Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Moderátor:Dark_Deamon

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:
Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od BliiNky » 05.03.2022, 13:59 hod.

Gratuluji všem k postupu. Já sám se hýbu vpřed jako slimejš (děje se toho poslední dobou dost), ale mám zdárně dokončený Normal, na P8, FC, naked, level 48. Z bodovaných nálezů se za A5 podařilo najít následující:

2x Ort
Thul
Dol


Angelic amulet
Angelic prsten
Cleglaw meč
Cathans prsten
Cathan helma
Cathan brnění 2x
Death rukavice


Manald
The Diggler
Lance of Yaggai
Bloodfist


Jinak všem důrazně doporučuji stáhnout Fraxovu bodovací tabulku, která nejen že opravuje bug s podbarvováním nalazených předmětů tady na fóru, ale navíc i jednotlivé nálezy počítá. Velký dík Fraxi za tenhle vylepšovák.

Průběžné pořadí dle bodovacího vlákna:

Kód: Vybrat vše

# Nickname           Postava / Build       Body       
----------------------------------------------------
 1. Zomb            Barbarian / Support       139
 2. BliiNky         Necromancer / Clay Golem  52      
 3. Fraxinus        Paladin / FoH             31,5
 4. dawemorraless   Necromancer / Summoner    12

Zax - N/A
Sajs - N/A
kolij - N/A
alesh88 - N/A
RIP - N/A


Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od Fraxinus » 05.03.2022, 22:35 hod.

Dokončen 5. akt normal. :love:
Ač se značným zpožděním. Chvíli trvalo, než mi FoH zesílil natolik, že to byl rychlý skill na zabíjení. Od zhruba Frozen Tundry byl ledaskoho schopen zabít na jednu ránu. Na dusající zvířata či lordy byly pochopitelně i tak potřeba rány dvě. Jediné ohrožení života jsem zažil v lávovém podzemí pod Frozen Tundrou, kde na mě naběhli nafrenziovaní lordi šampioni. Jinak to byla pohoda. Dokonce ani Lister moc nezlobil. A Baal? Třikrát na mě vyvolal bratříčka, ale dvakrát jsem mu ho sundal, než jsem sundal i originál.

Nálezy v pátém aktu: Isenhart's Lightbrand, Isenhart's Case (Completed) :love: , Cleglaw's Tooth, Arctic Mitts, Tancred's Crowbill, Cathan's Visage; Kinemil'S Awl; Tir 1x, Nef 1x, Eth 1x, Tal 6x, Ral 1x, Ort 5x (včetně odměny Ral, Ort Tal), Thul 1x, Amn 1x, Sol 3x, Dol 1x.

Čas 5h 36m (celkem 22h 22m), level 48, players 8, full clear, D2 classic.

Krávy:
Problém byl jen u červeného portálu, co se mi vygeneroval vedle ohrady. Bál jsem se, aby na mě nenaběhl hned Cow King, což se nestalo, zabil jsem ho až skoro posledního, a dal dva setové předměty, škoda že ne z Cow's setu.

Nálezy u krav: Cathan's Mesh, Hsarus' Iron Fist, Cleglaw's Claw; Venom Ward. Runy nepadaly.

Čas 0h 31m (celkem 22h 53m), level 48, 41M exp, players 8, full clear, D2 classic.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od ZOMB » 10.03.2022, 20:09 hod.

A3 a A4 NM akty za mnou.
A3 zabral 6h 19m, A4 2h 37m.
Já MF 425%, merc 167%. Level 67, skore 191 bodů.
Styl hraní stále stejný - já stunuju, lákám monstra, merc (vyměnil jsem za Might merce) je zabije, a já je horkuju. Stále žádné větší potíže, jen na FE monstra jsem si musel dávat bacha, jedná se o vcelku bezpečný styl hraní. Stále P8, fullclear.
Z dropů bych vyzdvihl Ali Babu - do které jsem nacpal dva jewely, které dávají celkem 13% MF. Dále padly 3 Ko runy v A3, v A4 padla Pulka.
Podařilo se mi zkompletovat Isenhart set, jeho duplikáty už vyhazuju, některé kusy už padly víc než 4x.
Skóre jsem přepsal do nové tabulky, takže v bodovací tabulce už vidíte i kolikrát jsem co našel.

Hodně štěstí a žádné ripy ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od Fraxinus » 11.03.2022, 00:23 hod.

Super postup ZOMBe. ;)

Já dohrál právě A1 NM. MF mám nezměněné, stále něco kolem 110. Merce mám stále Iron Wolfa, ale pro tento akt zřejmě naposledy. Je výborný na zastavení příchodu vlny monster a bosspacků, ale naprosto příšerný, pokud jde o střelce. To buď rovnou chcípne, nebo je furt někde, kde nemá být. Střelci také značně zpomalili postup, jinak jsem nenarazil na problém. Po nalezení +1 Pala amuletu a sestavení Spiritu do meče mi FoH zesílil tak, že jsem neměl problém s nikým, až na jediný případ v katakombách, kde jsem narazil na kombo immune to cold+lightning. Musel jsem využít dříve nalezené unikáty, jež jsou FoHerovi k ničemu, ale ještě že jsem o něco dříve našel Bloodletter. Sice jsem byl po zpomalení coldem pomalý jak želva, ale Zealem+konvou (jinak bych netrefil ani stodolu bo jsem bez dex) jsem ho za několik minut ukloval, zmetka jednoho psíka. Jinak s dropy jsem vcelku byl spokojený (celkem 3 unikáty padly v pitu). Pořád ale čekám na 4sox štít pro druhý spirit.

Nálezy v prvním aktu NM: Cathan's Mesh 2x, Berserker's Headgear, Sigon's Wrap, Iratha's Cord; Venom Grip, The Salamander, Skin of the Vipermagi, Bloodletter, The Diggler, Steelclash, Treads of Cthon; Tir 1x, Tal 1x, Ral 1x, Ort 2x, Thul 2x, Amn 2x (z toho jedna od komtesy), Sol 1x, Dol 1x, Hel 1x, Jo 2x

Čas 5h 35m (celkem 28h 28m), level 53, 63M exp, players 8, full clear, D2 classic.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od ZOMB » 12.03.2022, 22:45 hod.

Fraxi: Koukám že droplo Skin of Vipermagi, to potěší :)

Já mám za sebou A5 NM a krávy, čímž mám hotový celý NM.
A5 + krávy zabraly celkem 9h 24m, tedy cca o hodinu méně než na obtížnosti normal. Což mě docela překvapilo, myslel jsem si, že A5 NM bude větší záhul na P8.
Level 75, MF 434%, merc 191%. Celkový počet bodů 232 (updatnul jsem výsledky).
Dropy - padlo pár hezkých věcí z nebodovaných předmětů, především éterický Bec-De-Corbin, kterému po osocketování v kostce vyšly krásné 4 sockety, takže merc má nové píchátko. Dále padl luxusní Shimmering Grand Charm - charm s +15 all res.
Z bodovaných věcí - podařilo se zkompletovat unikátní spears, pár setů - Iratha's, Cathan's, Berserker's, Isenhart's už mám dvakrát - zde bych měl dotaz na BliiNkyho, zda se opakovaný nález má aplikovat i na kompletní bonusy.
Postup byl vcelku bezpečný, ale párkrát mi o krk šlo - jednou u krav (champion pack, kterého jsem si nevšiml), dále celkem zlobily sukuby vrhající blood stary, a pak samozřejmě poison vipeři u Nihlathaka. A samozřejmě jsem si dával extra bacha na všechno FE (např. Nihlathak).
Pak jsem narazil i na jednoho bosse, který byl PI, takže si s ním merc neporadil - takže jsem si nasadil Insight v Partyzaně a použil Berserk.
Mám už celkem 3 skilly vymaxované - Find Item, BO a War Cry. Pak jsem se rozhodoval, kam dál cpát body. Největší smysl mi dává investovat do některé ze synergií War Cry, tedy Howl, Taunt nebo Battle Cry. Nakonec jsem se rozhodl pro Battle Cry - snižování dmg a armoru monster se hodí, obzvlášť když na hellu narazím na něco PI, co budu muset uberserkovat. A protože velmi nebezpečné jsou champion packy (protože se nedají moc dobře stunovat) - na ně se Battle Cry vyloženě hodí.

Jsem zvědavý, co mě čeká na hellu. Trochu se děsím P8, ale snad to nějak půjde.

Hodně štěstí a žádné ripy ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od Fraxinus » 13.03.2022, 07:36 hod.

Hezký výkon. :)
No, Skin of the Vipermagi jsem sice dropnul, ale stále jsem ho ještě nenasadil, protože bych musel kompletně překopat bižu a spodek výbavy, a na to jsem ještě nenašel materiál. Věřím, že se to spraví se startem 2. aktu.
Na hellu rozhodně budeš muset pro merce častěji tankovat a také rozhánět monstra, abyste se nedostali do obklíčení.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od BliiNky » 13.03.2022, 10:13 hod.

Hezký postup kluci :) Zombe, pokud pojedeš na Hellu P8, doporučuji si dát do invu Malice a ideálně i nějakou magic wep s procem na Amplifu. Life tap wandka by neměla být potřeba, Merc bude mít díky BO dost HP i FHR.

Jinak já mám zaparkováno v Black Marsch před The Hole. Věž mám vyklizenou, v jedný části jsem se nehezky zaseknul a Devilkini si se mnou dali bukake. Naštěstí Decre je zpomalila natolik, že me nestihli rozkrájet než doběhl merc. Času na hraní mám fakt poskrovnu - s dosavadním tempem budu rád, když do konce všeho stihnu dojet NM. Navíc s jarem mě zase hodně začíná lákat WoWko, tak se snažím odolávat :twisted:

Svoje body aktualizuju až když budu mít hotový A1. Body ostatních vypadají dle bodovacího vlákna:[/size][/b] následovně:

Kód: Vybrat vše

# Nickname           Postava / Build       Body       
----------------------------------------------------
 1. Zomb            Barbarian / Support       232
 2. Fraxinus        Paladin / FoH             78,5 
 3. BliiNky         Necromancer / Clay Golem  52      
 4. dawemorraless   Necromancer / Summoner    18

Zax - N/A
Sajs - N/A
kolij - N/A
alesh88 - N/A
RIP - N/A
Marast - N/A


Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od ZOMB » 17.03.2022, 21:17 hod.

Fraxinus píše:
13.03.2022, 07:36 hod.
Na hellu rozhodně budeš muset pro merce častěji tankovat a také rozhánět monstra, abyste se nedostali do obklíčení.
Tankování je dost rizikové, to radši obětuju merce než sám sebe :D Tankování mi dává smysl jen u act bossů.
A obklíčení mi nevadí, protože stejně všechno stunuju, a když je náhodou nouze, můžu vždycky použít Leap.
BliiNky píše:
13.03.2022, 10:13 hod.
Zombe, pokud pojedeš na Hellu P8, doporučuji si dát do invu Malice a ideálně i nějakou magic wep s procem na Amplifu.
Malice kvůli open wounds, že? Měl jsem štěstí, protože mi na NM droplo unikátní brnění Toothrow s 40% open wounds. Amplifa by se asi hodila, ale než by se zacastila, to mi přijde bezpečnější a možná i rychlejší PI monstra uberserkovat.


Za mě je A1H hotový - fullclear, p8. Celkem to trvalo 12h 15m. Level 82.
Tady už začíná jít do tuhého. Stále se v gearu zaměřuju na maximalizaci MF - takže jediné, co jsem v rámci přechodu na NM obměnil, byly boty - namísto holých 35% MF bot jsem nasadil 33% MF 16% light res boty. Během postupu mi dropl Tal Rasha's opasek s 13% MF, A1 tedy končím s 464% MF, merc 191% MF. Resy - fire 5%, cold 0%, light 50%, poison 10%.

Postup aktem byl vcelku bezpečný, až na několik nebezpečných situací - většinou to byly LE + FE nebo CE bossové, nebo multishot / extra strong střelci. Jinak je postup vcelku bezpečný - postupně si Tauntuju monstra a stunuju, zatímco merc je zabíjí, abych je pak mohl vyhorkovat, nebezpečné bosse obvykle znehybňuju Leapem. Tady nastal problém akorát u Griswolda, který se tedy naštěstí nevygeneroval PI, ale Leap na něj nefungoval, takže mi několikrát zabil merce. Taky byl poison immune, takže jsem mercovi dočasně nasadil Toothrow, aby se neregeroval.
PI monstra jsem obecně zabíjel tak, že jsem si nasadil Insight, oslabil je Battle Cry, monstra se zaměřovala na merce a já je berserkoval.

Dropy - runy téměř žádné (nic co by se bodovalo), z nebodovaných předmětů potěšil posion & bone skiller. Z bodovaných předmětů mi padl první elitní unikát - Demon Limb. Dále padlo pár pěkných věcí jako je Raven Frost, zmíněný Tal Rasha's opasek, Natalya's boty či Que-Hegan's Wisdom.

Andariel jsem tankoval, předtím jsem se pořádně nadopoval antidote potiony. Aby to šlo rychleji, nasadil jsem si Goblin Toe a Crushflange, mercovi jsem nasadil Rattlecage. Na závěr jsem si nasadil max MF vybavení (čili éterické 39% Chance Guards) a mercovi taky, odměnou mi byla jen Civerb zbraň :ble: (efektivní MF při zabití Andariel bylo 656%)

A2 očekávám velmi dlouhý, tak uvidím.

Hodně štěstí a žádné ripy ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od BliiNky » 20.03.2022, 12:13 hod.

Pěkný postup Zombe :wave: S rizikem tankování souhlasím, ale u Act bossů jsem se bez toho u svého barba neobešel, i když taky trochu jiná situace, ty máš aspoň vybavení :twisted:

Za mě dokončen A1 NM, P8, FC, naked atd. Level 52. Z bodovaných nálezů padly:

1x Tal
1x Ort
1x Thul
3x Amn
1x Sol
1x Dol
1x Shael
2x Io


Berserker helma
Sigon boty
Cleglaw rukavice (dokompletován celý set)


Woestave
Griswold Edge
Bloodletter
Bverrit´s Keep
Heart Carver
Nagelring


Průběžné umístění dle bodovacího vlákna vypadá následovně:

Kód: Vybrat vše

# Nickname           Postava / Build       Body       
----------------------------------------------------
 1. Zomb            Barbarian / Support       264,5
 2. Fraxinus        Paladin / FoH             78,5 
 3. BliiNky         Necromancer / Clay Golem  76,5      
 4. Sajs            Necromancer / Summoner    26
 5. dawemorraless   Necromancer / Summoner    18


Zax - N/A
kolij - N/A
alesh88 - N/A
RIP - N/A
Marast - N/A


Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od ZOMB » 22.03.2022, 20:54 hod.

BliiNky píše:
20.03.2022, 12:13 hod.
Nagelring
Taky pěkně jedeš. Jaký roll? Já měl ohromnou kliku, protože mi padl jen jeden, a rovnou 30% 8-)

Já mám za sebou A2. Jak jsem čekal, bylo to dlouhé - ale šlo to. Celkem zabral 23h 11m. Odhaduju, že délkou ho přemůže už jen A5H - pokud teda do té doby neripnu.
Level 86, skoro 87. MF 476%, merc stejné jako na konci minulého aktu - 191%.
No co vám k tomu řeknu - bylo to dlouhé. PI byly problém, skarabové taky nebyli nic extra.
Ale dropy stály za to. Nejdřív nebodované předměty - padl další poison & bone skiller, a rerollování magických prstenů a amuletů konečně přineslo ovoce - podařilo se mi uvařit luxusní 33% MF + 18 all res amulet.
Bodované předměty - namátkou např. dropl setový Cryptic Sword (Sazabi) v AT, IK boty, Gavel of Pain (amplifa! - ale prakticky spíš nepoužítelné na PI, rychlejší je pořád berserk), Wizardspike (super zbraň pro plnohodnotného křiklouna), Lidless Wall (jasně, v dnešních verzích nic moc, ale pamatuju doby, kdy to byl best-in-slot předmět).

Ale tři nejlepší dropy si zaslouží video (veškeré hraní si natáčím, ale poslední dobou nahrávám na YT jen to zajímavé - čili většinou jen ripy různých postav :D).
Poté, co jsem vyčistil Arcane Santuary (což trvalo snad skoro 4 hodiny), jsem vyčistil Canyon of the Magi, a pak šel do pravé hrobky a picnul Duriela - ne, ten nic zajímavého nedal. Ty 3 dropy pochází z falešných hrobek.
Snad to není porušení pravidel, ale falešné hrobky jsem rerolloval, dokud mi nevyhovovalo složení monster (nechtěl jsem PI duchy ani skaraby) - dával jsem si pozor, abych během rerollování nikdy nic nezabíjel, dokud jsem neměl jistotu, že mi monstra vyhovujou, celé jsem to pak vyčistil a do téže hrobky jsem se už později nevrátil.

Během čistění jedné z falešných hrobek mi padla první HR. Nejdřív jsem na ni čuměl jak puk, něco takového člověk prostě jen tak nevidí.

Krátce poté to přišlo. Říkal jsem si, že se klonovi vyhnu - že ještě nejsem dost silný, navíc jaká je pravděpodobnost, že na něj narazím zrovna v téhle hrobce? Co čert nechtěl, opravdu to byla ta hrobka, kde je superunikát Kaa. Jakmile jsem to zjistil, vzal jsem nohy na ramena. A stála přede mnou volba - bojovat, nebo vynechat? Kaa mi zřejmě není souzený, ale klona se pořád můžu rozhodnout zabít. Nechával jsem si to projít hlavou, zatímco jsem čistil zbytek hrobky. Když bylo vše vyčištěné, rozhodl jsem se zkusit nasadit to nejlepší vybavení, které mi do té doby droplo - MF vybavení mohlo jít stranou. Když jsem zjistil, že mám fire i light resy na 75%, a merc taktéž, vyrazili jsme do boje. Kupodivu to šlo celkem dobře. Během boje jsem párkrát obměnil vybavení - velmi se mi osvědčil Toothrow (OW) na mercovi, Woestave (slow) na mercovi, na mě Goblin Toe (CB%), Rattlecage (CB) a jako zbraň Spineripper (ITD, PMH, rychlé píchání). Mám vůči klonovi respekt, takže jsem byl během boje zpocenej až na pr*eli, ale nakonec to nebylo tak zlé. Dokonce i na P8. Hodně mi pomohl téměř vymaxovaný Battle Cry a Dwarf Star. A výsledný roll? Však se podívejte sami. Já byl více než spokojen :twisted:

A třetí item, který stojí za video, padl z posledního bosspacku, který jsem v A2H zabil, a tím celému aktu dodal pomyslnou třešničku na dort. Třešničce dodal další třešničku fakt, že je to drop z horku 8-)

Tak, a to je za mě vše. Třetí akt snad bude o něco rychlejší než A2.
Hodně štěstí a žádné ripy ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od Fraxinus » 27.03.2022, 00:35 hod.

Pěkné nálezy i postupy vám oběma. A gratulace k nálezům i k té HR. Též výborný výkon u klona, ZOMBe. ;)

Jsem zvědavý na sebe. Po 14 dnech jsem se pohnul vpřed.

Dohrán A2 NM. MF mám nyní 129 % a přišlo mi, že šel A2 překvapivě svižně, samozřejmě kromě lokací, kde se mi vygenerovala monstra s hodně HPéček. Kromě jediné situace, kdy jsem se s mercem nechal obklíčit v jedné falešné Tal Rashově hrobce, se mi nic nebezpečného nestalo. S dropy panuje celkem spokojenost co do bodového přírůstku, ale zároveň nespokojenost dle měřítka použitelnosti. Takže stále nemám druhý Spirit, mám stále rukavice z normalu s podprůměrnou MF hodnotou, totéž boty, a stále jsem nesundal Arctic kombo brnění+pásek. Za brnění mám náhradu, ale za pásek ne, navíc by to bylo na úkor MF. Uvidímě, kam až to takhle půjde. Vyměnil jsem merce, iron wolf dostal padáka a mám teď Deserta s Holy Freezem a s Insight v pazourech. Od teď už nemusím chlastat manu.

Nálezy v druhém aktu NM: Cathan's Seal 2x, Arctic Horn, Angelic Sickle, Sigon's Visor, Sander's Riprap; Manald Heal, Venom Ward, Coldkill, Fleshrender, Nightsmoke; El 3x, Tir 4x, Nef 1x, Ith 2x, Tal 4x, Ral 5x, Ort 4x, Amn 2x, Sol 1x, Shael 3x, Lum 2x.

Čas 5h 12m (celkem 33h 40m), level 60, 120M exp, players 8, full clear, D2 classic.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od ZOMB » 27.03.2022, 18:25 hod.

Mám za sebou A3 a A4 na hellu. Level 88.

Nic moc zajímavého se nedělo. Až na pár (desítek) bossů nic PI, takže to šlo i celkem svižně. A3 zabral 11h 2m, A4 5h 19m.

Z nebodovaných předmětů stojí za zmínku fire skiller. Z bodovaných předmětů bych vyzdvihl runy Pul (HF) a Lem, dále druhý Wizardspike, Natalya's helma, Hellrack, druhý Sazabi's meč, Djinn Slayer, Arioc's Needle, Lightsabre či druhý Dwarf Star. Jo a taky se mi podařilo (konečně) zkompletovat Sigon's set, a už mám skoro hotový i The Disciple - tam mi chybí už jen LoH.

Takže mě už čeká jen A5 a kravky. Pokud budu opatrný, tak věřím, že bych to mohl dát. Ale jak znám A5, stát se může lecos a trvat to bude určitě přes 15 hodin.

Hodně štěstí a žádné ripy ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od ZOMB » 04.04.2022, 10:31 hod.

Tak můj barbar už to má za sebou, bohužel neúspěšně. Osudnými se mu stali extra strong PI blood lordi v Abaddonu. Video: https://youtu.be/WUH5nO6dQsE (smrt na konci).

Zabila mě víceméně nepozornost - ono je totiž docela obtížné tu pozornost udržet, když zabití jednoho monstra trvá desítky sekund a hra je velmi monotónní (5x seknout, War Cry - a tohle furt dokola). Když se na to dívám zpětně, tak vidím, že mi během toho i vypršelo BO a nevšiml jsem si toho. No a pak už to šlo rychle, jen těsně jsem nestihl vypít fullku.

V turnaji tedy končím a nic dalšího rozjíždět nebudu. Mohla to být moje první postava, která na HC dohraje hru stylem FC + P8 + single pass, ale co se dá dělat, třeba to vyjde někdy příště :)

Turnaj jsem si užil, díky BliiNkymu na uspořádání.

Ještě bych využil prostoru a zeptal se. Mám v hlavě dva nápady na turnaje (v jedno případě spíš taková výzva).
  • První by byl "Turnaj pro pamětníky" - byla by to spíš taková pohodová záležitost na okurkovou sezónu. Hrál by se patch 1.09b (když bylo ještě podporováno players 64 - narozdíl od 1.09d). Skore by nebylo dáno předměty, ale dosažením guardiana s různými přitěžujícími okolnostmi. Tento turnaj by nás vrátil v čase do dob, kdy hra byla dost jiná - žádné synergie, méně RW, neprolomitelné imunity apod.
  • Druhý by byl speciální MF turnaj - kde by se ale nehodnotily unikáty, sety ani runy (žádné vyplňování tabulek), ale magické, rare a craftové předměty. Klasicky by se rozjížděly nové postavy - HC/SC, D2/D2R, všechno by bylo povolené. Průběžně bychom si tu sdíleli své úlovky, a na konci by si každý za sebe musel vybrat top 3 nebo 5 předmětů. Objektivně posoudit tyhle předměty úplně nejde, takže by pak každý účastník subjektivně ohodnotil úlovky všech ostatních zúčastněných, a výsledné hodnocení by se sečetlo. Myšlenka tohoto turnaje se mi líbí proto, že se zaměřuje na kategorii opomíjených předmětů (v klasických MF turnajích), které ale mohou být velmi zajímavé - a spousta lidí třeba ani neví, že různé rolly různých předmětů mohou být tak užitečné, takže by tu byl i určitý edukativní aspekt.
Co si o tom myslíte?
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od Fraxinus » 05.04.2022, 00:53 hod.

To je velikánská škoda, takhle ripnout před cílem. :{ :(
Dost jsem ti fandil.

Já stále trčím ve 3. aktu NM, ale hodlám se do toho zase opřít.

Co se týče nápadů na další turnaj, tak bych brzdil. Kvůli tobě jsem prodlužoval x45 turnaj, takže bych ocenil, kdyby ses mu opět věnoval. >:D
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od Fraxinus » 05.04.2022, 21:17 hod.

Dokončen A3 NM. MF furt stejné a šlo to svižně. Až na pár výjimek typu stromovousové nebo pavouci šlo vše dolů na 1 či 2 FoHy. Po celou dobu hraní se mi nepřihodilo nic nebezpečného, snad i díky tomu, že již mám skoro 1200 života. Největší úspěch bylo postavení druhého spiritu, jenže ten dosud jediný base štít se 4 dírami měl jen 8% rezistů. Určitě časem najdu lepší. Takhle jsem až na cold přišel o 75% u všeho. Zatím stále mám arctic kombo, za pásek stále není náhrada a nechci jít moc dolů s MF. Zvláště když se ve 3. aktu tak dařilo s nálezy. Jen ten Mef nedal nic, lakomec. Pěkně padaly i runy, nejvíc potěšily Ko a Fal. Tím pádem mohu pomýšlet výše, co se týče výbavy, jen si musím pořádně rozmyslet, jak konkrétně.

Nálezy v třetím aktu NM: Isenhart's Lightbrand, Isenhart's Case 3x, Sigon's Gage, Arctic Mitts, Berserker's Hauberk; The Diggler, Bladebone, Bonesnap, Stormstrike, The Jade Tan Do, Goblin Toe, Hone Sundan; El 2x, Tir 3x, Eth 1x, Ith 2x, Tal 1x, Ral 1x, Ort 4x, Thul 3x, Amn 5x, Sol 2x, Shael 2x, Dol 1x, Hel 1x, Lum 1x, Ko 1x, Fal 1x.

Čas 4h 30m (celkem 38h 10m), level 64, 173M exp, players 8, full clear, D2 classic.

----------

Dokončen A4 NM. V tomto aktu mi zaprvé merc chcípal jak na běžícím pásu, hlavně u rodiček mláďat, co děsně nakládaly, a pak v Chaos Sanctuary; a zadruhé padalo naprosté nic (i vinou toho, že se mi nevygenerovali mobové, co dropují runy atd). Alespoň jsem si ale sehnal lepší základ pro Spirita ve štítu, takže mám rezisty na celkem uspokojivé úrovni. Jediný bodovaný nález, no vlastně vůbec jediný nález, byl Gleamscythe, a to je sakra málo. Na dropy to byl dosud nejslabší akt včetně normalu. Diablo nedal taky nic.

Nálezy v čtvrtém aktu NM: Gleamscythe; Eth 1x, Ort 1x, Thul 1x, Sol 1x (hellforge).

Čas 1h 47m (celkem 39h 57m), level 67, 221M exp, player 8, full clear, D2 classic.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od ZOMB » 07.04.2022, 15:10 hod.

Fraxi: Neboj, na x45 turnaj jsem nezapomněl, jen si teď dávám (zaslouženou) pauzu od D2 :D
Ale počítám, že tak za týden bych se k němu vrátil... však uvidím, jak dlouho mi potrvá, než RIPnu :D
Jinak ty turnaje bych plánoval až na léto (červenec/srpen pro pamětníky), MF magic/rare/craft turnaj až někdy na podzim.

Ko a Fal se určitě budou hodit ;)
Ale ta NM hellforge teda mohla nadělit něco lepšího...
Hodně štěstí v A5 ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Marast
The Butcher
Příspěvky:1057
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Marast#2705
Bydliště:Ivančice

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od Marast » 21.04.2022, 16:26 hod.

Zdar Borci.
Vzhledem k tomu, že dnešního dne je oficiální konec tohoto eventu, tak chci pogratulovat všem zůčastněným k dosaženým metám. >:D
Já to nakonec dotáhl jen do 4. aktu zabítím Mephista.
Nicméně já mám v plánu pokračovat v této výzvě i nadále po termínu a to až do konce, kterým je buďto titul Guardian, nebo smrt.
Závěrem děkuju BliiNkymu za uspořádání výzvy a smím-li mít prosbu, tak nech ještě toto a bodovací vlákno nějakou dobu otevřené (aspoň do konce kalendářního roku). Děkuju. :wave:
"Released from a dark curse and bound to a higher calling." Wolfir Avenger

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od Fraxinus » 22.04.2022, 11:24 hod.

No tvle, a jo! :shock:

Ani jsem si neuvědomil, že už je konec. I já tuto postavu dokončím, nebylo teď poslední dobou moc času ani nálada. Ale to se spraví.

BliiNkymu děkuji za organizaci turnaje, byla to zábava. :)
A ostatním blahopřeji k dosaženým metám.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Marast
The Butcher
Příspěvky:1057
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Marast#2705
Bydliště:Ivančice

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od Marast » 04.06.2022, 21:54 hod.

Tááák. Výborná víkendová společnost mi dodala chuť se posunout, a tak jsem v dané výzvě zdárně dokončil normální obtížnost s prozatimním skóre 42 bodů. >:D
A už se pomalu rozhlížím na nigtmare a baví mě to řádně teda. 8-)
"Released from a dark curse and bound to a higher calling." Wolfir Avenger

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od Fraxinus » 18.07.2022, 01:53 hod.

Dokončen A5 NM. Vyměnil jsem merce, pořídil jsem si barbara a dal mu do rukou Voice of Reason díky Lem, co padla zhruba uprostřed Bloody Foothills. K mé konvě byl jeho Frozen Orb docela slušný doplněk. Sem tam i na pl8 byl FO schopen rozčísnout davy, pokud se mu povedlo ho zacastit víckrát rychle po sobě. Jen tedy klasika, se silnými monstry se nechytal a pak ancienty jsem musel odehrát bez něj, protože byl velmi rychle mrtvej. U Baala taky, takže i tam jsem FoHeroval sám. Dropovat mi to začalo až u Nihlathaka, ale aspoň že toho bylo tentokrát dost.

Nálezy v pátém aktu NM: Milabrega's Orb, Vidala's Barb, Sander's Riprap Demon Machine, The Fetid Sprinkler, The Battlebranch, Baezil's Vortex, Doomslinger; El 1x, Tir 2x, Nef 1x, Eth 1x, Tal 1x, Ral 2x, Thul 1x, Amn 2x, Sol 3x, Shael 4x, Dol 1x, Lum 1x, Lem 1x + Ral+Ort+Tal (barbaři).

Čas 7h 26m (celkem 47h 23m), level 75, 445M exp, player 8, full clear, D2 classic.

-----

edit: Dokončeny i krávy.
S FoHerem a barbarským mercem to bylo, navíc na pl8, dost peklo. Hned za červeným portálem nepříjemný bosspack a nebylo to kam roztahat. Merc chccípl asi 10x, a já málem tak 2x, než se mi podařilo přijít, jak na to. Potom dál už to šlo, bylo to kam tahat, ale opatrnost nade vše. Zvláště jsem musel hlídat merce, co se bezhlavě rád vrhal do hord krav. Dropy nic moc, ale aspoň stačily zafinancovat mercovo oživování. Padla pouze 1x Thul runa.

Čas 1h 13m (celkem 48h 36m), level 75, 448M exp, players 8, full clear, D2 classic.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Odpovědět

Zpět na „Turnaje“