HC - čarodějka

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Uživatelský avatar
Obter!vr
Doom Knight
Příspěvky:470
Currenly, I'm playing:Diablo 2
HC - čarodějka

Příspěvek od Obter!vr » 02.12.2013, 16:05 hod.

Zdravím,

trochu si to tady upravím ať zbytečně nerozepisuju další téma ... rozehrál jsem si trochu jinou čarodějku. Časem sem třeba něco napíšu :)

Obecné informace:
☻ Postava: Sorceress
☻ Build: chci vyzkoušet FO + TS, tak uvidíme jak to půjde a jak to dopadne
☻ Úroveň: 73
☻ Titul: Conqueror

Pravidla k mojí hře:
Verze hry: 1.13c + plugY
Hardcore
untwinked
Opakované nájezdy: často >:D třeba si udělám i nějáké statistiky :lol: uvidíme
Esc zakázán
/Players x: Povoleno

Upozornění
Snažím se psát co nejkratší to jde, ale prostě pořád se nedaří :D tak omluvte občasné vykecávání :)


Jak to vlastně probíhá.

Akt 1. (N)
Hned ze začátku jsem nahodil pl8 a šel jsem mlátit zombie. Rozhodně to nebylo nic zábavného a věděl jsem, že s tím jaké chci hrát skilly to nebude zábavné dlouho, ale zakousnul jsem se do toho a prostě jsem se tímto aktem prokousal. Na první pohled neužitečná frost nova byla můj velký kamarád, protože když všechno v okolí "zmodralo" tak to bylo hnedka lehčí :) Ve stone field se na mě usmálo štěstí a konečně jsem měl čím zabíjet. Od 12. úrovně jsem konečně mohl zabíjet pomocí blesku. Bylo to znát! Do všech skillů (potřebných) jsem dal po jednom bodě, takže síla kouzel byla slabá, ale i tak jsem nepolevil a nechal jsem celou dobu pl8. Od 18. úrovně to bylo zase o něco lehčí díky glacial spike.
Cesta za Andariel na mě vyskočily 2 kousky do sbírky. Celkem rychle jsem proběhl katakomby a pak jsem se poměrně dlouho přetahoval s Andariel o to, kdo nakonec vyhraje :) Nakonec jsem vyhrál já a podle všeho jí to nepotěšilo. A ani mě to nepotěšilo.

Akt 2. (N)
I zde využívám glacial spike a řetězový blesk a čekám na vysněný level 24. Nakonec jsem se dočkal a blizzard konečně začal dělat paseku. Zatím jsem se prokousal chrámem zmijí a až to znovu zapnu tak skočím do paláce. V ruce mám toto, protože už jsem si s mečem připadal blbě :D tak alespoň nějákou tu odolnost, která se bude hodit na Duriela tam je :) a trochu many taky potěší.

Duriel padl! Cestou k němu se nestalo nic moc zajímavého, jenom ty kobky byly dosti otravné, protože tam bylo hafo koslivců .... mraky a mraky ... cestou "ve vesmíru" jsem našel štít pro drsný chlapy, takže jsem ho strčil do truhly a šel dál :) A samotný duriel mě taky neměl moc rád.

Akt 3. (N)
Už to nějáko dobu je co jsem to prošel, ale něco málo si snad pamatuju :) Zlomovej okamžik byl, když jsem se konečně dostal s FO :) Cestou popadalo pár předmětů, které jsem nastrkal do truhly a to bylo asi tak vše co se s tím dalo dělat. Zatím to vše proběhlo bez problémů a Mephisto dal jedině ten svůj šutr, který se nakonec ukázal jako užitečný :)

Akt 4. (N)
Využíval jsem sílu FO, která i s málo body udělá divy. Vzhledem k tomu, že jsem měl našetřeno spoustu skillpointů, tak jsem mohl po každém levelu rozdávat do TS, LM, CM i FO. Ale zpět k průběhu. Pomocí static field padalo vše co mělo více životů hodně rychle, ale musím říct, že praktikovat to na Diabla bylo docela adrenalinové :D Ale jako je zvykem, tento akt jsem profrčel rychle a jak jsem zmiňoval už dříve, tak kovárna potěšila. V Chaos S se to docela zelenilo, ale nic extra. A Diablo se taky moc nerozdal.... Hurá dál :)

Akt 5. (N)
Můj oblíbený akt. Zvláště proto, že se zde postava hodně naexpí. Tentokrát jsem tady moc předměty nehuntil, protože pravděpodobnost, že by mi padlo něco užitečného pro sosu jsem viděl jako dosti mizivou. Proběhl jsem to však poctivě. Sem tam padali zase takové ty základní zelené předměty a tak jsem postupně uklízel do truhly, ale občas se přidalo i nějáké to unikátní párátko. Annyu jsem zachránil, aby nám nezmrzla a cestou jsem měl radost z tohohle kamínku. Annya se relativně odvděčila. Jakmile jsem skočil k Pindlovi, tak sice něco vyplivnul, ale víckrát jsem tam nebyl. Nechtěl jsem se moc zdržovat :). Ti 3 bratří na tom kopci nedělali žádné problémy a proto mi už nebránilo nic v tom vydat se na Baala. Upřímně nejsem si moc jistej jestli to padlo v tomto aktu nebo až v 1. NM, ale dostal se mi do inventáře tento amulet. Potěšil :) ikdyž né pro tento char, ale i tak jsem ho uschoval.... Podle všeho jsem byl dropem od Baala tak znechucen, že jsem ani foto neudělal :D tak mi to snad prominete :) Až bude čas, budu pokračovat a konečně už na NM :)
Naposledy upravil(a) Obter!vr dne 05.02.2015, 21:55 hod., celkem upraveno 7 x.
HC grál
Normal uniques: (113/116)
Exceptional uniques: (114/119)
Elite uniques: (64/83)
Others uniques: (20/34)
Class-specific uniques: (16/27)
Normal sets: (62/62) :love:
Exceptional sets: (57/65)
Runy: (29/33)

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: HC - Arya (light/orb)

Příspěvek od RIP » 02.12.2013, 16:15 hod.

Je mi lito, ze to rikam, ale nakonec asi budes stejne preferovat Orb a Lightning bude spis jen backup na cold imunni a ne naopak...Duvod je jednoduchy - Cold mastery snizuje nepratelum resy a tak tahle vetev je ucinna i za malo investovanych bodu, coz se o te bleskove rict neda...Jel jsem presne tenhle build nekolikrat a vzdycky to takhle dopadlo, nemel jsem proste tolik vule a many se se vsim pizlat :lol:

GL ;)

Uživatelský avatar
Obter!vr
Doom Knight
Příspěvky:470
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC - Arya (light/orb)

Příspěvek od Obter!vr » 02.12.2013, 16:22 hod.

Celou dobu co jsem to tady sepisoval jsem na to myslel :-D no uvidíme :-) ... díky ;)
HC grál
Normal uniques: (113/116)
Exceptional uniques: (114/119)
Elite uniques: (64/83)
Others uniques: (20/34)
Class-specific uniques: (16/27)
Normal sets: (62/62) :love:
Exceptional sets: (57/65)
Runy: (29/33)

Uživatelský avatar
Maarshjaz
Gorebelly
Příspěvky:316

Re: HC - Arya (light/orb)

Příspěvek od Maarshjaz » 02.12.2013, 21:59 hod.

Další příběh jo? Páni.
Hodně štěstí, sosa je celkem papír :twisted:

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: HC - Arya (light/orb)

Příspěvek od Attia » 03.12.2013, 00:55 hod.

Pokud bys chtěl dodržet že Lighting bude primarni skill a FO fakt jen jako backup, rozdělil bych body tak, že bych narval 20b lighting, 20b light mastery. Pokud pojedeš na pl8 tak ti to vyjde cca na konec normálu až začátek Nm...to je cca 45-50 lvl...což se dá v pohodě zvládnout s jedním elementem. Kor pokud si na normalu zeženeš itemy jako spirit, insight apod...(pokud jedeš i ladder RW). Teprve po namaxování těchto dvou skilů bych dal 1b do FO + 1b do cold mastery na případné light imune, který už se na Nm občas ukážou, ale i ty by měl merc v klidu zvládnout a 1b v FO + mastery a případný + skilly to dají i tak na pohodu. (dmg s tím FO s +5 cold sk bude cca 100, což je na nm v klidu na light imune) Pak bych maxoval Chain lighting, což máš cca 60-70 lvl a to je zhruba konečný lvl na nm na pl8. Možná i víc. Pokud budeš mít minimálně +5 all sk nebo lighting sk, tak lighting už bude mít dmg cca 5k což už jde. Pak bych dal 9b do FO což ti dá dmg cca 200 na jeden FO což jako backup skill i na hell v pohodě stačí. Není to rychlý ale s cold mastery to zvládne. S +5 cold sk bude mít cold mastery -45% cold rezist takže napohodu. Zbytek bych rval do charged bolt případně posléze do novy jako synergie k lightingu.

Pak si mylslím že tě to bude nutit používat jako main skill opravdu ten lighting, protože pokud maxneš FO na 20b, i bez synergie a s 1b v mastery bude ten FO víc užitečnej na hell než lighting...do FO bych prostě dal jen 10b copž s +sk jako backup skill napohodu stačí. Nebude to žádná fast run killerka ale light imune s tím umlátíš v klidu.

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: HC - Arya (light/orb)

Příspěvek od RIP » 03.12.2013, 07:00 hod.

Dovolim si to trochu poupravit....Za predpokladu maxleho mastery, CHL a Lightning coz je spousta skillpointu a s +5 skillama bude lightning delat prumernou dmg asi 2.3k a CHL asi 1.5k dmg (nesmime zapominat na fakt, ze ten lightning je vzdy 1-5000 napr a to se prumeruje, a ikdyz ma hra tendenci se trefovat k horni hranici, neda se na to spolehat), a navic nezapominat na to, ze monstra nemusi byt jen imunni, ale mohou mit i vysoke resy naturalne na dany element, a to se pak ta hodnota take o polovinu a vice snizi, a to uz v Hell neni zadna slava...Take je nutne nezapominat na fakt, ze tyto skilly maji jine FCR breakpointy, pokud se nepletu, a hlavne na fakt, ze zerou manu jak o zavod, ale to by s Insightem nemel byt takovy problem...

Ja nerikam, ze to nejde, ja jen rikam, ze tahle sosa je designovana na Infinity merce a ze v Hell to ani na p1 neni uplne supr ficak (bez Konvy)...Jde to, ale Orb je diky mastery mnohem lepsi za par bodu, zalezi, kolik ma clovek trpelivosti a jak moc se s tim chce mazat

Uživatelský avatar
Obter!vr
Doom Knight
Příspěvky:470
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC - Arya (light/orb)

Příspěvek od Obter!vr » 03.12.2013, 19:09 hod.

Díky za rady :-) sice to je zatím těžké, protože s tím bleskem pořádně ještě neumím zamířit, ale ono to příjde :-)

Zatím tedy:
1. Akt
Začátky jsou pořád stejné... nudné, nudné a nudné (alespoň pro mě). Proto jsem byl rád, že jsem před 5ti minutami zabil Andariel a mohl se trochu pohnout z 1. aktu .... ten mě prostě na normal nebaví >:roll: .
Ale trochu k ději...
Ze začátku to šlo v pohodě... problém nastal trochu u Blood Raven a pak trochu větší problém u Coldcrow... prostě kouzelnice... ale žádné překvapení nepřišlo a já jsem v klidu zachránil dědu a zabil Countessu, která mě obdařila Ral runou. Poté jsem se vydal na Smitha, který mě překvapil tím, že stál hned za dveřmi, ale padl rychle. Výsledek je uspokojivý.
S Andariel to byl trochu oříšek. Jednou jsem měl docela i namále - zbylo mi asi 20 hp (nejsem jako ti borci co to stíhají i fotit :D ). Pak jsem si dal větší pozor a Andy padla společně s mojí lukostřelkyní. Drop mě potěšil, ale spíše jen proto, abych dal Bloodfist do truhly. Tímto pro mě končí tento akt a hurá do pouště.

Chce to pořešit odolnosti

nějáko nebyl čas na hraní a neni nálada vrátit se k rozehrané postavě, které je takhle na začátku, takže
----------↓↓↓↓↓↓----------
HC grál
Normal uniques: (113/116)
Exceptional uniques: (114/119)
Elite uniques: (64/83)
Others uniques: (20/34)
Class-specific uniques: (16/27)
Normal sets: (62/62) :love:
Exceptional sets: (57/65)
Runy: (29/33)

Uživatelský avatar
Obter!vr
Doom Knight
Příspěvky:470
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC - čarodějka

Příspěvek od Obter!vr » 25.01.2015, 15:36 hod.

Po dlouhé době zdravím a vítám každého kdo sem zavítá :) vrátil jsem se k D2 a řekl jsem si, že to psaní mě celkem i baví, tak se pokusím trochu popsat jak se daří. Pravidelně budu aktualizovat první stránku. Přeju hezký den ;)
HC grál
Normal uniques: (113/116)
Exceptional uniques: (114/119)
Elite uniques: (64/83)
Others uniques: (20/34)
Class-specific uniques: (16/27)
Normal sets: (62/62) :love:
Exceptional sets: (57/65)
Runy: (29/33)

Uživatelský avatar
Obter!vr
Doom Knight
Příspěvky:470
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC - čarodějka

Příspěvek od Obter!vr » 25.01.2015, 20:21 hod.

Dokončen 2. akt :-) aktualizováno ↑
HC grál
Normal uniques: (113/116)
Exceptional uniques: (114/119)
Elite uniques: (64/83)
Others uniques: (20/34)
Class-specific uniques: (16/27)
Normal sets: (62/62) :love:
Exceptional sets: (57/65)
Runy: (29/33)

Uživatelský avatar
Obter!vr
Doom Knight
Příspěvky:470
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC - čarodějka

Příspěvek od Obter!vr » 01.02.2015, 14:08 hod.

Dokončena normální obtížnost. :)
HC grál
Normal uniques: (113/116)
Exceptional uniques: (114/119)
Elite uniques: (64/83)
Others uniques: (20/34)
Class-specific uniques: (16/27)
Normal sets: (62/62) :love:
Exceptional sets: (57/65)
Runy: (29/33)

Uživatelský avatar
Obter!vr
Doom Knight
Příspěvky:470
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC - čarodějka

Příspěvek od Obter!vr » 05.02.2015, 21:55 hod.

Tak jsem chtěl popsat celé NM najednou a když jsem vylezl teď večer na Hell, tak jsem si asi nedal dostatečně pozor a kombinace udělala svoje .... + aura od zombíka .... pár plivanců a byl jsem dole .... screeny z celé hry najdete ZDE

Poznatek z této hry ... myslím si, že smrt byla celkem nevyhnutelná, jenom jsem jí nečekal tak brzo ... ale při prvním skupině bossů extra fast, IC a třeba ještě cursed by byl konec .... TS by to neukloval.... každopárně to byla zábava :-)
Naposledy upravil(a) Obter!vr dne 06.02.2015, 13:21 hod., celkem upraveno 1 x.
HC grál
Normal uniques: (113/116)
Exceptional uniques: (114/119)
Elite uniques: (64/83)
Others uniques: (20/34)
Class-specific uniques: (16/27)
Normal sets: (62/62) :love:
Exceptional sets: (57/65)
Runy: (29/33)

ihatemylifep
Wraith
Příspěvky:196

Re: HC - čarodějka

Příspěvek od ihatemylifep » 05.02.2015, 22:17 hod.

To je škoda.Šlo ti to pěkně.Ale když tě to baví hrát tak stále najdeš chuť na další postavu ;)

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: HC - čarodějka

Příspěvek od RIP » 06.02.2015, 08:49 hod.

Skoda, opravdu dobre nalezy byly ty TC3 na zacatku, jinak je videt, jak Ti trochu lepsi veci zacaly padat az ke konci NM...Hodne stesti s dalsim charem ;)

Odpovědět

Zpět na „HC příběhy“