HC - Meat Cutter (fury druid)

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334
HC - Meat Cutter (fury druid)

Příspěvek od ZOMB » 17.07.2018, 23:17 hod.

Zdravím!

Jak jsem slíbil, zakládám nový příběh, tentokrát půjde o druida zaměřeného na skill Fury a podpořený Dire Wolfy.

Jméno: Meat Cutter
Level: 75 :dead:
Build: viz níže
Styl hry: HC untwinked
Pozice: Rogue Encampment (Hell)


Plánované rozložení skillů:
20 Fury
20 Lycantropy
20 Werewolf (maxováno jako poslední)
20 Summon Dire Wolf
20 Oak Sage
4 Feral Rage
1 Summon Grizzly
zbytek prereq

Strategie - vše se točí kolem skillu Fury. Je to jako Zeal, nicméně tento útok je přerušitelný a má naprosto šíleně vysokou dmg. Jelikož chci, aby hra odsýpala, budu se snažit o eliminaci všech možných přerušení - využiju toho, že Druid je velmi svižný s obouručními zbraněmi (jmenovitě palicemi, polearmy a sekerami), takže se omezím pouze na tyto zbraně. Nebudu tedy nosit štít, tudíž nehrozí přerušení od blocku. Tím ztrácím ale jistou životaschoponost - proto 20 bodů do Lycantropy a Oaka. Tím získám mnoho a mnoho života a tím pádem i další výhodu - do hit recovery mě jen tak něco nedostane. Další zdroj přerušení značně snížen.
I tak se nicméně budu snažit o to, aby mě monstra zasahovala co nejméně - proto u sebe budu mít 3 Dire Wolfy. Proč ne Grizzlyho? Ten sice hodně vydrží, nicméně při 20 bodech v Dire Wolfech a Oakovi jeden vlk vydrží také hodně (alespoň dle mých výpočtů) - rezistance 85%, život kolem 2000... v praxi by mohli fungovat jako "meat wall", já bych se mohl skrývat za ni (tedy vlky a mercem) a mohl kosit monstra okolo díky pěkné zbrani s vysokým rangeadderem (například pěknou polearmou).
4 body do Feral Rage budou stačit, life steal se bude hodit jako sůl.
Naposledy upravil(a) ZOMB dne 08.08.2018, 20:45 hod., celkem upraveno 1 x.
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Bemik
Minion of Destruction
Příspěvky:917
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Dark Wood

Re: HC - Meat Cutter (fury druid)

Příspěvek od Bemik » 08.08.2018, 12:12 hod.

Zdravím, přesně tohoto sem vloni dohrál. A od té doby upřímně pro mě nemá grizzly místo. Obklíčenej medvěd nemá využití a stejně pojde. Řada 3 vlci, merc a druid si krádně rozloží nepřátele a tím i dmg. Vlci vůbec neumírají na ele dmg a zvlášť na hc se skvěle pletou pod nohy potvorám. Když dudu neustává facky a zahájí potupný ústup sprintem. Vlci se spamují hned za ním a vrhají se do cesty stíhajícím potvorám.
Zapoměl si zohlednit jednu super vlastnost, která se hodí především, když máš menší dmg. Vlci trhají mrtvoly na zemi a ty nejsou dále využitelní pro oživení, odpálení. V každým aktu se takhle nějaký mrtvoly nemile oživují nebo jinak zužitkovávají.

Když sem tohle jel já, dával sem začátku maximum bodů do dire wolfs. Jako tanci ustojí vymaxovaní po celej NM aniž by umírali a jejich dmg i tady stačí, než seženeš nějakou slušnou rákosku.
Hodně štěstí, budu napjatě sledovat postup.
"Do what you fear and the death of fear is certain."

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Meat Cutter (fury druid)

Příspěvek od BliiNky » 08.08.2018, 15:28 hod.

Gud lak . Já teď dojel 3 nekromancery současně - příběh bude. Pak to začnu hoblovat s méďou. Tady je spoiler :D

Obrázek

Uživatelský avatar
Bemik
Minion of Destruction
Příspěvky:917
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Dark Wood

Re: HC - Meat Cutter (fury druid)

Příspěvek od Bemik » 08.08.2018, 16:16 hod.

Dej si na hlavu Iron maiden kletbu a užijete si to oba stejně ;)
"Do what you fear and the death of fear is certain."

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Meat Cutter (fury druid)

Příspěvek od Dark_Deamon » 08.08.2018, 16:46 hod.

Bemik píše:
08.08.2018, 16:16 hod.
Dej si na hlavu Iron maiden kletbu a užijete si to oba stejně ;)
:green: :green:

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Meat Cutter (fury druid)

Příspěvek od BliiNky » 08.08.2018, 18:35 hod.

Jedině Attract, ať je to aspoň pořádnej grupáč <3

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Meat Cutter (fury druid)

Příspěvek od Fraxinus » 08.08.2018, 18:49 hod.

Teda vy jste nemravný. :green: :green:

Medvěd je dobrej tak akorát na akt bossy, jinak jak píšou ostatní, pomalej a na nalákání potvor příliš nespolehlivej.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Meat Cutter (fury druid)

Příspěvek od BliiNky » 08.08.2018, 20:13 hod.

Zrovna jsem dohrál na HC mellemancera. Pokud jde dohrát i taková rákoska, musí jít všechno :D

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Meat Cutter (fury druid)

Příspěvek od Dark_Deamon » 08.08.2018, 20:16 hod.

BliiNky: Tak si zkus Impale Amu :D

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: HC - Meat Cutter (fury druid)

Příspěvek od ZOMB » 08.08.2018, 21:29 hod.

Za takovej nemravnej offtopic byste zasloužili od tohohle medvědodlaka Taunt, pak už by si s váma poradil :green: :twisted:

Jinak k příběhu:
Postup skrze normal a nighmare byl vcelku jednoduchý. Akorát u ancientů (na normalu) nastal takový zvláštní bug - ancientům jsem neuděloval skoro žádné dmg (a to jsem měl slušnou zbraň), zobrazované dmg vysoké, reálné dmg téměř nulové, to samé sání. Nějak je merc a vlci rozsápali, ale čuměl jsem, proč jim nic nedělám. To samé pak ve WSK. Stačilo pak jen znovunasadit zbraň a už to bylo v pořádku, ale trochu mě to teda znejistilo a říkal jsem si, jestli ti ancientové mají tak brutální resy na fyzické dmg :D

NM hellforge potěšila, dala Fal.

Na hellu přišly první větší problémy. Insight v polearmě Bill byl už moc slabý, naštěstí brzo padl bílý Thresher, který se přes socketovací recept vyvedl. Zbývalo tedy jen někde splašit Ko runu, abych si mohl uvařit Obedience, proto jsem zamířil do NM LK, kde jsem se brzy dočkal.

Když jsem se pak vrátil zpátky na hell, spawnul se mi Diablo klon. No, ten Annihilus by se hodil, nešlo odolat. Měl jsem slušné vybavení, s Oakem téměř 3000 života, life tap hůlku, maxlé vlky, maxlé resy... tak jsem si říkal, že se aspoň podívám, když to bude moc nebezpečné, uteču. Asi už víte, kam tím mířím... doběhl jsem k němu, během zlomku vteřiny všechno mrtvé, včetně mě. Nechápu. Hlavně že s assassinkou, se kterou jsem neměl ani 1000 života, to šlo úplně hladce :roll:
Každopádně je to moje blbost, zase jsem podcenil klona. On se fakt nezdá...


Jinak celkové dojmy z tohoto buildu - vlci jsou fajn, jak píše Bemik a Fraxinus. S Oakem něco vydrží, hlavně elementální škody, protože asi na 18. levelu skillu dosáhnou 85% odolnosti. Zároveň se dali použít na částečný crowd control vyvoláváním na požadované místo.
Fury jsem ale popravdě čekal o něco silnější. Možná to ale bylo jen pomalostí zbraně, s Tomb Reaver by to bylo něco úplně jiného.
Celkově mi ale chybělo nějaké plošné poškození, lepší crowd control... ale možná jsem jen ze své oblíbené assassinky moc rozmazlený :D
Hra tak byla na můj vkus nudnější, ohnivý medvědodlak byl rozhodně zajímavější, určitě se k němu ještě vrátím, například v zimním MF turnaji.

Jinak se omlouvám za pozdější report - byl jsem ze smrti postavy na sebe tak naštvanej, že jsem si chtěl oddychnout se svým WW barbem s full IK setem, jenže když jsem si chtěl zajít do a3 templu pro knížku, narazil jsem na Extra Strong + Extra Fast + Cursed Sarinu, u které jsem se v klíčovém momentu bitvy překlikl, místo War Cry na omráčení jsem Leapnul (Leap Attackem, takže to monstra ani neohodilo) a další RIP byl na světě. Tak jsem si po tom všem musel dát na několik dní od Diabla oddych, nechtěl jsem zrakvit i další svoje postavy :D

Tím to bude ode mě vše. Jak jsem se zmínil v tématu o modu, uvažuju o dalších HC příbězích, tentokrát už ale ne ve vanille, ale právě ve vyvíjeném modu Skiller, kde je mnohem větší různorodost buildů. Budu jedině rád, pokud mě budete číst a sledovat i nadále :)

Mějte se pěkně a přeju příjemné hraní ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:823
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world

Re: HC - Meat Cutter (fury druid)

Příspěvek od Slw » 09.08.2018, 08:43 hod.

no oak byl na jakém lvlu? imho hlavní problém byl, že nebyl IAS ve zbrani-to píšeš i Ty (WIAS je pro lykany zásadní v breakách). sice thresher, ale... rip warrior
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: HC - Meat Cutter (fury druid)

Příspěvek od ZOMB » 09.08.2018, 11:13 hod.

Body jsem po Fury a vlcích rozděloval mezi Oaka a Lycantropy, aby právě nehrozilo to, že Oak chcípne a já budu namydlenej. S Oakem jsem tedy měl cca 2700 life, bez něj cca 1700.
Rychlost ptočení jsem se snažil mít co nejvyšší, ale ono se s tím moc dělat ani nedá, protože na ryhclost útoku má stejně největší vliv zbraň, IAS na zbytku gearu se skoro nepočítá... hlídal jsem si to přes IAS kalkulator
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Bemik
Minion of Destruction
Příspěvky:917
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Dark Wood

Re: HC - Meat Cutter (fury druid)

Příspěvek od Bemik » 09.08.2018, 12:06 hod.

Jako osobně bych nešel na vysteroidovanýho rakanishu s vlkem bez alespoň 8k AR a pěti facek za sekundu.
On ten lifetab na hůlce moc nevydrží a po prvních ranách CB nedělá zázraky.

Crowd control - mě právě bavilo pohrávat si s linií. Podle rozložené merce a vlků buďto podpořit slabé místo přesumonováním jednoho vlka nebo vyplněním slabého místa vlastním tělem. Potom prolamovat na kraji a postupně obkličovat zbytek (třeba bosspacku nebo championů).
Ale jasný, že to někomu nepříjde tak záživný.

Každej měl období, kdy to prostě umírá z haluzí. Za mě 3 za jeden týden (60-70 lvl před koncem hell)
Většinou pak zakládám odvetnej tým.
"Do what you fear and the death of fear is certain."

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Meat Cutter (fury druid)

Příspěvek od Dark_Deamon » 12.08.2018, 21:09 hod.

Rip a rip.

Odpovědět

Zpět na „HC příběhy“