HC - Maxim, Paladin bez skillu

Moderátor:Dark_Deamon

RIP
Warlord
Příspěvky:2860
HC - Maxim, Paladin bez skillu

Příspěvek od RIP » 02.02.2015, 13:59 hod.

Je mi cti, Vazeni pratele, Vam predstavit cviceneho gladiatora ze skoly slavneho Proxima, a to Maxima Decima Meridia, cerstveho drzitele titulu Destroyer...

Jak jiste uz vsichni vite, po zkaze mych charu v turnaji jsem se rozhodl, ze zkusim dalsi vyzvu, a tou je postava, ktera NESMI davat zadne body do skillu...A protoze generator nahodnych cisel rozhodl za me, padla volba na Paladina...Uprimne, je to asi jedna z nejhorsich moznosti, protoze Paladinske skilly jsou prevazne o Combat skillech (cti Zeal :lol: ) a nejake Offensive aure...Coz je v tomto pripade samozrejme cesta vedouci do slepe ulicky, protoze jen tezko je clovek schopen dat dohromady vybavu, ktera by bez synergii a tvrde investice do techto skillu umoznovala alespon trochu realny boj...Ale stale jsou tu i jine cesty, jak bojovat a prezivat a tech jsem se samozrejme snazil vyuzit...

Aby bylo toto intro kompletni, tak jen pro uplnost zminim (ikdyz to urcite uz vsichni vite), ze hraju stylem p8/p8/p3 (Normal/NM/Hell), zadny prehoz veci, mam zakazano pouzivat ESC pro zachranu pred smrti, jedna se o full clears (tedy vybiti vsech monster vsude) a single pass (tedy zadnou lokaci po jejim vycisteni jiz nesmim znovu navstivit - tedy zadne najezdy)...Verim, ze kdyz se dva predchazejici odstavce spoji dohromady, tak Vam bude jasne, ze to neni zadna hracka, a to ani v Normal obtiznosti...

Ted k vlastni obtiznosti Normal - no ze zacatku je jedno, jestli nejake skilly pouzivate nebo ne, monstra padaji i na p8...Ale uz v prubehu 1. Actu zacina byt jasne, ze ta dmg bude brzo pateticka, a ze vetsinu prace bude delat merc...Abych rekl pravdu, tahle myslenka se mi moc nezamlouvala, a tak jsem doufal, ze stestena bude stat pri Maximovi v podobe super dropu, ktere by mu umoznili bojovat tak, jak to jeho natura vyzaduje...A jak za chvilku uvidite, to stesti mel, ikdyz musim rict, ze jsem ho radne podporil od zacatku koncentraci na MF a GF ability...

Popravde, to brzke zamereni na hledani vice a lepsich veci, a take zlata, zacalo fungovat temer okamzite, az jsem byl sam prekvapeny, jak moc... No posudte sami - hned v A1 padl Cleglaws stit (ten padl v prubehu Normalu dokonce 3x!!!), Andariel pak ve stejnem Actu dodala rukavice z teze sady a vrcholem byl tento mec ze Swampy pitu (a pak ze je tam hloupost lezt :lol: )...Cela Cleglaws sada, a uz ve tretim Actu Normal!!!Pokud by tu byl nekdo, kdo netusi, tak tyto uzasne kousky davaji dohromady 35%CB, zbrani se pridava dmg za lvl a ma to dokonce i 15% all res - no proste supr, obzvlast na Bossaky...O ucinnosti tohoto komba se nejdrive presvedcil Mephisto, pote Diablo - zde jeho drop :love: a nakonec i treti bratr, Baal...Ten koneckoncu nadelal vic problemu nez jeho slavnejsi bratr, a ti pres fakt, ze byl zpomalen ne o 25, ale o 75%...

Jak vidite, na Bossy je Maxim skvele vybaven, a bylo to znat, jak uz jsem psal, Diablo na p8 padl za mene jak tri minuty!!Dale bych rad take zminil ,ze za celou obtiznost Normal nezemrel ani jeden merc, tedy nejdrive roguna, jejiz jmeno uz si nepamatuju, a pak Blessed aim merc Leharas...Asi se divite, proc zrovna tento merc, inu byla to jedna z mala moznosti, jak si zajistit od zacatku vysoky AR a moci take bojovat ...

Nez se vrhnu ke zbytku vybavy, rad bych ukazal jeste par zajimavosti, a to predevsim tento nozik - to jako v Normalu?! - dale pak runy DOL, SOL a jednu ze tri AMN...Padlo toho mnohem vic, ale nechce se mi to vsechno vypisovat, takze vsechny screeny najdete zde, pokud byste meli zajem ;)

Dalsi velmi dulezitou soucasti, no dokonce mozna jeste dulezitejsi nez hledani, bylo nakupovani veci - a to konkretne charges skillu na itemech - predevsim necro prokleti, zacal jsem Dim Vision a pokracoval pres Life tap, Terror, Attract, ale take Weaken a Confuse...Samozrejme cim dale ve hre jsem byl, tim vyssi lvl charges se na itemech objevoval a proto jsem tyto pomocne hulky stale obmenoval...Dale jsem zabrousil i ke kouzelnici, kde jsem ziskal Glacial spike a hlavne Teleport....

Musim rict, ze kazdy se stale uci, a tahle postava ma nesmirnou vyukovou hodnotu, protoze me naucila, ktere situace se hodi pro ktera prokleti...Napr. Attract byl skvely proti Frenzy lordum ( vim, zde je Dim vision, ale az po pouziti Attract na jednoho miniona , toto byla nejhorsi situace v Normalu, protoze me zde blokli pote, co vybehli z Evil urn ) spolecne s Dim vision ci Life tap, ale napr. u kravek bych ho rozhodne nedoporucoval pouzivat, protoze Vam pritahne monstra z cele mapy, dale Dim Vision ne jen na strelce, ale i na preruseni AI nepratel pote, co v A5 zacali totalne ignorovat merce a sli vsichni po Maximovi atd...Proste kombinace ruznych kouzel, jediny problem je v tom, ze by Maxim potreboval snad ctyri weapon switche, aby mohl pouzivat vse, co potrebuje ;)

To je prozatim asi vse, pokud jsem na neco zapomnel, tak to doplnim, od teto chvile uz budu psat progress daleko casteji, protze ocekavam, ze bitvy budou jeste delsi, a doted byly dlouhe az hruza :lol:

Piste, komentujte, lamentujte, vse vitano ;)

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Maxim, Paladin bez skillu

Příspěvek od Fraxinus » 02.02.2015, 17:09 hod.

Tož super, že mise z 1/3 splněna. :) A hodně štěstí do dalších soubojů....jen jeden drobný detail: neprojížděl jsem všechny screeny, ale tys vůbec později už nepoužíval žezla s +skilly k paladinovým dovednostem?
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: HC - Maxim, Paladin bez skillu

Příspěvek od RIP » 02.02.2015, 17:15 hod.

Ne Fraxi, nepouzival, k cemu taky?Ta trocha dmg, co by to mohlo dat je stejne k prdu, jedine, co se da pouzit i dale je asi Redemption, mozna Conversion, a to jen v urcitych situacich, ale na tyto situace uz mam jina reseni...Jak rikam, Paladinske skilly jsou v tomto snazeni na nic...Tedy, pouzival jsem scepter s +3 Holy fire jen na zacatku, jinak nic...Bohuzel nikde nenajdes nic +Holy shield, to by se siklo, ale nic takoveho prakticky nejde sehnat...

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Maxim, Paladin bez skillu

Příspěvek od Fraxinus » 02.02.2015, 18:44 hod.

Jde, ve Scepteru. A na předcast stačí obyčejnej s +3. Zbytek jestli máš, tak +skilly s tím udělají krásný proces. :)

No, jinak jestli budeš na NM zase kupovat žoldáka, zvážil bych být tebou variantu Rogue s lukem s RW Edge.....thorns aura bude dobrý a obstojný zabiják, a její inner sight už bude mít takovou úroveň, abys nemusel mít tolik problémů s AR.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Maxim, Paladin bez skillu

Příspěvek od Dark_Deamon » 02.02.2015, 19:30 hod.

GL kámo. Toto vypadá na zajímavou prasečinku :D Jsem zvědavej na pokračování ;)

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: HC - Maxim, Paladin bez skillu

Příspěvek od RIP » 02.02.2015, 20:24 hod.

@Fraxi: Hmm, nejsem si vedom, ze bych nekdy videl tenhle skill na scepteru, mno budu to zkouset, stejne nakupy zabiraji spoustu casu ;)

@DD: Diky kamo, budu se snazit ;)

Edit: Ted jsem si vzpomnel, ze jsem Fraximu neodpovedel :lol: , poterebuju zivej stit, takze merc z A2 je jedina moznost, ale uz v Normalu jsem mel v planu slozit Edge pro Maxima, jednak kvuli levnejsimu nakupu, jednak na podporu mercova boje versus undead a deamons ;)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: HC - Maxim, Paladin bez skillu

Příspěvek od ZOMB » 02.02.2015, 20:56 hod.

Přeju hodně štěstí a hlavně dobré dropy ;)
Byl bys fakt frajer, kdybys to dotáhl na guardiana... ale víš sám, jak to dopadlo s Maximem... to tě ale nesmí odradit ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: HC - Maxim, Paladin bez skillu

Příspěvek od RIP » 02.02.2015, 21:18 hod.

Dik, no vnitrne clovek tak nejak vi, co ho nejspis ceka, ale tak nadeje umira posledni ;)

Jinak jsem prave docistil Blood moor a Den of evil na p8, a ani to nebyla sranda, musim najit tu spravnou strategii...A take jsem vyzkousel tu taktiku s Edge bow na Maximovi, a je to ne ne, resy hluboko v minusu a dmg zalostnej, i proti demonum a undeadum...

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC - Maxim, Paladin bez skillu

Příspěvek od Welwet » 02.02.2015, 22:09 hod.

gl ripe...;)

já bych zkusil nejlépe nějakej scepter + fana,holy bolt , pala skilly , might merce a to je potom samostatná bitevní jednotka takovej merc, ale už si vůbec ani nejsem jistej jestli fana na sceptru může bejt :lol:

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Maxim, Paladin bez skillu

Příspěvek od Dark_Deamon » 03.02.2015, 00:31 hod.

Welwet: Fana na Scepteru ano.

A co zkusit RW Delirium? Kdyby teda padla Ist :) Jen teda pořádně nevím, jak vlastně toto RW funguje. Nikdy jsem ho nenosil. Ale mám pocit, že pro melee chary není špatný.

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: HC - Maxim, Paladin bez skillu

Příspěvek od RIP » 03.02.2015, 06:59 hod.

Myslim, ze Vam to porad uplne nedochazi...Pri nemoznosti davat body do skillu muzu mit nejlip tak 5-7 lvl cehokoliv, samozrejme jednodussi je to s Holy shock/Holy freeze nez s Fana - tam bych potreboval i zbran se slusnou dmg, navic nesynergizovane a tudiz ten vystup dmg uz by byl pateticky i v NM, natoz v Hell...Pokud najmu mightera, tak se vzdam moznosti bojovat sam, protoze bych nemel AR ktery mi dava Blessed aim merc, jedina moznost by byla ITD zbran, coz by fungovalo na moby, ale ne na Bossaky, a navic bych musel mit velkou kliku a neco takoveho najit ;) Je to proste mnohem slozitejsi, nez to na prvni pohled vypada...

Edit: Ad Delirium, ja Vam nevim, skilly na kontrolu mam na hulkach a navic to tak muzu lepe kontrolovat, a jak uz jsem psal v jinem threadu, obcas se mi stavalo, ze mi Delirium skopavalo hru, v tomto pripade absolutne netusim proc....Zatim moji ultimatni zachrannou brzdou jsou charges z Nadir RW (CoS na vysokem lvl), je to sice drahy jak prase, za jedno vyvolani zaplatim tak 10k, ale za ty prachy to stoji ;)

Edit 2 : Pokud jste nekoukali na screeny, tak tady je jedno hezke foto ci dve - uprostred toho chulu kravek je merc, a zatim vzdy prezil ;)

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: HC - Maxim, Paladin bez skillu

Příspěvek od RIP » 03.02.2015, 10:45 hod.

Jsem tu s dalsim progresem....No musim rict, ze tento charakter uz ted napina mou trpelivost na maximum, protoze dnesni dopoledne (asi 2 a pul hodky) jsem cistil Cold Plains, Cave, zahradku s Blood raven, Mausoleum + Kryptu a ted naposledy Stony field...Zadny rychly postup, ale mnohdy bitva o kazdy centimetr...Merc uz to bohuzel jednou nerozdychal, a to kdyz po vstupu do Cave lvl1 nas napadl bosspack lucistnic s Extra strong/Fire enchanted, bohuzel jsem byl prilis pomaly s najetim Life tap, pripadne fullkou :-x ...Ne, ze by na tom nejak zvlast zalezelo, muzu ho normalne ozivovat, ale zamrzi to, kdyz prezil Normal bez uhony...

Blood Raven byla v pohode, daleko horsi to bylo s jeji sestrou v Cave...Nastesti se mi ji podarilo oddelit od jejich kamosek, a cela situace byla zachranena, hlavne take diky Spirit shroud armoru na mercovi, ono kdyz ho nezmrazi, tak maji po srande ;)

Jinak to byly predevsim tuhe reze se zombiky, tedy tady (fana + extra fast), tady ( double enchant), tady (Stoneskin LE), a pote take v Crypte (Spectral hit + Extra strong) a znovu v Crypte (Spectral hit + CE)...Za zminku stal take vstup do Stony field, kde jsem celil hned ctyrem Bosspackum kousek od sebe, jednim z nich byl tento...

Co se tyce dropu, tak bohuzel nic moc, padla jedna SOL, ale zadna 4 socketova polearma ani SHAEL, ktere bych zoufale potreboval, Countess dala Milabregas stit a padnul take druhy Griswolds edge a tato kuse, tedy nic, co by vyrazne Maximovi pomohlo...No jedeme dal, uvidime, co za zlotrilosti na nas D2 prichysta ;)

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Maxim, Paladin bez skillu

Příspěvek od Fraxinus » 03.02.2015, 16:01 hod.

No, pořád je to ještě lepší, než kdybys to měl bez skilů ručně řezat se soso.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: HC - Maxim, Paladin bez skillu

Příspěvek od RIP » 03.02.2015, 16:13 hod.

Tak to si dovolim nesouhlasit - tohle neni o boji zblizka a prave sosa je jeden z nejsilnejsich charu - u ni totiz staci tri skilly - Glacial spike na zmrazovani, Static field na poskozovani a Teleport na pozicovani sve i merce...On takovy static na 5 lvl a Glacial to same nadelaji hoodne bordelu a problemu nepratelum - co se nehybe neni nebezpecne...Jen se podivej na tento turnaj na inc a uvidis, ze nej chary jsou sosa a necro - proc asi?! :lol:

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Maxim, Paladin bez skillu

Příspěvek od Fraxinus » 03.02.2015, 16:18 hod.

no jo, já zapomněl vlastně. :D
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: HC - Maxim, Paladin bez skillu

Příspěvek od RIP » 03.02.2015, 16:20 hod.

Na jednu stranu se Ti ani nedivim, taky porad zapominam, ze smim ozivovat merce, kupovat lahvicky a nakupovat :lol: ;)

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Maxim, Paladin bez skillu

Příspěvek od Fraxinus » 03.02.2015, 16:21 hod.

Každopádně si dovolím jeden návrh, a to mít aspoň na switchi žezlo se skillem conversion. Věř mi, hodně ti to usnadní práci, zvláště u bossů, které jsi sám označil za problémové.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: HC - Maxim, Paladin bez skillu

Příspěvek od RIP » 03.02.2015, 16:27 hod.

Mno, asi vim kam miris, jenze nez se mi nekdo zkonvertuje, uz muze byt merc mrtvy, a to rozhodne nechci, moje standartni taktika je Life tap + rychle pouziti General Tan don li Ga na vsechny monstra v packu, jak jsou pomali, tak uz to neboli a merc to v pohode s Life tap ustoji, jen obcas pouziju jeste flasku...Ale asi by stalo za to tu konverzi zkusit v okamziku, kdy celim multiple packum, ale to na druhou stranu uz dela Attract na hulce...Mno uvidim, cim vic moznosti, tim lip ;)

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Maxim, Paladin bez skillu

Příspěvek od Fraxinus » 03.02.2015, 16:32 hod.

A v generálovi doufám, že máš eth.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: HC - Maxim, Paladin bez skillu

Příspěvek od RIP » 03.02.2015, 16:41 hod.

Eh, ehmm, ne :lol: Tak nejak jsem se nedokazal rozhodnout, na co pouzit socket quest, a tak jsem ho nakonec pouzil na Cleglaws stit :oops: , abych do nej vrazil PDiamant a mohl ho tak pouzivat v NM co nejvic, jinak by ty resy byly zoufaly...Ono, zatim neni problem se trefovat diky mercove aure ;)

Odpovědět

Zpět na „HC příběhy“