HC - Sir Charger (Chargedin)

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334
HC - Sir Charger (Chargedin)

Příspěvek od ZOMB » 03.01.2014, 16:32 hod.

Zdravím všechny hráče ;)

Jelikož se Lady odebrala na věčnost, přicházím s další postavou, s novým příběhem...
Jak nadpis napovídá, jedná se Charge Paladina... plánované rozdělení skillů proto vypadá takto:

Charge (20) - jasné, primární skill
Might (20) - synergie pro Charge, a když už bude maxlá, proč ji nepoužívat jako primární auru?
Vigor (20) - synergie pro Charge, sekundární aura (pro rychlejší transport)
Holy Shield (20) - samozřejmost pro Paladina, obzvlášť na HC
Defiance (20) - synergie pro Holy Shield
+ prereq a Vengeance (na phys imunní)
Celkem to dává 108 bodů (jestli dobře počítám), takže mám co dělat :D

Jméno: Sir Charger
Build: Charge Paladin
Level: 26
Pozice: Act 3 Normal
Album: zde
Verze hry: 1.13c
Esc zákázán za účelem záchrany, untwinked, PlugY, opakované nájezdy povoleny



Tak... a teď trocha matematiky :D
Na slvlu 21 má Charge +600% dmg, ze synergií dostane +400% a +400% a Might na slvlu 21 přidává +240%... sečteno až budu mít tyto tři skilly na max + budu mít nějaký +1 combat skills nebo all skills (pro hezčí číslo :) ), bude celkový bonus k poškození 1640%... tzn. něco mezi sedmnáctinásobkem a osmnáctinásobkem oproti původnímu poškození :D
Zároveň je ale jasné, že velké davy nebudou zravna jeho velkým oblíbencem... takže pokud budu provádět opakované nájezdy, pak to budou hlavně akt bossové / bossové / superunikáti :)
Charge bude zároveň sloužit jako dopravní prostředek (až se ho naučím pořádně používat a bude dost many) podpořený ještě aurou Vigor (což bude super rychlost :twisted: )
Holy Shield podpořený synergií z Defiance by mi měl zajistit potřebnou defense na HC...

Inu... představa je dost jasná a teď mě čeká realita...


A vy se mějte moc pěkně ;)
Naposledy upravil(a) ZOMB dne 06.01.2014, 20:43 hod., celkem upraveno 3 x.
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: HC - Sir Charger (Chargedin)

Příspěvek od raisen » 03.01.2014, 16:38 hod.

Dovolím si jeden odkaz, jedno takové vědecké pojednání o skillu Charge :) Kdyby se Ti zachtělo něco málo si přečíst o tomhle skillu ;)

http://diablo.incgamers.com/forums/show ... ing-in-PvM

A přeji hodně štěstí a hlavně zábavy při hraní :wave:
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
DeathHero
The Butcher
Příspěvky:1426
BattleTag:DeathHero#2204
Bydliště:Living in my own world

Re: HC - Sir Charger (Chargedin)

Příspěvek od DeathHero » 03.01.2014, 17:55 hod.

@ZOMB zavidimTi tolik volneho casu doufam ze se dostanes co nejdal :wave:
Achievements: 7400 (92%)
PROFIL

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: HC - Sir Charger (Chargedin)

Příspěvek od ZOMB » 03.01.2014, 18:31 hod.

raisen: Děkuji ;)
Jak jsem to tak zběžně četl, asi to nejhorší co se mi může stát je obklíčení...
Když jsem si říkal, s čím by se dal Charge skloubit, hned mě napadl skill Blessed Hammer... mají společnou synergii z Vigor, ale pak bych neměl tak silný HS a asi by mě to svádělo k tomu, abych více používal BH... navíc oba skilly potřebují úplně jinou výbavu, takže BH jsme hned vyloučil... i když se přímo nabízí...

DeathHero: No ono toho volna za chvili moc nebude :) :(
Dost to mate, ale já zase tolik času nemám... neumím si představit, že bych se účastnil turnaje a během čtrnácti dnů (nebo 21) bych nahrál 20 hodin...
Jinak myslím, že tahle plechovka má šanci dostat se dál než Lady... tak snad mi to vyjde :)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: HC - Sir Charger (Chargedin)

Příspěvek od Attia » 03.01.2014, 21:46 hod.

tak bych volil prostě a jednoduše Smite nebo Zeal? moc bych nevymýšlel...;-)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: HC - Sir Charger (Chargedin)

Příspěvek od ZOMB » 03.01.2014, 23:04 hod.

Smite a Zeal používat budu používat také, jen to nebudu maxovat (Zeal se hodí, když by mě náhodou obklíčili...)
Šlo mi o to, jak se vypořádám s PI - a lepší než BH mi přišel Vengeance...
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: HC - Sir Charger (Chargedin)

Příspěvek od ZOMB » 04.01.2014, 13:40 hod.

Akt 1 Normal
Neotálím, nastavuji /players 8 a vyrážím z města. Velice rychle jsem dosáhl poměrně slušného damage, kombo Might + Sacrifice dělá své :)
Nejdříve mě potěšila tato čepička, a jelikož jsem měl dost goldů, kouknul jsem se k obchodníkům, copak pěkného mi nabízejí. Chtěl jsem nějakou pomalou zbraň, protože pro Chargera je nejlepší zbraň s co největším základním poškozením... takže bych řekl, že jednoruční mace bude jednou z nejlepších. Odradila mě však cena :D
Blood Raven šla k zemi jako první, zombíkama jsem se nenechal obtěžovat. Odměnou mi byla pomocnice Kyoko. V Mausoleu dropl prstýnek, což do začátku potěší. Dal pár resistancí a lifů. Později se mi podařilo vygamblit moc pěknou zbraň, kterou mám doteď. Také dropl raritní štít pro mě, ale moc se nevyvedl... jen pár resů a to bylo vše. Místo toho mám magický s pár resy a blockem 55%, který udržuji investováním bodů do dex - 2 body za každý level. Countess dala Ith, a Andariel nic moc. Boj moc těžký nebyl, i když Sorceress se Static Fieldem se vyrovnat nemůže :D
Staty na konci prvního aktu

dodatek: aktuálně maxuju Might, ale pár bodů dám do Vigor. Až budu mít Might na max, pak budu maxovat střídavě Holy Shield, Vigor a Charge. Jako poslední bude na řadě Defiance...
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: HC - Sir Charger (Chargedin)

Příspěvek od raisen » 04.01.2014, 13:50 hod.

A jak se bojuje s chargem? :)
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: HC - Sir Charger (Chargedin)

Příspěvek od ZOMB » 04.01.2014, 14:20 hod.

Zatím mě trápí problémy s manou, ale to se brzy zlepší... naštěstí mana cost u Charge neroste :)
Poškození Charge ještě není tak veliké, od poškození Sacrifice se sice začíná oddalovat, ale aktuálně jsou si velice podobné. Charge ale používám, jakmile na to mám manu - hlavně na bosse a miniony, zabíjím tím shamany a falleny nechávám mercyni. Už se mi povedlo i pár Charge Chains - tj Charge na monstrum -> knockback -> další charge a to několikrát v řadě v krátkém časovém intervalu (zpravidla tak 3x za vteřinu)
S postupem času však očekávám více one-hit killů, zatím jich bylo pomálu... většinou monstru uberu tak 75% života (pokud to není minion či boss)
Zatím má Charge (i se synegiemi) +280% damage (na slvlu 1 :D ) a to není moc velký rozdíl oproti Sacrifice, který má +180% damage...

Ještě proto nebyla příležitost na taktizování (zatím nízké poškození a vysoká mana cost), ale to se snad během putování druhým aktem zlepší :)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Sir Charger (Chargedin)

Příspěvek od Fraxinus » 04.01.2014, 14:28 hod.

Hodně štěstí, Zombe.
Teď k věci: Především bych se být tebou vykašlal úplně na holy shield. Blokování ve stavu charge je redukováno na třetinu, navíc bůhvíco ten blok provede se ztečí jako takovou. Navíc musí být charger neustále v pohybu (když necharguje, tak běhá, a během obyčejného běhání blok dokonce nefunguje vůbec). Blok funguje tak, jak má, jen když stojíš na místě nebo útočíš na místě.

Takže bych se vykašlal na variantu zbraň + štít, je vážně k ničemu. Místo toho vem do pazour nějaký domlouvadlo, klidně si postav už na nižším levlu insight. A klidně i do very slow attack speed polearmy, protože Charge má pevně danou rychlost animece útoku, takže u něj nefunguje IAS, ani žádné jiné měniče rychlosti útoku jako fana apod.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: HC - Sir Charger (Chargedin)

Příspěvek od raisen » 04.01.2014, 14:29 hod.

Děkuji :) Těším se na další zprávy ;)
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: HC - Sir Charger (Chargedin)

Příspěvek od ZOMB » 04.01.2014, 15:56 hod.

Fraxi: Taky jsem o tom přemýšlel a myslím, že tohle rozhodlo (z článku, na který odkázala raisen):
Charge Bug #3- This is the nasty one. Sometimes charge will cease functioning. Nothing you do will make it work again- you will just be unable to charge for the duration of the game.

Solution: Leave and re-enter the game. It’s the only way to solve it.

Possible Causes: There is no POSSIBLE cause, there is a CERTAIN cause. If your Holy Shield runs out in mid-charge, you will remain unable to charge for the duration of the game. This is just further proof that the Diablo Gods hate 1-handed Chargers. The simple way to avoid this is to use 2-handers and not use Holy Shield. If you really want Holy Shield, just make sure to pump enough points into it to get a nice long duration, and don’t forget to refresh it before it expires.
Přesedlám na obouruční zbraně a trochu pozměním build... asi nejlepší mi přijde investovat místo Holy Shield + Dediance do Conviction + Vengeance (Vengeance počítá škody ze základního dmg zbraně, což se mi zrovna hodí :) )
Dřív budu asi maxovat Convu...

Normálně by se to dělat nemělo, ale snad je v toleranci, když teď provedu respec (v pravidlech ho ani nemám zakázaný jak na to koukám)

Děkuju Fraxi za komentář, pomohl mi se rozhodnout ;)


Mějte se moc pěkně a přeju příjemné hraní ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Sir Charger (Chargedin)

Příspěvek od Dark_Deamon » 04.01.2014, 23:18 hod.

Když už teda obouruč, tak bych volil klasiku: Fanaticism + Zeal. Když by se povedlo najít nějakej hustej rare sword, tak by to mohlo být cajk :)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: HC - Sir Charger (Chargedin)

Příspěvek od ZOMB » 05.01.2014, 10:32 hod.

No ale Zealera z něho nechci :)
Kombo Conviction + Vengeance mi přijde lepší jak Fanacism + Zeal, protože to mi vyřeší Physic Immune... na vše ostatní chci používat Charge...
Ale musím uznat, že by byl docela nářez kosit monstra Zealem a mít při tom v ruce nějakou pomalou masivní obouruční palici :D
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Sir Charger (Chargedin)

Příspěvek od Dark_Deamon » 05.01.2014, 12:01 hod.

Tak na PI by stačil ten 1b v Venge a Convě, ale je to tvoje gamska...tvoje rozhodnutí ;) Ať se daří :)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: HC - Sir Charger (Chargedin)

Příspěvek od ZOMB » 05.01.2014, 12:33 hod.

Díky ;)

No ono jde i o to, že chci Charge používat na všechno... co není PI
Ten mi však bude na nic, jakmile mě obklíčí... to jsem chtěl původně řešit Zealem, ale to mi přijde dost neefektivní, protože mlátím do všech kolem... zatímco když nahodím Conviction + Vengeance, můžu mlátit jen jednoho, a to pořádnými peckami :twisted:
Tak se mi brzy uvolní cesta a můžu použít Charge, abych se dostal rychle z nedokonalého obklíčení...

Jde o to, že jak Charge tak i Zeal udělují fyzické poškození, tudíž si budou konkurovat... a bojím se, aby mě to časem netáhlo k používání spíše Zealu než Charge...
Jediné použití Zealu proto vidím u akt bossů, na které nefunguje knockback, ale dost mu bude konkurovat Vengeance...
Budu mít plno času na testování, ale zatím se budu řídit modelem:
20 Charge
20 Might
20 Vigor
20 Conviction
5+ Vengeance
+prereq a Zeal
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC - Sir Charger (Chargedin)

Příspěvek od Welwet » 05.01.2014, 18:24 hod.

Hodně štěstí, ať je co číst ;)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: HC - Sir Charger (Chargedin)

Příspěvek od ZOMB » 06.01.2014, 22:02 hod.

Akt 2 Normal
Po konzultaci s mistry v oboru jsem změnil zaměření, upustil jsem od Holy Shield + Defiance a místo toho budu maxovat Conviction + Vengeance. A proto jsem také změnil zaměření na obouruční mlátičky :D
...takže jsem si pro začátek vygamblil tohle pěkné bacátko. Poškození šlo nahoru, obrana však dolu... ještě nemám tolik many, abych používat Charge neustále, takže občas použiju Sacrifice...a to je "fakt o hubu". Později jsem zkusil štěstí opět na gamblu a vyšlo z toho tenhle kousek :)
Ještě to není ono, ale pár postřehů ohledně fungování Chargu mám. Za prvé, jde hodně o postřeh... monster si musíte všimnou jako první a rozběhnout se za nimi... pokud si jich všimnete pozdě, může to být konečná... a taky je celkem opruz pořád odbíhat pryč :)
Za druhé, pokud na vás zmije nebo Duriel nebo kterékoliv jiné monstrum použije Charge, váš Charge se bugne. Funguje prostě naopak :) Místo, abyste běželi k monstru a udeřili (když na něj zaměříte a kliknete), běžíte prostě dozadu :D
Za třetí... docela jsem se bál, že to bude taková tupá mlátička, ale jsem moc rád, že jsem se spletl :)
Jde hodně o postřeh a taktizování, které musí být rychle promyšlené... proto nedoporučuji hrát když jste unaveni a nechce se vám myslet... může vás to stát život :)
A za čtvrté... je to úžasný pocit, když dáváte Charge Chainy :twisted: (několik Chargů za sebou na jedno monstrum za krátký čas)
To, co jsem si opravdu vychutnal, bul superunikátní brouk ve Far Oasis... nejdřív jsem pozabíjel jeho miniony, a pak už zbýval jen on... moc jsem se těšil na ten Chain, protože dělat to na superunikátovi je nejlepší :twisted:
Stál za zdí, a já čekal, kdy si mě konečně všimne, najde si cestu za mnou a začně mě pronásledovat... to jsem si jen říkal v hlavě: "Come on! Come on! Hit me! Hit me! Hit me! " Stejně jako Joker v Dark Knight:

Skvělý film mimochodem ;)
A jen jsem čekal, až se za mnou rozběhne, abych mohl zareagovat jako první, výhodně si ho odlákat a udolat ho mocným Chainem :twisted:
Nebudu vás moc napínat, Chain se mi vyvedl parádně a Beetleburst padl, ani nevěděl jak :D
Zpátky k příběhu...
U zmijí jsem také využil taktizování. Jak můžete vidět, urny se objevily na tom správném místě a tak jsem to mohl brát krásně po jednom (všechny zmije skonaly na stejném místě... jak můžete vidět na screenu, pod mýma nohama...)
Krátce po vstupu do paláce mě překvapil amulet, dal pár resů a lifů. Tal Rasha's Tomb jsem prošel skoro celou, než jsem našel oltář... to je asi jediná lokace ve hře, kterou vyloženě nesnáším :ble:
Duriel... byl dost o hubu. Dost ubíral, ale stejně i já jemu :twisted:
Nakonec toho po sobě moc nezanechal. Končím akt 2 s následujícími staty
Stále čekám na svůj první unikát nebo setovou věc...
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: HC - Sir Charger (Chargedin)

Příspěvek od raisen » 06.01.2014, 22:58 hod.

ZOMB píše:Místo, abyste běželi k monstru a udeřili (když na něj zaměříte a kliknete), běžíte prostě dozadu :D
Jojo, to znám dost dobře, je to legrace :D

Mimochodem, ten paladin vypadá drsně v té zbroji :D

Tak hodně štěstí ve třetím aktu, tam těch chainů bude asi dost, bych řekla, na těch malých zrůdičkách :)
HC grál: 537/516 (-21)

Odpovědět

Zpět na „HC příběhy“