Nejoblíbenější písnička

To, co se nedá zařadit jinam a netýká se D2 a D3.
Odpovědět
Xenter
Gorebelly
Příspěvky:315
Re: Nejoblíbenější písnička

Příspěvek od Xenter » 01.10.2014, 14:00 hod.

Taky se mi tento styl mimo jiné líbí. Pořád ještě ale mám co objevovat :).

Uživatelský avatar
iki
Wraith
Příspěvky:198
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:iki#2722

Re: Nejoblíbenější písnička

Příspěvek od iki » 01.10.2014, 16:02 hod.

Na Rush, Yes, starych Pink Floyd a Genesis momentalne ulitavam velice silne... A to jsem spis odkojeny black metalem :)
Xenter ma bod, Rush jsem tu necekal :)
Za mne - https://www.youtube.com/watch?v=x05mMqpgYKY Volal jsem do radia, co to bylo, kdyz jsem to slysel v aute :)

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Nejoblíbenější písnička

Příspěvek od SkoroPaladin » 01.10.2014, 21:10 hod.

Taky se snažím furt obejvovat něco novýho. Poslední dobou sjíždím hlavně jazz, klasiku a osobnosti (nějakejnástroj"virtuos"). To je pro mě největší kouzlo v hudbě - že je furt co objevovat (a je furt co se učit novýho nebo se v něčem zdokonalovat).
K tomu objevování vřele doporučuju i naši hudební scénu (z mýho pohledu především předsametovorevoluční) páč máme obrovskou spoustu zajímavéch, talentovanéch osobností/hudebníků - kteří se díky bolševikovi moc uznání nedočkali.

Třebas tohohle songu sem se děsně jako děcko bál (taky sem se bál třebas Pavlíčkova/Stromboli - "LALULÁ") a teď se ho nemožu nabažit https://www.youtube.com/watch?v=TqhOVY58zIo
We are knights who say... NI!

Uživatelský avatar
iki
Wraith
Příspěvky:198
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:iki#2722

Re: Nejoblíbenější písnička

Příspěvek od iki » 02.10.2014, 15:41 hod.

Rekl bych, ze hudebne se fakt sejdeme dobre :) Navic jsem rad, ze je tu nekdo, kdo sem nedava jen pisnicky z Evropy 2, ale fakt hudbu :)
Je ale fakt, ze do neceho jsem musel trochu dozrat, protoze driv jsem to proste neskousnul, myslim hudebne. Prave treba Stromboli. Nebo i Prazsky vyber mi delal nejakou dobu problemy. Najednou to je, jako by se otevrelo okno a v te hudbe to presne vidim. Ale driv jsem ani nedokazal posloucha Rush, kdyz jsme u nich. Proste jsem to nevydrzel. Nejsem zase tak stary, bude mi 33, hudby mam ale naposlouchano fakt dost. Nastesti jsem se ale dokazal vyprostit z doby, kdy se mi neco vubec nelibilo a zavrhnul jsem to. Obloukem se ted vracim zpet a to myslim i po casove ose. Spis jdu hodne do korenu, nez abych poslouchal novinky :)

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Nejoblíbenější písnička

Příspěvek od SkoroPaladin » 02.10.2014, 19:38 hod.

Iki: Tak od toho - že se mi něco vyloženě nelíbí, jsem na to alergickej a když to někdo pustí tak se zvedám a odcházím - toho sem se zatím zbavit nedokázal. Na druhou stranu beru - že někdo na tom ujíždí tak jak já na tom svým.
Já toho moc naposlouchanýho nemám, páč čím víc sem toho slyšel - tím víc zjišťuju že vlastně nic naposlouchanýho nemám ;-).
PS.: starej nejsi, ale jsi starší než já (vo fous). Řek bych, že člověk je starej tak - na kolik se cejtí (takže mně je nejspíš 15, no někdy 80 a někdy když koukám třebas na zprávy tak se cejtím tak na 3 :-)).
We are knights who say... NI!

Xenter
Gorebelly
Příspěvky:315

Re: Nejoblíbenější písnička

Příspěvek od Xenter » 02.10.2014, 19:42 hod.

Já se poslední dobou snažím víc zaměřovat na texty, i když s mojí angličtinou je to zatím ještě vcelku hardcore. To si pak kolikrát člověk řekne, co že to vůbec poslouchá :).

Jinak co se týče nových kapel (řekněme +/- 5 let), tak tam se neorientuju prakticky vůbec. Pro mě mnohdy není nad starý dobrý kapely - nemusí to být zrovna jen rock, nepohrdnu ani metalem, kterej poslouchám tak nějak přednostně, případně něco z punku - tam mám asi nejraději The Clash.

Z našich mě napadá třeba ještě Progres.


Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: Nejoblíbenější písnička

Příspěvek od raisen » 02.10.2014, 20:49 hod.

:) Na těch jsem byla živě, když tady hráli. Pěkné 8-)
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Nejoblíbenější písnička

Příspěvek od SkoroPaladin » 03.10.2014, 08:08 hod.

Raisen: já konečně taky, ačkoliv teda v rámci předkapely koncertu Deep Purple - ale víc sem se těšil na Progresáky (páč na Purplech sem už párkrát byl).

Xemter: já se taky vůbec neorientuju v novějších bandech (minimálně 10 let zpět i víc). Z našich - těžko říct koho mám nejraději, ale nejvíc jsem poslouchal/poslouchám: Blue Effect, ETC nebo třebas výše zmíněný Progresáky. Za nedoceněný (bolševikemutnnutý/coopravduumí) muzikanty považuju třebas: Mariana Vargu, Jiřího Jelínka, Vladimíra Padrůňka, Miloše Makovskýho, Oldřicha Veselýho, Honzu Hrubýho i třebas Hladíka a hafo dalších osobností. Co se týče textu - asi sem divnej, páč neznám moc lidí co by to tak mělo - pro mě text není důležitej. Je pravda, že když se nad textem zamýšlím, tak pro mě má pak song jinej význam (někdy lepší, někdy horší). Často poslouchám songy, kde text vůbec není.

Tohle je pro mě jeden z možných vrcholů/nejsilnějšísestavy české tvorby: https://www.youtube.com/watch?v=A8sw7XJhCMM
We are knights who say... NI!

Xenter
Gorebelly
Příspěvky:315

Re: Nejoblíbenější písnička

Příspěvek od Xenter » 03.10.2014, 10:40 hod.

SkoroPaladin: Tak divný mi to určitě nepříjde, ono se přece říká, že hudba je univerzální jazyk a nemusíš rozumět, co tam zpívají. Často poslouchám i folk metal a podobně, a tam občas absolutně nevím o čem to je, kor když je to v mrtvých nebo serverských jazycích :). Pokud tomu textu rozumím a dokážu se s ním ztotožnit, tak ta hudba získá ještě něco navíc. Naopak se mi tak i některý kapely znechutily.

Jinak taky mám pár věcí, který neposlouchám, nebo to rovnou hned vypnu. U mě jsou to nejčastěji takový ty kapely s přeslazenýma vokálama nebo více méně numetal a potom teda současná hudba. Každýmu sedne něco.

Uživatelský avatar
Tokugawa
Doom Knight
Příspěvky:428
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Unterwasser#2154

Re: Nejoblíbenější písnička

Příspěvek od Tokugawa » 03.10.2014, 12:09 hod.

Musím říct, že poslední dobou mám z monster v Sanctuary nejraději Kyari Pamyu Pamyu:
http://www.youtube.com/watch?v=yzC4hFK5P3g
Necromancer Pestilia
Klan Mrtvolky

Uživatelský avatar
iki
Wraith
Příspěvky:198
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:iki#2722

Re: Nejoblíbenější písnička

Příspěvek od iki » 03.10.2014, 15:12 hod.

Tokugawa: ano, to je presne to, co sem se tu bavime! :)

Xenter
Gorebelly
Příspěvky:315

Re: Nejoblíbenější písnička

Příspěvek od Xenter » 04.10.2014, 18:50 hod.

Další moje oblíbená je tahle - poslouchám i Bathory, i když to je o poznání tvrdší.


Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Nejoblíbenější písnička

Příspěvek od SkoroPaladin » 05.10.2014, 20:04 hod.

No - poněkud těžší kalibr - ale kur..sky s emi to líbí https://www.youtube.com/watch?v=M7Lnj1VJEQA
We are knights who say... NI!

Xenter
Gorebelly
Příspěvky:315

Re: Nejoblíbenější písnička

Příspěvek od Xenter » 14.10.2014, 18:46 hod.

Poslední dobou celkem poslouchám islandský Sólstafir, vcelku se mi to líbí, je to zase něco, co trochu vybočuje z řady.



http://www.youtube.com/watch?v=UybW5z5UDLs

Uživatelský avatar
iki
Wraith
Příspěvky:198
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:iki#2722

Re: Nejoblíbenější písnička

Příspěvek od iki » 15.10.2014, 08:37 hod.

Byl jsem na nich minuly rok v Praze. Fjara me totalne dostala, ze jsem zatouzil zarvat si ji nazivo a povedlo se :)
Mas velice zajimavy hudebni vkus, moc fanousku Solstafir bych tu necekal, vlastne asi zadneho :)

Xenter
Gorebelly
Příspěvky:315

Re: Nejoblíbenější písnička

Příspěvek od Xenter » 15.10.2014, 16:59 hod.

A jak jsme se tu sešli ;). Narazil jsem na ně náhodou, když jsem poslouchal Skálmöld nebo něco podobného a od té doby patří k mým oblíbeným kapelám. Fjara je taky výborná písnička (možná od nich nejznámější).

Uživatelský avatar
iki
Wraith
Příspěvky:198
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:iki#2722

Re: Nejoblíbenější písnička

Příspěvek od iki » 16.10.2014, 09:18 hod.

Mam ji objednanou na pohreb, az tak :)
Skálmöld neznam, jdu po tom, tohle by me melo bavit :)

Psychotoxic
Wraith
Příspěvky:182
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Nejoblíbenější písnička

Příspěvek od Psychotoxic » 18.10.2014, 21:12 hod.

Predom sa ospravedlňujem za nadávku, ale toto sa proste inač nedá :D
No do p*či: https://www.youtube.com/watch?v=C8G8cdbPmp8 :D :D :D :D :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=APnPH9u8-zs

Xenter
Gorebelly
Příspěvky:315

Re: Nejoblíbenější písnička

Příspěvek od Xenter » 23.10.2014, 13:33 hod.

Dneska zase jedna "klasika", The Clash opět řadím mezi moje nejoblíbenější.




Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejoblíbenější písnička

Příspěvek od Dark_Deamon » 24.10.2014, 14:54 hod.


Odpovědět

Zpět na „Ostatní“