HC paladin Snapfinger

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Lord Excalibur
Quill Rat
Příspěvky:15
Currenly, I'm playing:Diablo 2
HC paladin Snapfinger

Příspěvek od Lord Excalibur » 21.06.2012, 16:33 hod.

Poslední dobou mě chytla manie - paladin. Dříve to byla sosa, ale jaksi se na ni pozapomělo.
při hraní tank paladina mě imponovala síla síla skillu Vengeance, byť na levelu 1. Rozhodl jsem se zkusit na to udělat build. A když už dělat novou postavu, proč to nezkusit na HC? Paladin má jistou výdrž, takže by mi to snad ani nemuselo dělat zas takové problémy. Sice sosu umim opavdu dobře si myslim, nicméně je poněkud křehčí. A toto je moje HC příběh premiera. Nějaké HC sice mám, ale nejsou dotažený nějak zvlášť vysoko a povětšinou jsou zasekaní na nějakým act bossovi.

Build: určitě Vengeance jako hlavní útočný skill, dále conviction. Zbytek si vymyslim v průběhu hraní (prosim neradit, chci si ho vymyslet sám :twisted: )
staty: str nosnost, dex nevim, jak se mi to bude líbit :roll: , vit drtivá většina, ene něco málo
merc: uvidíme, určitě lancer, pravděpodobně deff, jen se rozhodnu mezi defiance a holy freeze... ale holy freeze se dá získat z RW, ne?

vlastní pravidla: verze 1.13c, plugy (truhla, uber bossove, untwinked, esc jen při konci hraní na nějakém záchytném bodě (zákaz utíkání z boje odhlášením, zákaz měnění složení monster), opakované nájezdy pouze poslední dokončený akt, po dohrání obtížnosti kdekoliv, nalezení a zabití všech super-unique monster v daném aktu, /players povoleno pouze při spuštění hry, neměnit před určitou lokací.

control panel:
Jméno: Snapfinger
level:16
titul: -
pozice: outer cloister
superunique: 9/13

staty:
str 35+2
dex 30+1
vit 80+10
ene 15+11
life 283
mana 74

equip:
hlava: rare cap +1 energy, +5 cold res, +5 light res
armor: rare heard leather armor 10% hit recovery, 3 life, cold res 10%, light res 7%, selfrepair, light radius
boty: rare ethernal boots 1 dex, 10 cold res, self repair
ruce: unique The hand of broc 3% mana & life steal, 10 def, 20 mana, 10 poison res
pasek: no comment, obyčejný sash s enhanced def, lepší nepadlo
zbraň: superior scepter, 6-12 damage, +1 thorns
štít: unique Pelta Lunata buckler 40% faster block rate, 20% chance of block, 32% enhanced def, +30def, 2 str, 10 vit, 10 ene
prsteny: magic 10 fire res, magic 5 MF
amulet: cold res 8
inventář: small charm fire res 3, pár charmů v truhle (nějaký poison res, cold res)

Merc:
Aliza, cold rogue
level: 16
equip: nestojí za zmínku

Skills:
def auras: fire resist 5, lightening resist 3, cold resist 3
off auras: might, holy fire, thorns, vše na 1
combat skills: sacrifice 1, zeal 1
Naposledy upravil(a) Lord Excalibur dne 22.06.2012, 10:56 hod., celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC paladin Snapfinger

Příspěvek od Fraxinus » 21.06.2012, 21:57 hod.

Tak tedy žádné rady a hodně štěstí. ;)
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Lord Excalibur
Quill Rat
Příspěvky:15
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC paladin Snapfinger

Příspěvek od Lord Excalibur » 21.06.2012, 22:25 hod.

1. akt normál, 1. část

Hned po příchodu do Rogue Encampment jsem nastavil /players 7 a hodil kec s varrivem. Moje další kroky vedli k náčelnici tábora – Akaře. Řekla mi o prokletí, které postihlo jejich společnost a požádala mě o pomoc. Můj první cíl bude Den of evil, který mám kompletně vyčistit od všeho zla. Vidal jsem se tedy ven z kempu a vešel jsem do Blood mooru. Hned za vstupem mě příjemně potěšila experience shrine, takže před vlezením do Denu jsem měl level 5, což je určitě příjemné. Pročištění Denu šlo jako po másle, zombici padali pod moji palicí s +50% damage to undead na kolena. Samozřejmě k tomu dopomohla aura Might a sacrifice, obojí na levelu 1. A na konci duneonu jako třešnička na dortu první super unikát Corpsefire i se svými nohsledy. Než se stačil rozkoukat, tak už se válel v prachu. A potěšil mě první užitečnou věcičkou. Sice nic moc, ale lepší než drátem do oka. Hned jsem se vidal zpět k Akaře sdělit ji tu novinu, prodat bordel a přijmout další úkol. Tentokrát moje kroky povedou směrem na Cold plains a odtud dále do monastery graveyard. Po chvíli běhání a vraždění jsem našel cave. Neváhal jsem ani sekundu a vlítl jsem dovnitř. Zde jsem narazil na první odpor v podobě skupinky šampionů dark ranger doprovázených bossem skeletonů a hned poté také na samotnou Coldcrow, jejíž cold enchant byl velice nepříjemný. V druhém patře hned za vstupem na mě vybafly 2 bossky dark ranger, jedna z nich light enchanted. Po chvilce běhání a kličkování všechno umřelo. A z jedné z nich mi padla první unique věc – štít Pelta Lunata, což mě opravdu potěšilo. Jinak padaly vesměs jen věci na prodej. Po krátké návštěve kempu jsem zamířil na hřbitov postavit se blood ravence. Jako vždy se mě pokusila naverbovat do svoji armídy nemrtvých, což jsem ji během pár sekud rozmluvil. Ale dala jen magic itemy. Použitelná byla pouze čapka. Jako odměnu jsem dostal skvělou pomocnici, Alizu, která velmi ráda odstřeluje z dálky cokoliv svýma cold šípama. V rychlosti jsem prolítl Mausoleum i Kryptu, zdejší monstra včetně ubohého Bonebreakera byly pod moji úroveň. Nepadlo nic. Než jsem se vydal pokračovat v příběhu, bylo potřeba vyřešit 1 rest. Tím byl Bishibosh, kterého mám opravdu rád. Po chvilce hledání jsem ho nalezl v jednom výběžku při okraji mapy. Chudák, než stačil zjistit co se to kolem něho šíří za spoušť, dostal pár ran po hlavě a já se mohl s čistým svědomím vypravit do Stony fieldu. Chvíli po vstupu jsem dosáhl levelu 12, což znamená konec éry sacrifice a začátek zealu. Vše podstatné ve Stony fieldu bylo nalezeno velmi rychle, Rakanishu ani nestihl zorganizovat odpor, já si aktivoval portal, přečetl knihu a vlítl do underground passage. V podstatě ihned po začátku používání zealu jsem začal pociťovat malou attack speed, a nedostatek many. Ne, opravdu mě nebaví klikat mana poty každých pár sekund. Proto jsem se začal rozhlížet po nějakém socketu. Hned první socket zbraň na sebe nenechala dlouho čekat, ovšem ta sekera měla žalostně nízké poškození. Tak jsem ji prozatím odložil do truhly. V druhém patře mi konečně padly nějaké rare použitelné věci, resistní čepka a armor. A nesmim zapomenout na grand charm +7 poison resist, co se bude určitě hodit na Andy. Ihned po vylezení do dark woodu mě napadl Threehad Woodfist, ovšem nedopadlo to s nim moc slavně. A k tomu z něho padly unique ruce The hand of broc a rare sekera. Rukavice opravdu potěšily, life steal, mana steal, poison resist, co víc si může pala v 1. aktu normal přát? Sekera nic moc na obouručku. Raději zachovám můj štítek. Ihned po nalezení portálu jsem se vrátil do města a vyrazil aktivovat kameny. Souboj s Grisvoldem byl poněkud delší, ale poklidný. A Cain byl zachráněn. Moje další cesta vede do Black marshe a následně na Countessku. Portál a věžka jsou opět epicky blízko u sebe. Průchod věží proběhl v pohodě, jen samotná Countess mi trochu zatopila. Že by slabé potiony? Nicméně zemřela, a dala Ral runu. V Black marshi už nemám dále co pohledávat, tak razim do Tamoe highlands a tam hned do Pitu. Zde začínám pociťovat dočasnou slabost paladina. Ale mám level 16, tak se ještě 2 levely zakousnout a protlačit to. Nicméně The pit pročištěn, padlo jen několik magic itemů, za zmínku stojí snad jen skull capka s +8 poison resist, kterou si uschovám na boj s Andy. Vylezl jsem tady ven z Pitu a vydal se po cestě přímo k bráně. Po vyčištění hlavního prostoru jsem se vrátil do kempu, reorganizoval inventář a šel si vychutnat zaslouženého odpočinku.
Pokračování příště.

stav po této epizodě:
level:16
titul: -
pozice: outer cloister
superunique: 9/13

staty:
str 35+2
dex 30+1
vit 80+10
ene 15+11
life 283
mana 74

equip:
hlava: rare cap +1 energy, +5 cold res, +5 light res
armor: rare heard leather armor 10% hit recovery, 3 life, cold res 10%, light res 7%, selfrepair, light radius
boty: rare ethernal boots 1 dex, 10 cold res, self repair
ruce: unique The hand of broc 3% mana & life steal, 10 def, 20 mana, 10 poison res
pasek: no comment, obyčejný sash s enhanced def, lepší nepadlo
zbraň: superior scepter, 6-12 damage, +1 thorns
štít: unique Pelta Lunata buckler 40% faster block rate, 20% chance of block, 32% enhanced def, +30def, 2 str, 10 vit, 10 ene
prsteny: magic 10 fire res, magic 5 MF
amulet: cold res 8
inventář: small charm fire res 3, pár charmů v truhle (nějaký poison res, cold res)

Merc:
Aliza, cold rogue
level: 16
equip: nestojí za zmínku

Skills:
def auras: fire resist 5, lightening resist 3, cold resist 3
off auras: might, holy fire, thorns, vše na 1
combat skills: sacrifice 1, zeal 1
Naposledy upravil(a) Lord Excalibur dne 04.07.2012, 01:01 hod., celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
hami
Minion of Destruction
Příspěvky:839
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: HC paladin Snapfinger

Příspěvek od hami » 22.06.2012, 16:33 hod.

no z RW se dá získat lecos, ale může tě to stát třeba Hel + Ohm + Um + Lo + Cham, což na untwinked moc providitelně nevidim
jinak do energie bych nedával nic, spíš bych dal mercovi insign
Naposledy upravil(a) hami dne 22.06.2012, 23:11 hod., celkem upraveno 1 x.
Zy-El - Sorceres - Morgan - Lvl kolem 900 - Killuju vše na night (včetně Orifice To Oblivion)

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC paladin Snapfinger

Příspěvek od Fraxinus » 22.06.2012, 23:09 hod.

Souhlas s hamim. Dávat do energie je nesmysl. Lepší je dát do proděravělého brnění safíry a později mít prsten se stovkou k maně plus insight u merce (nebo ho můžeš nosit ty sám, je to docela sranda, kor s vengeance). To by mělo stačit.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Lord Excalibur
Quill Rat
Příspěvky:15
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC paladin Snapfinger

Příspěvek od Lord Excalibur » 24.06.2012, 11:57 hod.

Uvidíme. Já mám ale problém složit RW i bez HC a ještě k tomu twinked :D
Jinak dnes večír snad další pokračování.

Odpovědět

Zpět na „HC příběhy“