HC - Lady Element (Fire/Cold Sorceress)

Moderátor:Dark_Deamon

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334
HC - Lady Element (Fire/Cold Sorceress)

Příspěvek od ZOMB » 29.01.2015, 15:33 hod.

Jsem zpátky, zas jdu na chvíli pařit vanillu!
...a jak už název napovídá, vracím se k jedné postavě z dřívějška, ale trochu si ten build poupravím...
Původně jsem chtěl využít všech tří elementů ve formě skillů Thunder Storm, Glacial Spike a Hydra. I když postava ripla předčasně (Act 4 NM), zjistil jsem, že Thunder Storm nestojí za investici. Proto na to půjdu tentokrát jinak. Kombinace Glacial Spike a Hydry se mi moc líbila. U ní zůstanu:
Glacial Spike (20)
Hydra (20)
Blizzard (20)
Fire Mastery (20)
Cold Mastery (5+)

Jméno: Lady Element
Build: GS + Hydra (+ Blizzard)
Level: 55
Pozice: Act 2 Nightmare :dead:
Album: zde
Verze hry: 1.13c
Esc zákázán za účelem záchrany, untwinked, PlugY, opakované nájezdy povoleny

Obrázek

-----------------------------------------------------------------------------------

Jméno: Lady ElementII
Build: GS + Hydra (+ Blizzard)
Level: 58
Pozice: Act 3 Nightmare
Album: zde
Verze hry: 1.13c
Esc zákázán za účelem záchrany, untwinked, PlugY, opakované nájezdy povoleny

Obrázek

Proč Blizzard? Hned ze dvou důvodů - má slušnou dmg a s Glacial Spikem si poskytují vzájemně synergie. Glacial Spike má díky Blizzardu delší dobu zmražení, a Blizzard zas díky GS má vyšší dmg.
Takže strategie je jasná - na levém tlačítku GS, jehož primární funkce je mražení (freeze). Na pravém pak Hydra, případně Blizzard, podle potřeby.

Tak jdu na to, docela se na tento build těším :)

Vy se mějte krásně a přeju příjemné hraní ;)
Naposledy upravil(a) ZOMB dne 05.02.2015, 22:59 hod., celkem upraveno 4 x.
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: HC - Lady Element (Fire/Cold Sorceress)

Příspěvek od RIP » 29.01.2015, 17:09 hod.

Skoda Assky, preju hodne stesti se sosou, tahle by mela byt v pohode hratelna, Hydry jsem si velmi oblibil, GS a Blizzard nema cenu komentovat...Tak at se dari ;)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: HC - Lady Element (Fire/Cold Sorceress)

Příspěvek od ZOMB » 31.01.2015, 15:25 hod.

Děkuju :)
Pokusím se nezklamat ;)

Normal
1. akt byl nejtěžší, jelikož jsem neměl ještě žádné pořádné kouzlo. Takže jsem to nejdřív kosil holí, pak se k tomu přidal Ice Blast, pak Fireball, a nakonec i Glacial Spike :)
Do té doby jsem to ale nejčastěji kosil lukem a oštěpy :D
Jako první screen jsem si vyfotil krásnou El z komtesy. Andariel nic moc nedala. S druhým aktem sílil Glacial Spike, už se to začalo hezky rozjíždět. Padl Nagelring. Roll mohl být lepší, ale i horší... takže jsem byl rád alespoň za nějaký MF. Rád jsem procházel i všemožné lokace, včetně Ancient Tunnels. Zlatá truhla se překonala. Sice pro mě k ničemu, ale aspoň si mám dát co do sbírky :D Před Durielem padly ještě dva setové itemy. Duriel šel dolů snadno. To však platí pro všechny bossy. Static Field + Normal = act bossové si neškrtnou. V actu 3 byl nejzlomovější drop tento. Díky němu jsem si zašel k Faře pro Breast Plate s dvěma sockety a uvařil si Stealth :twisted:
Za Gidbinn jsem dostal krásný prstýnek, Ormus se celkem pochlapil :D Mephisto šel dolů opět snadno, nic moc však nedal. Izual šel dolů taky lehce, opět díky Static Fieldu. Ten raritní Clasped Orb byl ale k ničemu :D Víc mě potěšily dva body navíc do skillů :)
Hellforge nezklamala, zas mě dokázala vytočit tím nejlepším dropem, jaký jsem mohl dostat :D Diablo byl ale moc hodný.
V 5. aktu jsem hned chvátal za Anyou, přece tu holku chudinku nenechám dlouho mrznout. Odvděčila se mi pěkným dřívkem, které jsem si ale schoval do truhly. Používám místo něj dřívko s +20% FCR a +1 GS. A nejdůležitější odměna - Pindleskin! Kdo mě zná tak ví, že on je můj oblíbenec, obzvlášť, co se týká obtížnosti normal :)
Takže jsem nalevelil na level 53 (ano, opravdu tolik :D), hajzl ale dával hlavně expy. Alespoň mám ale díky němu maxlou Hydru :twisted:
Nihlathak dal nějaké botky, opět mám ale zase lepší. Baal vyblil nějaké věci, opět ale zas jen do truhly.
V kravíně padly dva unikáty, dokonce i hezké runy. Na NM vyrážím s levelem 54, maxlou Hydrou, velmi slušným Blizzardem a resy nic moc. To ale ještě vyladím :)

Mějte se moc krásně, přeju příjené hraní... brzy snad přijdu s dalším postupem, kde se trochu víc rozepíšu o taktice a celkových pocitech z buildu. Přeju všem dropy, které se vám hodí ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: HC - Lady Element (Fire/Cold Sorceress)

Příspěvek od ZOMB » 01.02.2015, 15:02 hod.

Act 1 NM
Nejdřív jsem potřeboval něco na resy. Tak jsem si něco vygamblil. Blood Raven v pohodě, v Cryptě padla další důležitá runa. Cestou ke komtese další :). Countess samotná dala Thul. V katakombách jsem konečně našel vhodnou zbraň pro Insight. O chvíli později pak i mečík pro Spirita. Andy pak nedělala potíže, Static Field a Hydru nerozdýchala. Překvapila IK helmou.

Act 2 NM
Připadal jsem si neporazitelný - v ruce Spirit, merc měl Insight, Blizzard a Hydra byla kombinace silná jako prase. Cestou k Radamentovi droply Frostburny. Šel jsem na poušť a tam kosil bosspacky jeden za druhým, hezky svižně a jistě (na /players 8). Trochu mi to stouplo do hlavy a řekl jsem si, že předtím, než půjdu spát (bylo po půlnoci), skočím si k červům pro hůl. To nebyl moc dobrý nápad, jelikož už se mi chtělo docela spát - řekl jsem si, že si to k té holi proportím. Ano, šílený nápad. Hlavně, že jsem si celou dobu říkal "Neporti se na místa, kde to neznáš!". Na chvíli jsem přestal dávat pozor a najednou čumím - obklopen bosspackem brouků s Might. "Ty vole, ty vole! Porti se, porti se! Uff... to bylo jen tak tak. Ty vole! Další brouci s Might! Fullky! Kde mám sakra fullky?!? Já umřu, já umřu... i když, nemusel bych. Ještě můžu stihnout zmáčkout esc a zachránit se. To by ale bylo proti pravidlům. Takže bych buď přežil jako srab, nebo umřel jako... no, hrdina fakt ne :D Spíš jako blbec." To bylo dilema. Přežít jako srab, nebo umřít jako blbec. "Hm... volím blbce :D" A tak jsem mrtvý blbec. Celý tenhle monolog se odehrál během jedné vteřiny, než jsem zemřel. Přesto to byla ale jedna z nejpomalejších smrtí, které jsem zažil. A co přesně mě zabilo? Merc. Jako vždy :D Abych byl konkrétní - brouky jsem zmrazil GS, ale merc už to tam bral a zabily mě blesky. Přesto to samozřejmě není pravý důvod mé smrti. To je asi jako říct, že nemoci způsobujou bakterie a viry, ale nezmínit, za kterých okolností k onemocněním dochází. Z této smrti plyne několik ponaučení:
1) Neporti se do míst, kde to neznáš!
2) Neporti se do míst, kde to neznáš!!
3) Neporti se do míst, kde to neznáš!!!
4) Když chceš jít spát, rovnou hru ukonči a neoddaluj to.
5) Pokud během hry víc myslíš na něco jiného (holku) než na hru samotnou, vypni to.
6) Nos v opasku ty fullky!

To bude asi vše... :D

Jelikož mě ale build chytnul, začínám nanovo. Snad budu mít na druhý pokus víc štěstí a rozumu :)

Přeju krásnou neděli a příjemné hraní ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC - Lady Element (Fire/Cold Sorceress)

Příspěvek od Welwet » 01.02.2015, 17:01 hod.

nemůžu si neodpustit jednu poznámku..:
je hrozně zajímavé že tak těžkej mód přichází od člověka co má tak krátkou trvalivost charů :lol: :lol: :lol:

ehm..a RIP.., koukám bereš to v poho, tak hlavně že tak :lol: ;)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: HC - Lady Element (Fire/Cold Sorceress)

Příspěvek od ZOMB » 01.02.2015, 19:05 hod.

Já vím, je to k nevíře :D
Tak jako člověk si na to lehce zvykne, na tu obtížnost... už tak dlouho jsem v Diablu nezadával příkaz /players x :D
Pak spustí vanillu, automaticky zadá /players 8 a čumí, že to je lehčí jak mod na /players 1 :D
No a pak to je o tom, že podcením situaci, a rip je na světě...
Nutno dodat, že hrát svůj mod HC, tak nemám moc šanci... to by byla životní challenge :D

Děkuju :)
A jo, v poho... zrovna se brodím prvním aktem, jak ten je otravný :D
Až budu mít zas GS, to už to hezky pojede... hlavně se ale zas nesmím přeceňovat :)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Lady Element (Fire/Cold Sorceress)

Příspěvek od Fraxinus » 01.02.2015, 23:52 hod.

To je škoda, že tvůj příběh skončil....ale je dobře, že novej začíná. Tamté budiž lehká zem v podzemí, této nynější hodně štěstí.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: HC - Lady Element (Fire/Cold Sorceress)

Příspěvek od RIP » 02.02.2015, 14:06 hod.

Jak pisou kolegove, skoda, ale nova soso se urcite dostane mnohem dal ;)

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC - Lady Element (Fire/Cold Sorceress)

Příspěvek od Welwet » 02.02.2015, 16:44 hod.

hele, já jak na to teď koukám, nevšim jsem si že by jsi měl spirit u té předchozí sorcky..a to je bohužel velkej hřích, spirit dá hodně many/life/fcr/fhr, ..bez toho se blbě portí no ;)

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Lady Element (Fire/Cold Sorceress)

Příspěvek od Dark_Deamon » 02.02.2015, 17:42 hod.

Pouštět se Sosou do bezhlavého portování skrz monstra, tak to chce FCR minimálně 63%, ideálně pak 105%. Vše míň značí velkou pravděpodobnost ripu.

Jinak jako cold podporu pro Hydry bych zval klasiku => Frozen Orb, kterej prochladí monstra na velmi dlouhou dobu. Tím pak zbyde kvanta bodů na tunění tříhlavé saně :) Takhle mi to přijde, jako pizdění obou elementů, protože každej bude mít dmg tak na polovině svého potenciálu.

Ale tak je to tvé hra, tvůj boj ;) :D
Napsat jsem to ale musel :green:
GL ;)

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: HC - Lady Element (Fire/Cold Sorceress)

Příspěvek od RIP » 02.02.2015, 18:22 hod.

Z mych zkusenosti je proste 65% malo (63 nebo 65 je z pohledu hry jedno :lol: ), minimalni breakpoint beru 105%, a to idealne jeste s dalsimi defenzivnimi abilitami, jako jsou cold armory, redukce dmg atd, na slepe porteni v HC nutnost (a to beru maximalne vybavene chary a behani nejakych lokaci - pri jednom pruchodu hrou je to hooodne vo hubu)

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC - Lady Element (Fire/Cold Sorceress)

Příspěvek od Welwet » 02.02.2015, 19:25 hod.

já souhlasím s oběma, ale es + spirity dokážou pochytit aspoň ty lihting a novu a tak no :)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: HC - Lady Element (Fire/Cold Sorceress)

Příspěvek od ZOMB » 02.02.2015, 19:35 hod.

Tak... první akt za mnou, mám skoro level 20 :)

Fraxinus: Děkuju :)

RIP: Děkuju, snad už budu mít víc rozumu a nezklamu ;)

Welwet: Nojo, však já si to u té minulé ještě ztížil tím, že jsem nepoužíval RW :D ;)

Dark_Deamon: FCR jsem měl celkem... 25% Stealth + 29% Spirit + 10% rare ring + 10% amul = 74% FCR
Nevím, jestli by mě vyšší hodnota zachránila, je to možné... každopádně to teď už nebudu tak podceňovat :)
Jinak děkuju za postřeh, asi nejsi jediný, koho to napadlo... základ tohoto buildu je GS kvůli tomu, že mrazí monstra totálně (Freeze), ne jako FO. Blizzard pak ještě prodlužuje dobu zmražení GS. Tyto dva skilly jsou skvěle synergiemi provázané právě pro tento build - GS na mražení (Freeze), Blizzard na dmg. K tomu chci ještě jeden element, a nejlépe mi vychází právě Hydra. Ano, kdyby mi šlo o maximální dmg, volím FO. Mi jde ale o Freeze, a to je to, co dělá tenhle build zajímavým. Freeze + Hydra je super kombinace, která mě fakt baví :)
Že dmg nebude maximální... to nějak přežiju :D ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Lady Element (Fire/Cold Sorceress)

Příspěvek od Dark_Deamon » 02.02.2015, 19:41 hod.

Tak Normal+NM asi prča bude. Ale mám takovej pocit, že tím, že Hydra nebude mít žádnou podporu ze synergií => bude celkem slabota, tak se to na Hell zvrhne s podpůrného na permanentní cast Blizzardu.

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: HC - Lady Element (Fire/Cold Sorceress)

Příspěvek od ZOMB » 02.02.2015, 20:12 hod.

No, uvidím... jestli se na ten hell vůbec dostanu :D
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Lady Element (Fire/Cold Sorceress)

Příspěvek od Fraxinus » 03.02.2015, 15:55 hod.

Ono je pravda i to, že třeba FO se na max dmg musí umět používat....pokud kouli někdo pošle někam do zádele, tak sice nějaké škody udělá, ale když ji pošle někdo špatně, zbytečně plýtvá nejen manou, ale i potenciálem kouzla. A jinak nesouhlasím s tím, že hydra bez synergií není zabiják. Na pl1 to určitě vadit na hellu nebude - vlastní zkušenost.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: HC - Lady Element (Fire/Cold Sorceress)

Příspěvek od ZOMB » 04.02.2015, 22:15 hod.

Uvidím. Myšlenka je taková, že to stačit bude :D
I kdybych ji měl používat jen na zabíjení cold immune... myslím, že to bude solidní zabiják.

Jinak jsem právě zabil Mepha, level 29. Zatím jde vše dobře a stejně jako u té minulé, hra je stále lehčí a lehčí... hlavně si to nesmím nechat stoupnout do hlavy. Až budu mít dokončený celý normal, něco zase sepíšu ;)

Do té doby se mějte krásně a přeju příjemné hraní ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Maarshjaz
Gorebelly
Příspěvky:316

Re: HC - Lady Element (Fire/Cold Sorceress)

Příspěvek od Maarshjaz » 04.02.2015, 22:34 hod.

Pic zombe, já dohrál normal ted, co zkusit pak dát pár nájezdů v nm na někoho z bossů? :)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: HC - Lady Element (Fire/Cold Sorceress)

Příspěvek od ZOMB » 05.02.2015, 06:44 hod.

Ahoj,
myslíš společně nebo každý sám? :D
Já teď budu běhat Pindla (normal) alespoň do lvlu 45, na NM asi budu běhat trochu Mepha... a pak zase Pindla :D
...jestli do té doby neripnu :D
Multiplayer by ale se mnou asi moc nešel, jelikož hraju dost nastřídačku... pět minut jo, pak dalších pět minut nic...

edit: Act 4 hotov, aktuální stav nalezených věcí - 10 setových / 0 unikátních :D
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: HC - Lady Element (Fire/Cold Sorceress)

Příspěvek od ZOMB » 05.02.2015, 22:58 hod.

Tak, dneska jsem trochu popojel... trochu víc popojel :D
Level 58, za sebou mám celý normal a první dva akty NM... příběh napíšu zítra, máte se na co těšit ;)
Pro nedočkavce... můžete se podívat do alba, a nejlepší drop doposud je bezkonkurenčně tento milášek :love: :love:
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „HC příběhy“