Necro summoner (D2R HC příběh)

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
PPoe
Fallen Shaman
Příspěvky:58
Necro summoner (D2R HC příběh)

Příspěvek od PPoe » 03.10.2021, 18:49 hod.

Diablo je moje stará láska a přesto jsem v D2 vlastně nováček. Daleko víc jsem ale hrál D1 a dvojku potom už s modama (Avalon). A nikdy jsem pořádně neproniknul do všech systémů hry. Pamatuju se, že když jsem to hrál poprvé, ještě jsem ani nerozuměl anglicky, šíleně mě štvalo, že se po vypnutí a zapnutí hry obnoví všichni nepřátelé a považoval jsem to za úplnou blbost :-D. Ale časem jsem si hru zamiloval.
Nikdy jsem jí ale nedohrál.
No a s vydáním D2R jsem se rozhodl do toho skočit po hlavě a rozjet to rovnou na HC. Srabácky jsem udělal výzkum o nejvhodnějších postavách a protože necra jsem nikdy předtím nehrál, padla volba na summonera.
Hru hraju v základní verzi, na offline solo selffound, bez modů (ale hned jak bude nějaký na větší truhlu, jdu do něj. Jsem sběratel, chci mít od každého setu a legendárek jeden kus v truhle:-D)

Jméno: Necron
Level: 77 RIP, znovuzrozen (stejný build levelovaný odznova) a nyní lvl 83
Postup: Act 5 Hell
Build: 20 Raise skeleton, 20 Skeleton mastery, 1 Cly golem, 1 Golem mastery, 1 Summon resist, 5 Bone armor, 20 Corpse explosion a po jednom bodu v kletbach Amplify damage, Weaken, Terror a Decrepify.
po bodu mám i v Bone wall, Bone prison a Bone spear, ale to je asi zralé na respec, vůbec mi nedává smysl tu něco mít. Bylo to v jednom buildu co jsem si z něj vzal prvotní rozvahu jak to stavět..

Procházím hru hodně opatrně, chodím tak, že čistím mapy kompletně a abych je měl všechny plně odkrytý. Z paměti popíšu jak to šlo doteď, dál pak už bude popis aktuální a mnohem detailnější:

Act 1 Normal:
Všechno šlo jako po másle, Andariel ani moc nedělala problémy.

Act 2 Normal:
Duriela jsem se hodně obával, dříve jsem hrával hlavně za kouzelnici a pamatuju si, jaký jsem s ním míval problém. tak jsem se docela připravil a vybavil a bylo to úplně v pohodě.

Act 3 Normal:
Mephisto úplně bez problémů.

Act 4 Normal:
Z Diabla jsem měl taky obavy, na první pokus mi hned lehly všichni minioni i žoldák. Ale jen co jsem našel jak se otevírá žoldákův inventář a dal mu nějaké vhodné vybavení, poddal se docela v pohodě. Pořád jsem dával golema, kterého hned zabíjel. Ale díky tomu se nevěnoval kostrám a pomocníkovi a šel k zemi.

Act 5 Normal:
Až po Baala v pohodě. Ten mi ale hodně zatopil. Ne že by mě zvládnul ohrozit, ale kostry padaly dřív, než vůbec dostal nějaké poranění. Po hledání inspirace na webu jsem se dočetl o nutnosti kletby decrepify. V kletbách jsem tou dobou ještě neměl ani bod a tak jsem leveloval, hlavně na jeho minionech to šlo rychle. Mezitím jsem i trochu polepšil výbavu a bylo po problémech.

Act 1 Nightmare:
Jako nůž máslem, bez jediného problému.

Act 2 Nightmare:
To samé platí i pro druhý akt

Act 3 Nightmare:
I pro třetí. Nightmare byla doposud snažší než Normal.

Act 4 Nightmare:
Ani Diablo nezazlobil a šel ochotně k zemi na první pokus.

Act 5 Nightmare:
Vždycky když jsem začínal hrát, daljsem si kolečko Andariel, Mephisto a Diablo. A před Mephistem se taky stala jediná nebezpečná věc, která mě zatím potkala. Běžel jsem neopatrně vepředu, před hloučkem koster a potkal ty hnusný vybuchující malý kostřičky. Život šel poprvé pod půlku, já se vyděsil a honem švihal zase za krytí mých minionů.. A taky mi to připomnělo, že ve výbavě mám zatím velké nedostatky a mám hodně co zlepšovat, třeba hůlku mám pořád úplně tragickou.
Až k Baalovým minionům jsem zase procházel úplně bez problémů. U minionů mně ale čekala další infarktová situace. Stál jsem moc blízko nově spawnutým minionům (Balrogové). Štít zmizel hned a životy šly podruhé pod půlku.. Sotva jsem to rozdýchal, nakráčel jsem portálem přímo k Baalovi. Padnul bez problémů a vůbec nic pěkného mi nedal.

Act 1 Hell
Průchod byl pomalý a opatrný, zažil jsem dvakrát infarktovou situaci, pokaždé mojí blbostí, kdy jsem se dostal před kostry. Fialové full potiony naštěstí zachránily situaci.
Andariel padla vcelku bez problémů, tak ji teď farmím. Legendárky celkem padají, ale zatím nic významného co by zlepšilo mojí aktuální výbavu. Než se pustím do dalšího aktu, budu radši ještě chvíli chodit Andariel..

Act 2 Hell
Po nějaké době farmení jsem se rozhodl pokračovat. Ani ne tak proto, že bych nějak výrazně zlepšil výbavu, ale proto, že mně zlákalo pokušení jít dál.. A šlo to dobře, dokud jsem nenarazil na Maggot Lair. Tam to šlo hrozně pomalu, kostry si navzájem zavazely a prostě to bylo utrpení. Tak jsem pokračoval dál, až do doby, kdy bez splnění questu nešlo pokračovat. Několikrát můj pokus zdolat ty proklatý tunely zastavil silný boss, kterého kostry prostě nepižlaly rychleji než se regeneroval. A při posledním pokusu se to stalo, při snaze narovnat kostry tak, aby útočily dvě najednou a ne jen jedna jsem přehlédl, že je jeden červ zahrabaný v písku, vynořil se hned za mnou a odřízl mi ústup, zatímco jsem byl v dosahu bosse. Zbylo jen koukat, jak mi rychle padají životy a pak už jen ten nápis, který zná asi každý hráč HC až moc dobře.. Ale nenechal jsem se odradit. S druhým pokusem šlo všechno prakticky podobně, naštěstí jsem si ve sdílené truhle syslil potenciální dobrou výbavu přesně pro tenhle případ a to i v průběhu levelování, takže vše šlo ještě snáz než minule. A hlavně se na mně štěstěna usmála ve výrazně lepší zbradi pro žoldáka. Protože doteď byl postup prakticky shodný, nechám tu ten už napsaný a v dalších textech už vystupuje druhá reinkarnace tohoto necra..
Po splnění všeho ostatního jsem se ve druhém aktu vrátil do tunelů a opět na několik pokusů a obcházení silných bossů jsem se probojoval až dolů a konečně můžu na celé tunely nadlouho zapomenout:-D
Dál to šlo bez nebezpečí, akorát arcane Sanctuary zase byla otrava s tím, jak kostry nemohly pořádně obklopit nepřátele a navzájem si v úzkých plošinkách překážely.
Duriel padnul úplně bez problémů.

Act 3 Hell
Celkem pohodový postup byl narušen až v Kurast Bazaar, kde mi doteď nechápu proč při běžném setkání s Cantorem a jeho poskokama (ani to nebyl boss pack) najednou spadlo zdraví tak, že jsem měl baňku životů úplně prázdnou. Nějakou dobu mi trvalo si uvědomit, že ještě žiju a fialový lektvar zachránil situaci. Doteď přesně nevím, co se vlastně stalo. Kdyby na mně někdo dál útočil, jsem hned mrtvej, ten lektvar byl v nastalé panice zmáčklej dost pozdě.. Ale možná i díky tomuto připomenutí, že riziko číhá na každém kroku jsem opatrným postupem v poklidu došel až téměř do cíle třetího aktu. Stoky pod Kurastem byly nepříjemné kvůli úzkým prostorám, ale oproti červům to vlastně byla pohoda.
No a pak přišel na řadu Council.. Žoldák i kostry padaly pod plamennou smrští hyder. Ale na několikátý pokus se mi povedlo je roztahat a po jednom udolat. Stejný problém jsem měl přímo před Mephistem, cesta k němu byla opět na několik pokusů, než zbylí členové Councilu padli. Sám Mephisto nekladl žádný odpor. Na jeho farmení to ještě přes členy Councilu není, což je velká škoda, protože cestu od teleportu mám nalosovanou úplně božsky.

Act 4 Hell
V podstatě bez zádrhelu až k Diablovi. Toho jsem nejprve měl problém dát. Musel jsem si uvědomit, že se zaměřuje primárně na žoldáka a golema. A tak jsem žoldákovi našel lepší helmu, hned jak Diablo hodí plameny posílám mu růžový lektvar a když padne golem, je okamžitě vyvolán znovu. Od té doby chodím Diabla farmit.

Act 5 Hell
Postup opět bez větších obtíží, aktuálně jsem v Crystalline passage, kde mě trápí fyzická imunita a to, že jsou mi schopní poměrně snadno poslat k zemi žoldáka. Proto teď spíš běhám kolečka Andariel, Diablo a nechávám to na šanci dropu nějakého předmětu, který posune mého necra zase o kus dál.

Budu rád i za rady zkušenějších, jaký kousek a kde hledat, na co se zaměřit při zlepšování, na co si dát pozor a podobně..
Naposledy upravil(a) PPoe dne 14.10.2021, 18:43 hod., celkem upraveno 7 x.

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Necro summoner (D2R HC příběh)

Příspěvek od ZOMB » 03.10.2021, 19:01 hod.

Taky jsem svého času hrával Avalon a občas si ho z nostalgie zase zahraju :)
Jo, na dollky bacha ("ty hnusný vybuchující malý kostřičky"). U nich to není ani tak o vybavení, jako spíš o tom se jim fakt vyhýbat a držet si odstup.
Hodně štěstí ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

PPoe
Fallen Shaman
Příspěvky:58

Re: Necro summoner (D2R HC příběh)

Příspěvek od PPoe » 03.10.2021, 21:05 hod.

Doplněno info o současné výbavě a jeden level nahoru..

Uživatelský avatar
Obter!vr
Doom Knight
Příspěvky:470
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Necro summoner (D2R HC příběh)

Příspěvek od Obter!vr » 04.10.2021, 07:57 hod.

Jen tak na rychlo, co jsem viděl v truhle, tak můžeš udělat runové slovo Spirit do nějakého obyč meče, na který máš dostatek síly a obratnosti. Je to levné a dost dobré, zvláště v porovnání s cenou...jen si musíš nějak pomoc k meči, který má 4 díry na runy :)
HC grál
Normal uniques: (113/116)
Exceptional uniques: (114/119)
Elite uniques: (64/83)
Others uniques: (20/34)
Class-specific uniques: (16/27)
Normal sets: (62/62) :love:
Exceptional sets: (57/65)
Runy: (29/33)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Necro summoner (D2R HC příběh)

Příspěvek od ZOMB » 04.10.2021, 09:08 hod.

Možná ještě lepší než Spirit bude rw White
Stačí sehnat Io runu (nemělo by být moc obtížné - NM komtesa má šanci kolem 1:20, nebo nastavit /players7 a zamířit do Lower Kurastu a otevírat všechny truhly) a když se to zkombinuje s nějakou fajn hůlkou (ideálně +3 skeleton a +3 skeleton mastery, dá se sehnat u Akary na normalu), jedná se o super zbraň.
Celkově by se hodilo podívat se po ostatních runových slovech - na hlavu se hodí Lore (nebo gamblit Circlety), do štítu (ideálně hlavy s dobrými +skill bonusy) Rhyme nebo Splendor, mercovi Insight.
Ještě se hodí zvážit vytvoření Edge do luku (a poskytnout tak kostrám Thorns).
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

PPoe
Fallen Shaman
Příspěvky:58

Re: Necro summoner (D2R HC příběh)

Příspěvek od PPoe » 04.10.2021, 14:34 hod.

Nightmare dohráno, Baal padnul. Koukám jak po meči, tak ještě spíš po těch hůlkách, díky za tip!

PPoe
Fallen Shaman
Příspěvky:58

Re: Necro summoner (D2R HC příběh)

Příspěvek od PPoe » 14.10.2021, 18:46 hod.

Doplněn příběh smrti mé první postavy, levelování druhé (stejný build) a postup až do Act 5 Hell (aktuálně Crystalline passage).

Odpovědět

Zpět na „HC příběhy“