byla diskuze, které se pokud je mě známo zúčastnil i Artuš. a jednalo se o sjednocení D2 scény (které se Cackt neučastníl) na AHG s jistým kompromisem a změnami. Ty pokud vím proběhly, nebo proběhnou na AHG po resetu, který tam nikdo nechce... a ti co si chtějí zahrat D2 od začátku a ne na ladderu, kde už je xy enigem a xy levlů 99. tak pro ty je tu NOVÝ REALM. není to žádné sjednocování D2 komunity ani spasení světa a budeš se divit Cakte není to ani osobní útok na tvoje libido ani pokus udělat z FWD2 mrtvý server. tak se seber a nebreč.

Cactus píše:
tallrasha píše: jinak co se týče administrace a chodu servru, tak v tomto nebude mít konkurenci ;)
Myslíš tím administrátora co zneužívá administrátorských oprávnění pro osobní prospěch, poškozování serveru a vykrádání hesel? To tu vážně nemá konkurenci.
Nikdo z administrace servru pandorica nic takového neudělal. Pokud narážíš na situaci, která vznikla na FWD2, tak ta pokud vím bude mít soudní dohru. Tak bud tak laskav a přenech rozhodnutí o těchto skutcích na této instituci a nešiř zde pomluvy. Zvláště, když se s největší pravděpodobností bude jednat o klienta mého, bude vše co si napsal nebo napíšeš použito proti tobě :wave:

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový server Pandorica

Příspěvek od Grammator » 16.09.2011, 14:00 hod.

am I invisible?
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

tallrasha
Quill Rat
Příspěvky:13
BattleTag:tallrasha#2132

Re: Nový server Pandorica

Příspěvek od tallrasha » 16.09.2011, 14:10 hod.

Grammator píše:am I invisible?
nejsi invisible a pokud někdo porušil pravidla fora, tak jednej. Sám ale pochop, že v topiku "Nový server Pandorica" má mnohem vice co dělat příspěvek, které objasňuje proč se nepokračuje na pařeništi a proč se nejedná o sejdnocení D2 komunity než příspěvek, který nový server napadá a snaží se ho poškodit...

Cactus
Quill Rat
Příspěvky:5

Re: Nový server Pandorica

Příspěvek od Cactus » 16.09.2011, 15:21 hod.

udělat reset na pařeništi by asi nebyl problém, ale nikdo, kdo by to mohl udělat k tomu momentálně nemá kompetence. Navíc pařeniště běží na úplně jiném servru, který jak hádám již dávno nemá zaplacený hosting a musel by se zaplatit zpětně. je to tedy server, který poskytovatel v brzké době (pokud nikdo nezaplatí za několik měsíců zpětně) odstřihne.
Doména se dá přenést. Nějaké nezaplacené služby jsou irelevantní. Navíc jenom hádáš, že není zaplaceno. Nepodložené hádání si nech prosimtě pro sebe.
mnoho věcí mimo téma
Přečti si znova co psal mssimi, pak co píšu já, pak si přečti jak na to reaguješ. Tento postup opakuj dokud ti nedojde, že odpovídáš na něco o čem není řeč. Jeslti to dál nebudeš chápat, tak mi napiš pm a já tu myšlenku zkusím přeformulovat do jiných slov.
Jenom krátce k tomu co opravdu souviselo s tím co jsem psal.
Před fwd2 na pařeništi pár lidí hrálo. Po startu fwd2 ne. To je fakt bez nějaké omáčky. Každý si může spekulovat sám jak ty dvě věci souvisely.
"a ti co si chtějí zahrat D2 od začátku a ne na ladderu, kde už je xy enigem a xy levlů 99" - Nedávno startoval jeden realm, takže toto jako argument neberu, protože to neodpovídá realitě. Jestli vážně zakládáte realm jenom kvůli tomu, aby bylo v cow levelu méně krav a byli povoleny 2 loginy/ip tak já v tom smysl pořád nevidím.
Nikdo z administrace servru pandorica nic takového neudělal. Pokud narážíš na situaci, která vznikla na FWD2, tak ta pokud vím bude mít soudní dohru. Tak bud tak laskav a přenech rozhodnutí o těchto skutcích na této instituci a nešiř zde pomluvy. Zvláště, když se s největší pravděpodobností bude jednat o klienta mého, bude vše co si napsal nebo napíšeš použito proti tobě :wave:
Bylo mnohokrát řečeno, že se vám tam tahle postavička bude starat o chod serveru. Doména je registrována na něho. Na stejném serveru je i wow server na kterém pracuje. Jestli ti někdo chce věřit, že tam ten člověk co zneužívá důvěry ostatních nemá plný přístup tak ať, ale pro mě jsi obyčejný lhář.
Grammator píše:am I invisible?
Vůžu vědět v čem je problém? Podle mě mají hráči právo vědět s kým mají tu čest a také si myslím, že můžu reagovat na to, co zde píší ostatní. Dělám to slušně, věcně a narozdíl od jiných u toho ani nelžu.

tallrasha
Quill Rat
Příspěvky:13
BattleTag:tallrasha#2132

Re: Nový server Pandorica

Příspěvek od tallrasha » 16.09.2011, 15:28 hod.

Pro kakta:
Asi bys sis to měl chlapče srovnat v hlavě a přestat brát drogy, protože tohle už je případ pro doktory... toť má stručná odpověď neb nosit dříví do lesa tady opravdu nehodlám...

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový server Pandorica

Příspěvek od Grammator » 16.09.2011, 16:26 hod.

24 hodinový lock, dokud si sám nezjistím co se vlastně dělo, nechci aby mě kdokoli otravoval, já sám si to zjistím, doufám že jste rozumní a budete tohle rozhodnutí respektovat, takže nebude nutné se uchylovat k postihům.

edit: upozorňuju že jdu dneska na noční, takže jestli tu ráno bude bordel, který budu muset uklízet, budu skutečně nevrlý...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový server Pandorica

Příspěvek od Grammator » 17.09.2011, 15:34 hod.

Nuže, pročetl sem si všechny názory, poptal se pár přátel, zjistil sem co se dalo a to mě vede k jedinému závěru. Během zjišťování, co se vlastně děje sem objevil věci, o kterých se doufal, že je ve světě Diabla nikdy neuvidím. Vše sem řádně promyslel (měl sem na to celou noc) a použiju všechen svůj vliv mezi Diablisty, abych do našeho světa vrátil slušnost, rozum a pravdu. Taky si myslím že mám výhodu objektivity, protože ani jednoho z aktérů pořádně neznám.

Takže true story o tom, co se stalo na FWD2:
Homer kdysi dal Simimu práva na server kvůli nějaké výpomoci s fungováním, ovšem Simi neměl čas, tak tam vůbec nelezl, po nějaké době měli problém s mizením nějakých postav, tak Fida dohodl, že se na to Simi koukne. Ten zjistil několik chyb v zabezpečení a nastavení serveru, o kterých jim řekl (že na tom skutečně pracoval vím s jistotou, protože mě v inkriminované době žádal o radu). Druhý den se ale Simimu ozval Fida s Neilem, že chtěj rozjet nový server a jestli by jim nepomohl, v tu samou chvíli se na něj se stejnou záležisostí obrátil i Cactus. Simi mu řekl že neví, že ho přemlouvají na nový server. V tu chvíli dostal on i všichni lidé kolem něj ban, navíc ho Cactus hned začal pomlouvat, že ničí server atd, padly slova o nějakém "bordelu", což se nakonec ukázalo jako víc pomatené než skutečnost. Cactusovi také vadilo, že ho Simi ignoroval na icq. Nevěřím že je mezi vámi jediný, který po každé když mu někdo napíše všeho zanechá a utíká odpovědět, navíc Simi dávno avizoval, že času má málo.

Když Simi zjistil co se děje, dost ho to naštvalo (což je myslím dost pochopitelné), než aby se pokoušel něco vysvětlit (což by se minulo účinkem), tak jako starý recesista jednoduše udělal to, za co byl trestán a vyřadil server natrvalo z provozu (přičemž využil jednu z děr, na něž dříve upozorňoval). Tady nutno podotknout, že ač Simiho čin neschvaluju a sám bych jednal jinak, dobře chápu jeho motivy. Tohle byla Simiho chyba, protože dal Cactusovi do ruky zbraň pro případnou perzekuci.

Simi se druhý den omluvil nevinným lidem, které to postihlo, vysvětlil co udělal a proč a navíc i řekl, jak to napravit. Cactus na druhou stranu pokračoval v pomlouvání a osočování, například z toho, že vykrádal hesla a mazal postavy a hráče, což je naprostý nesmysl, Simi na realmu v podstatě nehrál a kdyby si chtěl něco nahrabat, existují daleko jednodušší a méně nápadné způsoby. Hráči FWD mu však jako poslušné stádečko pozorně naslouchali. Zde mě zklamal především Homer, kterého sem ctil především proto, že měl vždy svůj názor a nebál se s ním jít ani proti autoritám. Očekával sem, že se k celé záležitosti postaví více kriticky a udělá si vlastní názor, ne že bude jen další ovečka v ohrádce, i když je možné, že prostě nechtěl dopadnout jako Simi.

Teď k celé té věci se soudním humbukem. Vyrozuměl sem, že celá sabotáž spočívala v jednoduchém vypínacím programu, uloženém někde v kódu. Nedošlo tedy k žádné ekonomické újmě. Argumentování, že si admini FWD najmou firmu a cenu za služby prohlásí za škodu je asi stejně relevantní, jako prohlášení za škodu cenu třímetrové betonové zdi, postavené na místě laťkového plotu, který kdosi provalil. Chtěl bych vidět soudce, který Simiho odsoudí za zničení několika kB dat. Nehledě na to, že se sám přiznal, omluvil postiženým a vysvětlil své pohnutky. V poslušném stádečku se ovšem pochopení nedočkal.

Naopak sem viděl, že Simi by mohl s klidem žalovat minimálně pět lidí, ať už za křivé nařčení, vydírání nebo vyhrožování (v komentech FWD realmu se ukázalo spousta "siláků", kteří si v duchu stáda neváhali kopnout do oběti). Takže hoši z FWD, klidně žalujte, aspoň budete muset přiznat barvu.

Pravda je jednoduchá, Simi si prostě nenechal líbit určitý typ chování a Cactusovi to vrátil tím, že mu shodi server, ten pak začal kolotoč lží, které ze Simiho udělali největší svini. Sám nechápu proč Cactus takhle jednal. Nejsem svatý, ale považuju se za člověka s určitými morálními hodnotami a především alergií na křivdu. Myslím, že by to nemělo být jedno nikomu. Buďte kritičtí, nevěřte mi, najděte si ty diskuse, udělejte si vlastní názor. Myslím že už jen ze stylu vyjadřování jednotlivých aktérů lze leccos vyčíst.

V Diablu stále dokola bojujeme proti zlu, zkuste to projednou ve skutečném životě. Pokud necháme podobná individua pachát svinstva dál, tak to příště odnese někdo jiný, další a třeba právě vy.
Já doufám, že se Simi poučí a příště až někdo bude chtít pomoct, tak místo aby obětoval svůj čas, kterého má málo, tak se na něj vy.... Jediný, kdo má právo být na něj naštvaný je ten, kdo jako nevinný přišel o postavy či itemy, snad ale takoví budou mít pochopení když uváží, co se vlastně dělo a že Simi jen shodil sever, veškeré ztráty dat pramení z předchozího špatného vedení serveru.

Vím že tohle celé je offtopic. Tak bych byl rád, aby to tímhle i skončilo (máte forum FWD), už jsem nad tím ztrávil dost času a nechci, aby tady jisté osoby v jinak klidných vodách našeho fóra napadali konkurenční server, navíc ještě z tak stupidního důvodu, jako je změna názvu. Je snad věc každého, jak si pojmenuje vlastní server a je každého právo si takový server udělat, i kdybysme jich měli už 20.

Taky sem zjistil, že zrušení Pařeniště je věc dávná a se založením FWD nesouvisející, byl udržován snad jen kvůli jednomu hráči.

A teď postihy:
Cactus: offtopic, flame, nerespektování správce fóra, navíc tady takovéhle lidi prostě nechci - trvalý ban
tallrasha: offtopic, flame, nerespektování správce fóra - veřejné varování
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

fida
Quill Rat
Příspěvky:6

Re: Nový server Pandorica

Příspěvek od fida » 17.09.2011, 16:56 hod.

díky grammatore že si uvedl věci na pravou míru, ale tenhle topic sem ložil kvůli novému serveru. Byl bych rád, kdyby tyhle komentáře byli někde jinde díky ;)

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový server Pandorica

Příspěvek od Grammator » 17.09.2011, 17:00 hod.

však ten byl doufám poslední... zas se mi to nechce dělit, protože to není kam jinam dát :D
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
tomahomo
Quill Rat
Příspěvky:10

Re: Nový server Pandorica

Příspěvek od tomahomo » 17.09.2011, 18:26 hod.

to Grammator:
Jen 4 poznámky, s fakty které máš ve svém rozboru, dle mne, nepřesné se mně polemizovat nechce.
1. Jako hráče který hraje(s přestávkami) na FWD2 asi tři roky mě uráží tvé označení za "poslušné stádečko" - zařiď se podle pravidel. Btw. jako "poslušné stádečko" se chovají jiní lidé, kteří mají svého mesiáše a jdou za ním kamkoli je povolá.
2. Občas si zdejší fórum přečtu a někdy mne zaráží přístup adminů. Sice chápu, že je nutná určitá míra moderace, ale dost často mně to připomíná komunistické cenzory. Ale to je jen můj pocit.
3. Stejně tak je tvůj odstavec "Takže true story..." pouze TVÉ vnímání toho co se stálo, čili bych ho, být tebou, nevydával za obecnou pravdu a skutečnost.
4. Chápu, že následující přirovnání trochu kulhá, ale stejně... doufám, že až ti třeba někdo vykrade byt/zapálí auto/zastřelí někoho blízkého, tak se spokojíš s jeho omluvou...

Uživatelský avatar
homer_cz
Adviser
Příspěvky:248

Re: Nový server Pandorica

Příspěvek od homer_cz » 17.09.2011, 18:36 hod.

Ano Grammator si tady posbíral drby a na důkazy se ani neptal...kamarádíčky přece neobviní.
Záznamy činnosti ze dne 28.8 (den před vypuknutím aféry)
Modifikován uživatel bin Uživatelé a skupiny root 85.161.102.178 28/Srp/2011 18:24
Vytvořeny práva pro uživatele test, hosta localhost Databázový server MySQL root 85.161.102.178 28/Srp/2011 18:45
FWD2 tu bylo před D3,a bude i po něm.Obrázek

AJey
Gorebelly
Příspěvky:330

Re: Nový server Pandorica

Příspěvek od AJey » 17.09.2011, 19:24 hod.

hey dude... proc to tu vubec resite ? takovehle plky tu vlaste nemaji ani co delat ! je skoda ze ani modi si tohle neuvedomuji a nechavaji vas tu flambovat ty vase (kdo ma vetsi) ...
D3Pedia.cz

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Nový server Pandorica

Příspěvek od damagedeath » 17.09.2011, 19:51 hod.

Ať si to vyřeší Grammator sám.

lock

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový server Pandorica

Příspěvek od Grammator » 18.09.2011, 08:09 hod.

vtipné je, že sem k tomu přišel jako slepý k houslím, nejprv sem psal že je mi to jedno a ať to tu neřešíte, zajímat se o to mě přiměla až PM od Cactuse... prostě co sem zjistil, to sem napsal, a stojím za tím...

tomahomo: nerad bych aby "stádečko" bylo chápáno nějak urážlivě, jen sem očekával víc důvtipu od hráčů...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Konflikt na FWD

Příspěvek od Grammator » 18.09.2011, 18:23 hod.

reakce Cactuse: http://fwd2.cz/forum/viewtopic.php?f=23&t=130

abych vysvětlit, proč sem mu mazal příspěvky na fóru... Dostal ban, i když to 2x obešel přes jinou IP a i mail, pořád to byl zabanovaný člověk, proto nemá nárok cokoli psát sem na fórum, proto sem to hned smazal...

nebudu se k tomuhle už vyjadřovat, nechci to už řešit, své sem napsal, za tím si stojím, jak sem říkal, každý si udělejte názor sám...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Zamčeno

Zpět na „Realmy“